بهداشت و سلامتتناسب اندام و بدنسازی

بهترین بدنساز جهان (معرفی اسطوره‌های بدنسازی)

بهترین بدنساز جهان در حال حاضر کیست؟

بدنسازی به‌عنوان پرهزینه‌ترین ورزش جهان است، زیرا برای داشتن اندامی مناسب و حفظ شده، صبر و هزینه زیادی می‌طلبد. بدنسازی شامل بسیاری از ورزش‌های فرعی مانند وزنه‌برداری، پاورلیفتینگ و غیره است، بنابراین ذهن همه دارای برخی از آخرین خروجی‌های بدنسازان است. حال به نظرتان بهترین بدنساز جهان چه کسی هست؟ ما  10 بدنساز برتر جهان را از رتبه های برتر تا آخر در این لیست برای شما ذکر آورده ایم.

آرنولد شوارتزنگر

او در 30 ژوئیه 1947 به دنیا آمده و فرماندار سابق کالیفرنیا است .آرنولد یکی از بهترین و تیزبین ترین بدنسازان جهان است. آرنولد در سن 15 سالگی وزنه ها را کنترل می‌کرد و پس از انجام بسیاری از کارهای حرفه‌ای در باشگاه و تمرین سخت در سن 20 سالگی، 7 بار عنوان مستر یونیورس و مستر المپیا را به دست آورد . 

او همچنین نویسنده خوبی است و کتاب‌های زیادی در مورد بدنسازی می‌نویسد و مقالات زیادی در مورد بدنسازی منتشر کرده است.

آرنولد نیز در معیارهای بدنسازی بهترین سینه را دارد. او به‌عنوان بازیگر از طریق فیلم‌های سریال ترمیناتور محبوبیت بیشتری کسب کرد.

تمرینات وزنه‌برداری را در سال 1960 زمانی که توسط مربی یک تیم فوتبال به باشگاه محلی برده شد، آغاز کرد. هدف آرنولد تبدیل شدن به بزرگ‌ترین بدنساز جهان بود که به معنای تبدیل شدن به مستر المپیا است.

در اولین تلاش سه بار مغلوب سرخیو قهرمان شد. او بیشتر و بیشتر تلاش کرد و برای برنده شدن در مسابقات بازگشت. او جوان‌ترین صاحب عنوان مستر المپیا است و هنوز هم این عنوان را به‌عنوان یک رکورد در اختیار دارد.

پس از مسابقه مستر المپیا در سال 1975، آرنولد در دوران حرفه‌ای بدنسازی اعلام بازنشستگی از بدنسازی حرفه‌ای کرد. او اعتراف کرد که استروئیدهای آنابولیک تقویت‌کننده عملکرد را مصرف می‌کند. بااین‌حال، همه آن‌ها قانونی هستند، زیرا او اذعان کرد که استروئیدها برای حفظ اندازه عضلات برای من بسیار مفید هستند. او کارهای الهام‌بخش زیادی را در بدنسازی خود انجام داده و به یکی از بزرگ‌ترین بدنسازان جهان تبدیل شده است.

رانی کلمن

کلمن در سال 1964 به دنیا آمد و او را در بدنسازی خود بیگ رون نیز می نامیدند. رانی بزرگ‌ترین بدنساز در هر باشگاه بدنسازی و هویت حرفه‌ای در نظر گرفته می‌شود.

او یک بدنساز بسیار خوش‌قلب و باذوق بود. در سال 1984 در دانشگاه دولتی گرامبلینگ، دوره کارشناسی حسابداری را با نمرات بسیار خوب و عالی به پایان رساند. پس از گذراندن دوره، او در سال 1989 به‌عنوان افسر پلیس مشغول به کار شد.

او پس از تمرینات سخت روزانه، هرگز به زندگی قبل باز نمی‌گردد و خود را به بدنسازی حرفه‌ای می‌سپارد و داکسون را در حرفه فوق‌العاده‌اش شکست می‌دهد.

رانی برنده 8 مدال مستر المپیا، 7 مدال آرنولد کلاسیک و 36 مدال دیگر در بدنسازی است. در سال 1995 کلمن قهرمان جام حرفه‌ای کانادا شد و سپس در سال 1997 جایزه بزرگ روسیه را برد. 

موفقیت کلمن به‌عنوان یک بدنساز حرفه‌ای منجر به تولید محصولات و فرصت‌های دیگر در شرکت بدنسازی او شد. رانی در بسیاری از سالن‌های ورزشی خصوصی و حرفه‌ای به‌عنوان مهمان حضور داشته است.

کلمن از وزنه‌های شدید در بدنسازی خود به‌عنوان پاورلیفتر، اسکات و ددلیفت با وزن 800 پوند استفاده می‌کرد، اما با وجود بلند کردن وزنه‌های سنگین، از سال 2007 تاکنون جراحی‌های زیادی از جمله تعویض مفصل ران را تجربه کرده است.

رانی کلمن

لی هینی

این بدنساز متولد سال 1959 است. لی هینی 8 عنوان مستر المپیا را به دست آورد، او همچنان رکورددار بیشترین عناوین المپیا است که با رانی کلمن دوست است.

زمانی که لی هینی، یک سال بعد، اولین عنوان المپیا خود را به دست آورد، به مدت هشت سال متوالی بر ورزش بدنسازی تسلط داشت.

او یک بدنساز حرفه‌ای سابق IFBB آمریکایی است و اولین بازی حرفه‌ای خود را در سال 1983 در مسابقات قهرمانی حرفه‌ای جهان در آتلانتیک سیتی انجام داد.

رئیس‌جمهور بیل کلینتون او را به‌عنوان رئیس شورای آمادگی جسمانی و ورزش منصوب نمود و از او قدردانی کرد. در سال 1977 هینی چهره قابل توجهی ساخته بود و در فوتبال عالی شد.

سال 1983 لی در 7 مسابقه چشمگیر شرکت کرد اما در همه مسابقات برنده نشد. در پایان سال 1983، لی به بهترین و خارق‌العاده‌ترین فیزیک بدنی جهان دست یافت. هینی در سن 32 سالگی از بدنسازی بازنشسته شد، اما اکنون در 55 سالگی بهترین هیکل را دارد.

دوریان یتس

هیولای حرفه بدنسازی دوریان یک بدنساز حرفه‌ای سابق انگلیسی و متولد 1962 است و به‌خاطر تمرینات شدید، اندازه بزرگ، باسن خرد شده و عضلات همسترینگ معروف است.

دوریان یتس اولین بازی حرفه‌ای خود را در نیو کسل پرو در سال 1991 انجام داد، او از آنجا سفر خود را برای کسب عناوین مستر المپیا آغاز کرد و 6 بار متوالی از سال 1992 تا 1997 آن را به دست آورد که به او پنجمین شماره برتر در تاریخ مستر المپیا را داد.

یتس ورزش بدنسازی خود را در سال 1983 در ورزشگاه مریخی واقع در تمپل رو آغاز کرد. رکورد او شامل 15 مسابقه بزرگ از سال 1992 تا بازنشستگی او در سال 1997 بود.

او در هر مسابقه پیروز شد و به دلیل آسیب‌های مزمن از جمله عضله دوسر بازو و سه سر به کار خود پایان داد. یتس را اولین هیولای توده‌ای در بدنسازی می‌دانند.

در سال 1987، ییتس باشگاه بدنسازی تمپل، واقع در خیابان تمپل در بیرمنگام را خریداری کرد و به انجام بدنسازی و تمرینات شدید ادامه داد.

فیل هیث

هیث متولد سال 1979 یکی از بدنسازان بسیار معروف تمام دوران است که به‌عنوان هدیه فوق العاده ای که خدا برای ژنتیک برتر خود دریافت کرده است، شناخته می‌شود.

فیل اولین بازی حرفه‌ای خود را در مسابقات بدنسازی در مسابقات قهرمانی حرفه‌ای کلرادو در سال 2006 انجام داد و اولین و خارق العاده ترین عنوان مستر المپیا را در سال 2011 به دست آورد .

پس از 9 سال، فیل با نام خود به 7 عنوان المپیا دست یافت و از سال 2011 تا 2017 هر سال برنده شد. فیل مستقیماً با آرنولد برای دومین شماره مشترک تمام دوران رقابت می‌کرد.

فیل در مستر المپیا در مقام اول قرار گرفت و در آرنولد کلاسیک اروپا و IFBB Iron Man اول شد و در دوران حرفه‌ای خود قهرمانی‌های زیادی را به دست آورد.

در سال 2005 او عنوان کلی مسابقات NPC USA قهرمانی را به دست آورد و در سال 2008 برنده شوی مرد آهنین شد و در آرنولد کلاسیک 2008 به مقام دوم پس از دکستر جکسون دست یافت. او در عنوان مستر المپیا به مقام پنجم دست یافت.

بهترین بدنساز جهان
فیل هیث

فرانک زین

یکی از معروف‌ترین بدنسازان زین، قهرمان 3 بار مستر المپیا و سبک ترین بدنساز در این لیست است. زین یک بدنساز سابق آمریکایی است.

او به دلیل تمرکز شدیدش بر تقارن، بهترین بدنساز حرفه‌ای محسوب می‌شود. زین اولین بازی حرفه‌ای خود را در مسابقات مستر پنسیلوانیا در سال 1961 انجام داد و اولین عنوان المپیک خود را در سال 1977 با 2 سال متوالی به دست آورد.

دارای دومین خط کمر باریک در بین آقایان المپیا بود. با شانه‌های خارق‌العاده‌اش که یک تیپر V متمایز ایجاد می‌کند. به دلیل داشتن مدرک لیسانس، در رشته بدنسازی به او لقب شیمی تی داده‌اند. او یکی از خوش‌تیپ‌ترین بدنسازان حرفه‌ای است.

جی کاتلر

یک بدنساز حرفه‌ای آمریکایی IFBB است و 4 بار برنده آقای المپیا شده است . جی در حرفه بدنسازی، عناوین بی شماری از جمله جایزه بزرگ آرنولد کلاسیک، استرالیا، بریتانیا، هلند و رومانی و Ironman و San Francisco Pro Invitationa ls را به دست آورد.

او عناوین کلاسیک زیادی را در سال‌های 2002، 2003 و 2004 به دست آورد. سرانجام، او در سال 2006 به رویای خود یعنی تبدیل شدن به مستر المپیا دست یافت، زیرا نامی برای خود در صنعت بدنسازی ایجاد کرد.

او در مبارزات مختلف بدنسازی برای المپیا 2001، برای سومین بار در تاریخ آقای المپیا شد. در سال 2010، او چهارمین عنوان مستر المپیا خود را با شکست دادن فیل هیث به دست آورد.

در سال 2011 نیز نایب قهرمان هیث در مستر المپیا شد. او در سال 2012 به دلیل مصدومیت شدید از ناحیه دو سر بازو نتوانست در مستر المپیا شرکت کند.

جی در المپیا 2013 در رده ششم قرار گرفت. از سال 2013 به بدنسازی خود ادامه نداده و تمرکز خود را بر تجارت تغذیه و مکمل‌ها گذاشته است. او یکی از بهترین بدنسازان در بدنسازی حرفه‌ای است.

فرانکو کلمبو

کلمبو مشهورترین بدنساز تمام دوران است و او را مرد قوی ساردینی نیز می‌نامیدند. او 2 بار برنده مستر المپیا و دوست همیشگی آرنولد شوارتزنگر بود. همچنین این دو یک شریک آموزشی و همکار تجاری بودند.

در مسابقات قوی‌ترین مرد جهان در سال 1977 مقام پنجم را به دست آورد . او همچنین رکوردهای پاورلیفتینگ زیادی را به نام خود ثبت کرد که شامل پرس نیمکت 525 LBS و ددلیفت 750 LBS می‌شود.

او همچنین در سال 2001 در تالار مشاهیر IFBB قرار گرفت و در سال 2009 جایزه آرنولد کلاسیک را برای یک عمر دستاورد دریافت کرد.

 در اولین نسخه قوی‌ترین مرد جهان در سال 1977 شرکت کرد . در جریان این رویداد، او دچار مصدومیت شدید شد. زانویش دررفت و سال‌ها از فعالیت دور ماند. او به دلیل قدرت خارق‌العاده‌اش شناخته می‌شود.

فرانکو کلمبو

دکستر جکسون

یک بدنساز حرفه‌ای آمریکایی است که اولین حضور خود را در آرنولد کلاسیک در سال 1999 انجام داد. ازآنجایی‌که دکستر قهرمان سابق مستر المپیا بود، عناوین بدنسازی حرفه‌ای بیشتری را نیز در تاریخ کسب کرد.

برخی از رکوردها او شامل 5 برد آرنولد کلاسیک و چندین پیروزی در جایزه بزرگ است . در سال 2012، جکسون در مستر المپیا به مقام چهارم دست یافت، سپس با برنده شدن در مستر المپیا در 43 سالگی و سپس چهارمین عنوان آرنولد کلاسیک خود را در سال 2013 به دست آورد.

او در مستر المپیا به مقام دوم دست یافت که بالاترین موفقیت او از زمان قهرمانی در مستر المپیا در سال 2008 است. در سال 2020، جکسون گفت که در مسابقه مستر المپیا، آخرین نمایش او پس از رقابت حرفه‌ای از سال 1999، شرکت خواهد کرد. او در این نمایش نهم شد.

فلکس ویلر

سلطان تقارن، فلکس ویلر، یک بدنساز بازنشسته آمریکایی IFBB است که در مسابقات قهرمانی آماتور جهانی IFBB در سال 1990 اولین حضور خود را آغاز کرد.

آرنولد و رانی او را به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین بدنسازان تمام دوران توصیف کرده‌اند. او هرگز عنوان مستر المپیا را کسب نکرد. در مسابقاتی مانند آرنولد کلاسیک 4 بار برنده شد. نام مستعار او فلکس به دلیل انعطاف‌پذیری خارق‌العاده‌اش که اغلب روی صحنه و در طول مسابقات مختلف به نمایش می‌گذاشت به او داده شده است. در حال حاضر، او یک بدنساز شگفت‌انگیز در بدنسازی حرفه‌ای است.

چقدر این مقاله واستون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رایتون ثبت بشه

میانگین امتیازات 0 / 5. تعداد رای های شمرده شد: 0

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میده!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا