بیوگرافی و زندگی نامهفرهنگ و هنر

بهترین بوکسور جهان (محبوب‌ترین‌های دنیای بوکس)

بهترین بوکسور جهان (لیست بهترین قهرمانان بوکس)

با انبوهی از مبارزان نمادین در طول تاریخ، انتخاب نام برتر برای رتبه‌بندی دشوار است، اما در این فهرست بهترین بوکسور جهان را به شما معرفی می‌نماییم.

لیست برترین بوکسورهای جهان

مطمئناً انتخاب بهترین ورزشکاران در هر رشته ورزشی کار آسانی نیست، به‌خصوص در مورد بوکس. با وجود این همه اسطوره، دشوار است که بدانیم از کجا شروع کنیم. پس از بررسی این موضوع، ما به 11 بوکسور برتر تاریخ رسیدیم.

آنها نه‌تنها به‌خاطر بردهایشان، بلکه به دلایل متفاوت شخصیت بزرگی از خود در دنیای بوکس ایجاد کرده‌اند و امروزه در لیست بهترین‌ها قرار گرفته‌اند.

محمدعلی

محمدعلی در صدر این فهرست قرار دارد. پس از یک حرفه آماتور موفقیت‌آمیز با چندین جام، عناوین ملی و مدال طلای المپیک، علی در سال 1960 به راحتی او را به عرصه حرفه‌ای انتقال داد.

پس از 19 مبارزه پیاپی بدون شکست، او عنوان خود را به دست آورد و در فوریه 1964 سانی لیستون را شکست داد. او توانست دو بار دیگر عنوان قهرمانی را به دست آورد و تنها سه بار قهرمان سنگین‌وزن خطی جهان شود.

علاوه بر این، او اولین قهرمان سنگین‌وزن بود که از بازنشستگی بازگشت و عنوان قهرمانی را به دست آورد. در مجموع، او 19 دفاع از عنوان را در طول سلطنت چندگانه خود داشت. علی در 21 سال فعالیت حرفه‌ای خود 56 برد و 5 باخت به دست آورد.

مایک تایسون

او به ضربات قدرتمند و خشن معروف است. در سال 1990 به بعد بود که مایک تایسون به عنوان یک بوکسور جوان بود که توانست همه را در راند اول شکست دهد.

مایک به تکنیک‌های رقص پا مسلط بود. مهارت‌های او باعث شد تا این بوکسور جوان بتواند در طول دوره اوجش رکورد 50 برد و 6 باخت را بدست بیاورد.

جو لوئیس

رتبه دوم این لیست تعلق می‌گیرد به جو لوئیس. بمب‌افکن قهوه‌ای به دلیل قدرتش باعث شد 52 نفر از 66 حریفش سقوط کنند و خود را تیتر خبرها کرد.

با توجه به این قدرت، لوئیس رکورد طولانی‌ترین قهرمان سنگین‌وزن جهان را برای بیش از 11 سال ثبت کرد. همچنین، او تنها قهرمان سنگین‌وزن فعال است که در دوران سلطنت خود در ارتش خدمت کرده است.

لوئیس رکورد 27 برد با 23 ناک‌اوت را به دست آورد و به طور قابل توجهی مانند مکس اشملینگ، جیم برادوک، جرسی جو والکات و پریمو کارنرا را شکست داد.

این سنگین‌وزن افسانه‌ای تنها سه شکست حرفه‌ای و تنها یک باخت با ناک‌اوت راکی مارسیانو در آخرین مبارزه حرفه‌ای خود در اکتبر 1951 متحمل شد. او در تالار مشاهیر بین‌المللی بوکس در سال 1990 ثبت شد.

شوگر ری رابینسون

او با نزدیک به 200 مبارزه در طول دوران حرفه‌ای خود که 25 سال طول کشید، دستاوردهای زیادی در داخل رینگ به دست آورده است.

شوگر ری عمدتاً به لطف قدرت فوق‌العاده‌اش، خود را در رگ‌های متوالی طولانی، به‌ویژه 40 مبارزه در مراحل اولیه حرفه‌اش و 91 مبارزه برنده دید. رابینسون دو عنوان در بخش‌های متوسط به دست آورد.

رابینسون چندین نام بزرگ را در مسابقات از بین برد: هنری آرمسترانگ، جیک لاموتا، فریتزی زیویک، کید گاویلان و سامی آنگوت.

او در 22 مبارزه برای عنوان قهرمانی جهان شرکت کرد و 14 پیروزی از جمله هفت ناک‌اوت، هفت باخت و یک تساوی به دست آورد.

رابینسون به طور رسمی جای خود را در تالار مشاهیر بوکس رینگ و تالار مشاهیر بین‌المللی بوکس زمانی که در سال‌های 1967 و 1990 معرفی شد، رزرو کرد.

شوگر ری رابینسون

راکی مارسیانو

یکی دیگر از بوکسورهای شکست‌ناپذیر این لیست راکی مارسیانو است که رکورد 49 برد با 43 ناک‌اوت را در کارنامه دارد. علاوه بر این، او در بخش سنگین‌وزن جنگید که مسلماً مشهورترین کلاس وزن در این ورزش است.

مارسیانو بالاتر از فلوید می ودر جونیور است؛ زیرا در آن زمان حریفان خود را انتخاب نمی‌کرد و فقط برای اولویت دادن به خانواده خود از ورزش کناره‌گیری کرد.

در نوامبر 1952 با متوقف کردن جرسی جو والکات در دور سیزدهم مسابقه قهرمانی آنها طعم طلا را چشید. سپس شش بار در برابر جرسی جو والکات در یک مسابقه دیگر، رولاند لاستارزا، ازارد چارلز (دوبار)، دان کاکل و آرچی مور از آن دفاع کرد. متأسفانه او در سال 1969 در یک سانحه هوایی غم انگیز درگذشت.

فلوید می ودر جونیور

رکورددار بیشترین برد بدون باخت در بوکس فلوید می ودر جونیور است. پس از یک حرفه آماتور موفق که باعث شد او مدال برنز بازی‌های المپیک را به دست آورد. می ودر به رتبه‌های بالاتر پرید و بلافاصله با دفاع بی‌عیب‌ونقص خود تبدیل به یک ستاره شد.

برخی از نام‌های بزرگی که او در طول دوره حرفه‌ای خود شکست داد، اسکار دی لا هویا، مانی پاکیائو، مارکوس میدانا، آرتورو گاتی و شین موزلی بودند.

علاوه بر داشتن بیشترین برد بدون باخت، می‌ودر دارای رکورد بیشترین قهرمانی جهان به طور هم‌زمان با پنج قهرمانی است و با کسب 11 عنوان قهرمانی جهان با ایواندر هالیفیلد بیشترین قهرمانی را در اختیار دارد.

مانی پاکیائو

تنها بوکسور تاریخ است که موفق به کسب 8 عنوان قهرمانی جهان در وزن‌های مختلف شده و به همین دلیل است که جایگاه خود را در رده بندی بهترین بوکسور جهان به دست آورده است.

این فوق‌ستاره بوکس فیلیپینی کار خود را با یک وزنه 106 پوندی شروع کرد که اولین بازی حرفه‌ای خود را در سال 1995 انجام داد. از آن زمان، او به تدریج به کلاس های وزن بالاتر رفت و در مسابقات شرکت کرد.

پاکیائو پس از کسب عنوان flyweight در سال 1998، توانست در سال 2001 با پیروزی بر Lehlo Ledwaba عنوان وزن فوق‌العاده را به دست آورد.

از آن زمان، او به دسته‌های بالاتر رسید و عناوین جهانی را در دسته‌های فوق‌ پایه‌وزن، پر وزن، فوق‌پر وزن، سبک‌وزن و فوق‌وزن به دست آورد. بارزترین برد پاکیائو در برابر خوان مانوئل مارکز، میگل کوتو، اسکار دی لا هویا، اریک مورالس و مارکو آنتونیو باررا بود.

مانی پاکیائو

جک دمپسی

عنوان اصلی گاو نقدی بوکس متعلق به جک دمپسی است که اولین بوکسوری در تاریخ بود که به دلیل مبارزات و نمایش‌های هیجان‌انگیزش، رسیدهایی به ارزش بیش از 1,000,000 دلار دریافت کرد.

دمپسی، مبارز افسانه‌ای سنگین‌وزن، با قدرتی که چند تن از حریفانش را خواباند، این ورزش را متحول کرد. او در دوران حرفه‌ای خود 43 نفر از 53 حریف خود را ناک‌اوت کرد.

قهرمان سنگین‌وزن جهان از سال 1919 تا 1923 شد. او همچنین اولین قهرمان سنگین‌وزن جهان NBA و قهرمان سنگین‌وزن جهان NYSAC بود.

او در دوره 12ساله بوکس خود، 53 مبارزه از 67 مبارزه خود را برد، تنها 6 بار شکست خورد و 8 تساوی در کارنامه کلی خود دارد. 

روبرتو دوران

بزرگ‌ترین بوکسور پانامایی در رتبه هشتم این لیست روبرتو دوران است. دوران با بیش از 33 سال فعالیت حرفه‌ای، چهار عنوان را در چهار بخش مختلف، به ویژه در دسته‌های سبک‌وزن، سبک‌وزن، متوسط وزن سبک و دسته‌های میان‌وزن به دست آورد.

از 119 مبارزه حرفه‌ای خود، او در 103 مبارزه پیروز شد، از جمله 70 TKO/KO و تنها 16 بار شکست خورد. دوران در 21 مبارزه عنوان قهرمانی ظاهر شد که 16 بار پیروز شد. در سال 2006 به تالار مشاهیر بوکس جهان راه یافت و یک سال بعد از آن به تالار مشاهیر بین‌المللی بوکس رسید.

هنری آرمسترانگ

قهرمان چند بخش بودن در بوکس بود؛ زیرا مبارزان برای کسب عناوین بیشتر وزن خود را بالا می‌بردند. اما قهرمان بودن در اوزان مختلف سطح دیگری داشت.

این دقیقاً همان کاری است که هنری آرمسترانگ در حرفه حرفه‌ای خود با تبدیل شدن به پادشاه هم‌زمان در دسته‌های پر وزن، سبک‌وزن و میان‌وزن انجام داده است.

اگرچه در سال 1938 فقط چند ماه دوام آورد، اما هنوز هم یک شاهکار باورنکردنی است که هیچ بوکسور دیگری تکرار نکرده است.

آرمسترانگ در مبارزات عنوان قهرمانی جهان 18 حریف را شکست داد و بیشتر پیروزی های او در دسته وزن متوسط به دست آمد. او در 14 سال دوران حرفه‌ای خود 149 برد، 21 باخت و 10 تساوی به دست آورد.

ویلی پپ

یکی از بزرگ‌ترین قهرمانان در تاریخ ویلی پپ بوده و به دلیل مهارت‌های دفاعی خود مشهور است. اگرچه تأیید نشده است، اما پپ در یک مبارزه حتی یک راند را بدون پرتاب مشت برد.

رکورد 11-3، شامل پنج ناک‌اوت در مبارزات عنوان قهرمانی جهان و یک رکورد 13-5 در برابر قهرمانان سابق، فعلی و آینده داشت.

برخی از نام‌های قابل‌توجهی که او شکست داد، سندی سادلر، کالکی رایت، مانوئل اورتیز و جکی ویلسون بودند. در 241 مبارزه حرفه‌ای، او 229 برد (65 TKO/KO)، تنها 11 بار شکست خورد و یک تساوی در کارنامه خود دارد. نام او در سال 1990 به طور رسمی در تالار مشاهیر بین‌المللی بوکس ثبت شد.

چقدر این مقاله واستون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رایتون ثبت بشه

میانگین امتیازات 0 / 5. تعداد رای های شمرده شد: 0

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میده!

زهرا سامره

من با تجربه‌ام به شرکت‌ها از طریق تولید و توسعه محتوا کمک می‌کنم تا کسب‌و‌کار خود را رشد دهند و به اهدافشان برسند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا