حیوانات خانگیسبک زندگی

بهترین نژاد عروس هلندی (بهترین گونه برای نگهداری)

بهترین نژاد عروس هلندی چیست؟ آشنایی با انواع آن

بسیاری از دوستداران حیوانات خانگی و پرندگان به دنبال بهترین نژاد عروس هلندی هستند تا بتوانند نژاد مناسبی از آن‌ها را پرورش دهند. ما آمده‌ایم تا ابتدا شما را با انواع نژاد عروس هلندی آشنا کرده و بهترین نژاد عروس هلندی برای نگهداری را نیز به شما معرفی نماییم تا انتها همراه ما باشید.

انواع نژاد عروس هلندی

اصلی‌ترین نژاد عروس هلندی خاکستری است و جهش‌های ژنتیکی به وجود آمده باعث تغییر رنگ پرهای آن‌ها شده و نژادهای گوناگونی را به وجود آورده است.

عروس هلندی خاکستری

این گونه هیچ جهش ژن رنگ‌دانه‌ای ندارد. بدن آن‌ها خاکستری است که بر روی بال و دم آن‌ها علائم سفیدی وجود دارد. آن‌ها معمولاً گونه نارنجی دارند.

پرنده بالغ ماده زمانی که به طور کامل رشد می‌کند، لکه‌های زرد روی سر او به وجود می‌آید، درحالی‌که نرها بر روی سرشان رنگ زرد بیشتری دارند و این گونه یکی از رایج‌ترین نژادهای عروس هلندی برای نگهداری است.

لوتینو

بدن این رنگ عروس هلندی معمولاً سفید است، اما گاهی اوقات رنگ زرد روشن در اطراف بال‌های خود دارند. رنگ گونه‌های آن‌ها نارنجی با چشم‌های قرمز است و چهره‌شان معمولاً رنگ زرد دارد. این نژاد در نوع خود برای نگهداری عالی است.

ابلق

این نوع از عروس هلندی دارای تکه‌های سفید تصادفی بر روی بدن خود است. در این مدل هیچ رنگ‌دانه‌ای وجود ندارد. عروس هلندی ابلق گونه‌های نارنجی و بال‌های کمی زرد دارند.

گل‌باقالی یا مرواریدی

عروس هلندی مرواریدی از این نظر منحصربه‌فرد است که مجموعه‌ای از لکه‌های سفید مروارید مانند را روی بدن، بال‌ها و سر خود دارد. این نژاد گونه‌های نارنجی و گاهی اوقات صورت زرد روشن دارد.

عروس هلندی مرواریدی

صورت سفید

این پرندگان بدن خاکستری و سفید خود را مانند پرندگان صورت زرد و خاکستری حفظ می‌کنند، اما هیچ علامت رنگی زرد یا نارنجی روی گونه‌های خود ندارند. نرهای بالغ دارای سرهای سفید هستند، گاهی اوقات با خطوط خاکستری. در این نژاد ماده‌ها معمولاً صورت کاملاً خاکستری دارند.

صورت زرد

این نژاد از عروس هلندی‌ها بسیار شبیه به انواع خاکستری هستند، اما گونه‌های آن‌ها به‌جای نارنجی زرد است. همچنین ممکن است دارای پرهای زرد در بالای سرشان باشند. اما بدن آن‌ها خاکستری و سفید است. یکی دیگر از بهترین نژادها برای نگهداری و پرورش است.

دارچینی

عروس هلندی دارچینی بدنی قهوه‌ای مایل به زرد دارد. در برخی مقداری رنگ خاکستری روی بال‌ها و قسمت زیرین بدن آن‌ها وجود دارد. چشمان این نژاد ممکن است کمی قرمز رنگ باشد و سر سفید آن‌ها ممکن است کمی رنگ زرد داشته باشد.

نقره‌ای

این نوع عروس هلندی دارای جهش‌های ژنی و رنگ‌دانه‌های متعددی هست که بر رنگ خاکستری اولیه آن‌ها تأثیر می‌گذارد. جهش به وجود آمده باعث می‌شود پرهای خاکستری آن‌ها نقره‌ای به نظر برسد.

روی پرهای بال و دم آن‌ها مقداری رنگ سفید وجود دارد. گونه‌های آن‌ها معمولاً زرد یا نارنجی است و پرهای سرشان رنگ زرد دارد. این گونه از جفت‌گیری عروس هلندی نژاد صورت سفید و آلبینو شکل گرفته است.

آلبینو

ویژگی‌های هر دو جهش لوتینو و صورت سفید در این گونه وجود دارد. ازآنجایی‌که آلبینوها فاقد هرگونه رنگ‌دانه هستند، کاملاً سفید به نظر می‌رسند.

آلبینوها نمی‌توانند ملانین تولید کنند و چشمان آن‌ها قرمز به نظر می‌رسد. در نگاه اول، نرها و ماده‌های بالغ یکسان به نظر می‌رسند، اما ماده‌ها در زیر بال‌های خود خطی دارند.

چقدر این مقاله واستون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رایتون ثبت بشه

میانگین امتیازات 1.1 / 5. تعداد رای های شمرده شد: 9

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میده!

زهرا سامره

من با تجربه‌ام به شرکت‌ها از طریق تولید و توسعه محتوا کمک می‌کنم تا کسب‌و‌کار خود را رشد داده و به اهدافشان برسند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا