تغذیه سالم

خواص انگور برای مردان + زنان چیست؟

خواص انواع انگور ملکه ی میوه ها برای سلامتی چیست؟

خواص انگور چیست؟ آیا این میوه برای لاغری، سرما خوردگی و نیز تقویت بدن مفید است؟ چه خواصی را می‌توان برای این میوه قدیمی و رنگارنگ درنظر گرفت؟ در این مقاله با ما باشید تا به صورت کامل راجع به فواید این میوه با یکدیگر صحبت کنیم.

خواص انگور سفید

خواص انگور چیست؟ انگور یکی از میوه‌های بسیار خوشمزه است که در حالت کلی می‌توان گونه‌های آن را به بیش از 600 گونه تعمیم داد. این گیاه به صورت بوته‌ای و رونده کاشته می‌شود و از جمله قدیمی‌ترین گیاهان در زندگی انسان‌ها به شمار می‌آید. همچنین گزارش شده است که در سطح جهان تاکنون بیش از 20 هزار انگور متنوع وجود دارد. به طور کلی می‌توان انگورها را به دو نوع دانه دار و بدون دانه تقسیم کرد. همچنین براساس رنگ بندی نیز این میوه‌ها دسته‌بندی می‌شوند که یکی از این مدل‌ها، انگور سفید است.

راجع به خواص انگور سفید می‌توان گفت این نوع انگور در دسته انگورهای بدون دانه قرار دارد. همانند انگورهای عسگری، یاقوتی، قرمز. استفاده از این نوع انگورها بیشتر برای کشمش استفاده می‌گردد. شما می‌توانید از انها همچنین برای پذیرایی نیز استفاده کنید. چراکه خوردن این انگورها بدون دانه راحت تر بوده و نیز لذت بیشتری دارد. شما می‌توانید از خواص آنتی اکسیدانی آنها استفاده کنید که ویتامین‌های زیادی دارند. با این حال انگورهای قرمز خاصیت بیشتری نسبت به سفید دارند. به طور کلی یک فنجان از این انگورها دارای 104 کالری انرژی است. شما می‌توانید با خوردن آن، بیش از یک چهارم از نیاز روزانه بدن را به ویتامین K تامین کنید. این ویتامین محلول در چربی بوده و برای سلامت استخوان‌ها و نیز انعقاد خون ضروری می‌باشند.

خواص انگور سفید
فواید انگور سیاه

خواص انگور سیاه

یکی از میوه‌های تابستانی، انگور سیاه است که بسیار خوشمزه و جذاب می‌باشد. این نوع انگورها با نام شانی یا یاقوتی نیز شناخته می‌شوند. از نظر فنی، این نوع انگورها را می‌توان توت دانست که به صورت خوشه‌ای رشد کرده‌اند. مدل‌های دانه دار کوچکتر هستند. شما می‌توانید آنها را در هندوستان نیز به وفور مشاهده کنید که در ماه‌های شهریور الی آذرماه یافت می‌شوند. از جمله خواص انگور سیاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

 • این نوع میوه دارای ویتامین‌های K,A,C است. همچنین همانند انگور سفید دارای خواص آنتی اکسیدانی می‌باشد.
 • شما می‌توانید از این نوع انگور به منظور تقویت سیستم ایمنی بدن و نیز بهبود بینایی استفاده کنید. این نوع انگورها می‌توانند همچنین به عنوان حفظ کننده پوست و نیز برای جلوگیری از عفونت‌ها هم به کار بروند.
 • سلامت قلب یکی دیگر از مواردی است که برای خواص انگور ذکر می‌شود. در این حالت شما می‌توانید از انها به منظور کاهش آسیب به عضلات و ماهیچه‌های قلب استفاده کنید. همچنین استفاده از این مواد می‌تواند برای کاهش و تنظیم سطح کلسترول بدن شما موثر باشد.
 • استفاده از خواص انگور یاقوتی می‌تواند برای خواص آنتی اکسیدانی آن و نیز از بین بردن رادیکال‌های آزاد در بدن مناسب باشد. در این صورت می‌توانید ازبیماری سرطان جلوگیری نمایید.

بهینه‌ترین حالت برای خوردن و بهره‌مند شدن از خواص انگور سیاه، استفاده از آن به اندازه 1.5 الی 2 فنجان است که تقریبا 40 دانه انگور می‌باشد. خوردن بیش از حد این نوع انگورها می‌تواند منجر به سنگینی و ناراحتی در بدن شما گردد.

خواص انگور قرمز

در 2 بخش قبل تر به این نکته اشاره کردیم که استفاده از انگور قرمز می‌تواند فواید و مزایای بیشتری داشته باشد. از جمله این موارد می‌توان به خواص آن در برابر سرطان، بیماری‌های قلبی اشاره کرد. شما می‌توانید با مصرف این نوع مواد، خاصیت‌های انگور را چندین برابر بهتر دریافت کنید. چراکه ماده رسوراترول در آن بیشتر از مقدار دیگر نوع انگورها است. همچنین افرادی که دیابت دارند نیز می‌توانند با یک برنامه ریزی غذایی، از فواید این ماده بهره‌مند شوند.

همچنین نکته دیگری که برای خواص انگور قرمز باید بیان کرد، مقدار بیشتر آنتی اکسیدان در این نوع انگورها نسبت به انگور سبز است. از جمله این مواد می‌توان به فلاوونوئید‌هایی همچون کوئرستین یا کاتچین‌ها اشاره کرد. در مقایسه با انگورهای سبز، مدل قرمز همچنین کالری کمتری دارد که این باثع می‌شود تا بتوان مقدار بیشتری از آن را مصرف کرد. به واسطه وجود موادی از جمله رزوراترول و کوئرستین در این میوه، می‌توان گفت خواص انگور قرمز برای جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های قلبی و نیز حفظ کلسترول و کاهش فشار خون موثر است.

کوئرستین و آنتوسیانین به ترتیب خواصی تسکین و درمان آلرژی‌های مختلف و نیز درمان بیماری‌های التهابی را دارد. برخی دیگر از خواصی که برای این نوع انگور بیان شده است همچنین می‌توان به کاهش وزن، تقویت قلب، بهبود بینایی، جلوگیری از آب مروارید، کاهش وزن، پشتیبانی ایمنی اشاره کرد. شما می‌توانید با مصرف این ماده از مزیت‌های بسیار زیاد آن اعم از مواد A ، C ، پتاسیم، فسفر ، کلسیم، آهن، B6 و غیره اشاره نمود.

خواص انگور سیاه
خواص انگور کبودی

خواص انگور سبز

هرچند بیشتر کارشناسان توصیه می‌کنند مدل‌های قرمز بهتر از سبز است، با این حال شما می‌توانید از انگور سبز به عنوان متداول‌ترین نوع انگور در بیشتر کشورها هم استفاده کنید. استفاده از این ماده می‌تواند برای کسانی که سیگاری هستند، بیماران سرطانی و نیز کسانی که از اختلالات جذب مواد غذایی رنج می‌برند، مناسب باشد. آنتی اکسیدان‌های موجود درون این ماده می‌تواند در بازسازی بدن شما کمک کند.

وجود ویتامین K در این ماده می‌تواند به رشد و تقویت استخوان و نیز لخته شدن خون کمک کند. شما می‌توایند با مصرف مناسب این ماده، از ابتلا به سرخک تاجی و نیز سخت شدگی سرخگ جلوگیری نمایید. یکی از ویژگی‌های انگورهای سبز، وجود پتاسیم به عنوان بیشترین ماده موجود در این انگورها است که می‌تواند در تقویت و انقباض ماهیچه‌ها موثر باشد. شما می‌توانید از آن برای تنظیم ضربان قلب و نیز طبیعی نگه داشتن فشار خون خود استفاده کنید.

مقدار انرژی و مواد دریافت شده از این ماده می‌توان به 90 کالری، 0.9 گرم چربی، 9 گرم پروتئین، 0.3 میلی گرم آهن، 15 میلی گرم ویتامین c، 19 میلی گرم کلسیم اشاره نمود. همچنین خاصیت دیگر این میوه، سرشار بودن آن از فیبر است که می‌تواند در سیری زودرس و نیز جلوگیری از گرسنگی سریع مناسب باشد.

خواص انگور زرد

یکی دیگر از حالت‌هایی که می‌توان برای انگور بیان کرد، رنگ زرد آن است که در این صورت باید به برخی موارد دیگر اشاره کرد که از آن جمله می‌توان گفت:

 • استفاده از این نوع انگور می‌تواند برای کسانی که یبوست شدیدی داشته و نیز اشتها ندارند، بسیار مناسب باشد.
 • شما می‌توانید با مشورت با یک متخصص تغذیه، از این نوع انگورها استفاده کرده و آب آن را در رژیم غذایی خود اضافه کنید.
 • مورد دیگری که می‌توان برای خواص انگور زرد بیان نمود، کمک کردن به غذاهای هضم نشده است که در این حالت به ملین شدن غذاهای هضم نشده کمک خواهد کرد.
 • استفاده از این نوع انگورها می‌تواند تا حد 23 گرم قند را در خود داشته باشد. بنابراین می‌بایست اثر آن بر دیابت را درنظر گرفته و به صورت مدیریت شده مصرف کنید.
 • برخی از افراد برحسب تحقیقاتی که انجام شده است، خاصیت این نوع انگورها را برای محافظت از چشم‌ها در برابر بیماری‌ها مناسب می‌دانند.

شما می‌توانید با مصرف این نوع انگور از 104 کالری آن به اندازه 150 گرم انگور بهره ببرید. همچنین قادر خواهید بود تا به مقدار 1.1 گرم پروتئین، 27.3 گرم کربوهیدرات و نیز 1.4 گرم فیبر بهره مند شوید.

خواص انگور زرد
خواص انگور قرمز

خواص انگور ناشتا

همانطور که می‌دانید، برخی از مواد غذایی می‌توانند در زمانی که معده خالی باشد نیز مفید بوده که از آن جمله می‌توان به هندوانه، آجیل و غیره اشاره کرد. با این حال موارد دیگری هستند که خوردن آنها با شکم خالی دردسر ساز خواهد شد. انگور یکی از این نوع مواد است که می‌تواند منجر به مضراتی گردد. بنابراین توصیه شده است که هیچ وقت انگور را با حالت شکم خالی میل نکرده چراکه می‌تواند منجر به افزایش اسید معده گردد. سپس به بافت داخل روده و نیز معده آسیب خواهد زد.

تاثیرات دیگری که خوردن انگور ناشتا خواهد داشت، ایجاد سردرد و التهاب معده و نیز حالت تهوع خواهد بود. وجود سالیسیلیک اسید در این ماده منجر خواهد شد تا تحریک پذیری معده بیشتر شود. یکی از باورهای نادرستی که در این خصوص وجود دارد، این است که مردم فرض می‌کنند خوردن انگور ناشتا می‌تواند به لاغر کردن آنها کمک کند. در این حالت به واسطه آبغوره آن نمی‌توان انتظار لاغری داشته و برخلاف آن، می‌تواند مخاط دستگاه گوارش را نیز تخریب نماید.

در برخی دیگر از منابع همچنین برای خواص انگور ناشتا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

 • استفاده از این ماده می‌تواند منجر به درمان بیماری میگرن گردد.
 • خوردن ناشتا اشک مو به صورت هر صبح یک قاشق می‌تواند به برطرف کردن سنگ کلیه و نیز مثانه شما کمک کند.
 • شما می‌توانید از مقدار 50 گرم انگور تازه یا نصف لیوان از آب آن برای پیشگیری از یبوست استفاده کنید.

خواص انگور بی دانه

استفاده از انگور بدون دانه یکی از بهترین حالت‌هایی است که می‌توانید از آن برای استقبال از میهمانان خود استفاده کنید. در این صورت باید گفت این نوع از انگورها در خواص خود تفاوت چندانی با دیگر موارد انگورها ندارند. با این حال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

 • استفاده از این نوع انگورها معمولا به حالت کوچکتر بوده و مزه آن بسیار شیرین یا ترش خواهد بود. به همین خاطر برخی از افراد علاقه خاصی به این مدل انگورها دارند.
 • خاصیت دیگری که می‌توان برای انگور بدون دانه بیان کرد، رنگ‌بندی آن به صورت رنگ قرمز و سفید است. شما می‌توانید از آن نیز برای تهیه کشمش استفاده کنید. استفاده از انگورهای بدون دانه آن می‌تواند برای رشد استخوان‌ها و نیز سلامت و جلوگیری از پوکی استخوان‌ها مفید باشد.
 • این نوع انگورها در رنگ‌بندی قرمز آن می‌تواند یک میان وعده سالم برای کسانی باشد که قصد کاهش وزن دارند. همچنین شما می‌توانید از آن برای سلامتی پوست خود استفاده کنید که منجر می‌شود تا روند پیری کنترل گردد.
 • خاصیت آنتی اکسیدانی بخش جدایی ناپذیر از خواص انگورهای دانه دار و بدون دانه هستند که دارای خواص 50 برابر بیشتر از ویتامین E و نیز خاصیتی 20 برابر از ویتامین C می‌باشند.
خواص انگور برای قلب بدن
خواص انگور برای مردان

خواص انگور دانه دار

مدل‌های انگور دانه دار معمولا اندازه بزرگی دارند و به همین خاطر برای حالت‌های تزئینی بسیار مناسب می‌باشند. شما می‌توانید آنها را در رنگ‌بندی‌های مختلفی پیدا کنید. از جمله خواص انگور دانه دار و ویژگی‌های آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

 • این نوع میوه‌ها می‌توانند طبع سردی داشته باشند. شما می‌توانید آنها را با طعم و مزه شیرین میل کنید.
 • همچنین باید گفت مصلح و بهبود دهنده این نوع از انگورها موادی همچون برنج، سنکنجبین، غذاهای ترش و نیز زیره هستند.
 • استفاده از انگور می‌تواند اخلاط بدن را متعادل کرده و بسیار مقوی باشد.
 • استفاده از این نوع انگورها می‌تواند برای تصفیه خون مفید باشد. شما می‌توانید از آنها برای پاکسازی ریه‌ها و سینه استفاده کنید.
 • شما می‌توانید برای درمان یبوست و نیز ورم روده از این ماده استفاده کنید.
 • استفاده از این ماده می‌تواند برای برای درمان اسهال خونی و نقرس مفید باشد.
 • شما می‌توانید از آنها برای تقویت و طراوت پوست خود استفاده کنید. این ماده می‌تواند برای کاهش بیماری‌های قلبی مفید باشد.
 • استفاده از انگور می‌تواند منجر به درمان استرس و میگرن بدن گردد.
 • همچنین توصیه شده است که برای درمان آلزایمر از این ماده استفاده کنید و نیز برای درمان کبد چرب مفید خواهد بود.
 • این ماده می‌تواند از پوکی استخوان‌ها نیز جلوگیری کند.

خواص انگور فرنگی

ممکن است تاکنون راجع به خواص انگور فرنگی اطلاعاتی را کسب نکرده باشید. در این صورت باید گفت انگور فرنگی نوعی میوه است که با نام‌های گالش انگور و خارتوت شناخته می‌شود. این نوع انگورها درختچه‌ای مثمر و میوه‌ای خوشه مانند دارند که می‌توانند به صورت گیاهی چندساله کشت داده شوند. شما می‌توانید در بیشتر مناطق معتدل نیمه کره شمالی این میوه را مشاهده کنید. شما می‌توانید این میوه را به صورت تازه یا خشک و مانند کشمش میل کنید. همچنین استفاده از آن برای تهیه آبمیوه طبیعی و ارگانیک مفید خواهد بود. شما می‌توانید آن را به صورت خشک و یا پودر در سالاد نیز میل نمایید.

از جمله خواص درمانی که برای این ماده بیان شده است، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

 • درمان گلودرد، ورم لوزه و سیاه سرفه،
 • رفع سنگ کلیه با جوشانده برگ،
 • درمان یبوست و ملین با خوردن میوه،
 • لاغری و نیز کاهش وزن با خوردن میوه،
 • تسکین روماتیسم یا دم کرده برگ‌ها و سرشاخه‌ها،
 • بهبود التهابات بدن و زخم‌هایی همچون تبخال با استفاده از روغن هسته،
 • لاغری و کاهش وزن با خوردن میوه،
 • شما می‌توانید با غرغره کردن جوشانده برگ اقدام به بند آوردن خونریزی لثه نمایید.

خواص انگور شانی

همانطور که گفتیم، انگورهای شانی در واقع همان انگورهای سیاه هستند که در بخش قبل راجع به فواید آنها صحبت کردیم. شما می‌توانید از خواص انگور شانی در هنگام تابستان استفاده کنید. استفاده از انگور شانی برای تازه خوری، تهیه کشمش، تولید روغن هسته انگور، تهیه باسلوق، شیره و مویز و برای آب انگور کارخانه‌ها کاربرد دارد.

خواص انگور فرنگی
انگور فرنگی چیست؟

خواص انگور یاقوتی

دسته‌ای دیگر از انگورها که به انگور سیاه بسیار شبیه هستند، یاقوتی نام دارند. رنگ این نوع انگورها جیگری بوده و می‌تواند خواص آنتی اکسیدانی بسیار خوبی داشته باشد. شما می‌توانید از این نوع انگورها برای حفظ سلامت پوست خود استفاده کنید. همچنین باید گفت این نوع انگورها می‌توانند برای بهبود سلامت قلب مورد استفاده قرار گرفته و خواص بسیار خوبی را برای بینایی، کنترل قند خون، پیشگیری از سرطان و غیره داشته باشند. شما می‌توانید از این نوع انگورها برای محاظت در برابر عفونت و التهاب، تقویت و بهبود عملکرد مغز استفاده کنید. برخی دیگر از خواص انگور یاقوتی به شرح زیر می‌باشند:

 • این مواد می‌توانند برای سلامت بدن انسان‌ها مفید بوده و سرشار از ویتامین‌ها و مواد مغذی باشند.
 • شما می‌توانید از خواص انگور یاقوتی برای کاهش آسیب به عضلات خود استفاده نمایید. در این حالت این کار می‌تواند به شما کمک کند تا ماهیچه‌های قلب و عضلات خود را تقویت کنید.
 • خاصیت دیگری که برای انگور یاقوتی ذکر می‌شود، کاهش و کنترل سطح کلسترول بدن است که می‌تواند به منظور جلوگیری از حملات قلبی و سایر مشکلات قلبی عروقی مفید باشد.
 • درمان دیابت نیز یکی دیگر از فواید این نوع انگورها هستند که می‌تواند به واسطه وجود رسوراترول منجر به ترشح بیشتر انسولین شده و به بهبود و حفظ تعادل قند خون کمک می‌کند. با این حال برخی دیگر از منابع به علت وجود قند (16 گرم در 100 گرم) توصیه می‌کنند مصرف آن را به صورت متعادل انجام دهید.

خواص انگور برای پوست

استفاده از انگور می‌تواند برای پوست شما نیز مفید باشد. در این صورت شما می‌توانید از ویتامین C و خواص آنتی اکسیدانی آن استفاده کرده و برای رفع چین و چروک و درمان مشکلات پوستی خود بهره ببرید. از دیگر خواص انگور مرتبط با پوست می‌توان به داشتن پوست سالم، درخشان و جوان اشاره کرد. شما می‌توانید با استفاده از ویتامین E که در این گیاه وجود دارد، برای حفظ رطوبت پوست خود اقدام کرده و به پوست خود را بهبود بخشید. خاصیت مرطوب کنندگی طبیعی انگور یکی از فواید خوب آن به خصوص در مدل‌های یاقوتی و سیاه است.

همچنین با وجود خواص انتی اکسیدانی که در این نوع گیاهان وجود دارند، شما می‌توانید از آنها استفاده کرده و در برابر نور خورشید و اشعه UV نیز از پوست خود مراقبت کنید. در این صورت این پرتوها به سلول‌های پوستی آسیب کمتری وارد می‌کنند. شما می‌توانید از انگور یاقوتی به عنوان یک ضدآفتاب طبیعی استفاده کنید.

خواص انگور یاقوتی
خواص انگور قرمز

خواص انگور برای لاغری

یکی از سوالات مهمی که مطرح می‌شود، این است که آیا با توجه به خواص انگور، می‌توان از آن برای لاغری استفاده کرد؟ در این خصوص باید گفت برخی از خواص این ماده سبب می‌شود تا بدن شما بتواند از پرخوری جلوگیری کرده و به نوعی در روند لاغری موثر خواهد بود. بنابراین شما می‌توانید با قرار دادن آنها در لیست رژیم غذایی خود، از این مواد استفاده کرده و سلامت خود را تضمین کنید. در این رابطه باید گفت:

 • این نوع میوه کالری کمی دارد و به همین خاطر مصرف آن نمی‌تواند چندان منجر به چاقی شود. شما می‌توانید از آن به عنوان یک میان وعده خوب استفاده کنید.
 • همچنین علاوه بر مورد بالا، چربی در این میوه بسیار کم است که کمک می‌کند تا تغذیه سالم‌تری داشته باشید.
 • این ماده دارای مقدار بسیار زیادی آب و نیز فیبر است که کمک می‌کند تا متابولیسم بدن افزایش یافته و در کنار کالری کم آن، موجب می‌شدو تا بدن احساس سیری کند.

بهترین زمان خوردن انگور برای لاغری

توصیه‌هایی که برای خوردن انگور جهت لاغری بیان شده است، متفاوت هستند. در این خصوص اما می‌توان به زمان صبحانه اشاره کرد که بهترین وقت برای خوردن و بهره‌مندی خواص انگور برای لاغری است. شما می‌توانید رژیم لاغری خود را با این رویه تنظیم کنید:

 • هفته اول صبحانه انگور، هفته دوم صبحانه و ناهار، هفته سوم صبحانه، ناهار و شام انگور

در این رژیم غذاهای پختنی و مصرف آنها ممنوع شده است. با این روش می‌توانید تا چندکیلوگرم کاهش وزن داشته باشید. با این حال همانطور که در قسمت‌های قبل گفتیم، لازم است با یک مشاور تغذیه مشورت کنید. نکته دیگر ان است که استفاده بیش از حد این ماده ممکن است برای قند خون تاثیر بدی داشته باشد.

خواص انگور برای قلب

استفاده از انگور می‌تواند برای قلب انسان‌ها نیز مفید باشد. در این صورت می‌توان به موارد مختلفی اشاره کرد که از جمله آنها باید گفت:

 • استفاده از کورستین و نیز رسوراترول که در این میوه نیز وجود دارند، می‌توانند برای کاهش خطراتی که آترواسکلروز ایجاد می‌کند، مفید باشند. همچنین ای کار منجر می‌شود تا از کلسترول بد نیز جلوگیری شود.
 • بنابر تحقیقات، تصور آن است که پلی فنول‌های موجود در این میوه، می‌تواند رسوراترول‌ دارای فعالیت‌های آنتی اکسیدانی را به همراه داشته باشد. همچنین اثرات دیگر آن شامل کاهش چربی و نیز خاصیت ضد التهابی آن هستند. این عوامل می‌تواند منجر به کاهش بیماری‌های قلبی عروقی شود.
 • شما می‌توانید از خواص این میوه برای جلوگیری از به وجود آمدن پلاکت استفاده کنید. اثرات دیگر آن شامل کمک به کاهش فشار خون و نیز جلوگیری از خطر ضربان قلب است.
 • وجود فیبر و نیز پتاسیم هردو می‌توانند به بهبود قلب شما کمک کنند.
 • مصرف پتاسیم زیاد که در انگور نیز وجود دارند، می‌تواند برای محافظت از توده عضلانی و نیز حفظ کردن تراکم استخوان‌ها نیز مفید باشد. این ترکیب می‌تواند منجر به کاهش اثرات سدیم شده و فشار خون افراد را کاهش دهد.
انگور برای لاغری
خواص انگور برای لاغری

خواص انگور برای مردان

از جمله خواص انگور برای مردان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

 • این میوه می‌تواند برای درمان یبوست کاربردی باشد.
 • شما می‌توانید برای درمان برخی حساسیت‌ها اعم از آبریزش بینی و نیز راش پوستی و کهیر، از این میوه استفاده کنید.
 • وجود موادی همچون زاكزانتین و نیز لوتئین می‌تواند برای سلامت چشم افراد مفید باشد.
 • ادعا شده است که وجود ماده رسوراترول در ترکیبات این میوه، می‌تواند به درمان آکنه کمک کند.
 • شما می‌توانید از این میوه برای درمان اختلال‌ها در درمان جنسی خود استفاده کنید.
 • استفاده از شیره انگور می‌تواند به تقویت میل جنسی افراد کمک کند.
 • مردانی که به کارهای قدرتی مشغول هستند، می‌توانند از این میوه‌ها برای انرژی کارهای سنگین خود بهره ببرند.
 • همچنین شما می‌توانید از سرکه انگور برای سرد کردن میل جنسی استفاده کنید. این کار اما برای کسانی که مزاج سردی دارند، مناسب نیست.
 • شما می‌توانید با خوردن مویز، اقدام به تقویت نیروی جنسی خود کنید.

خواص انگور در شب

برخی از خواص انگور در شب نیز وجود دارند که در مورد آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از این میوه می‌تواند برای کسانی که احساس گرسنگی در هنگام خواب دارند، مفید باشد.
 • کسانی که به علت ضعف از خواب بیدار می‌شوند، می توانند از این میوه استفاده کنند.
 • برخی از افراد می‌گویند خوردن این میوه در صبح و شب می‌تواند منجر به لاغری شود.

میوه های مضر برای سرماخوردگی

آیا تا به حال در مورد میوه‌هایی که برای سرما خوردگی مضر هستند چیزی شنیده‌اید؟ در این خصوص می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

 • هندوانه که طبعی سرد و تر دارد.
 • انگور که در ادامه راجع به آن بیشتر صحبت می‌کنیم.
 • موز که به دلیل قند بالا منجر به افزایش التهاب می‌شود.
 • خیار طبع سردی دارد و بهتر است مصرف نشود.
 • همچنین میوه‌هایی که در ترکیب خود اسید سیتریک دارند، می‌تواند برای شما مضر باشد.

آیا انگور برای سرماخوردگی مضر است؟

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، در کنار خواص انگور، این میوه برای سرماخوردگی مضر است. با این حال باید بدانید که انگور با داشتن قند قابل توجه، منجر می‌شود تا التهاب ناشی از عفونت بیشتر شود. هیستامین می‌تواند با مصرف این میوه آزاد شده که در نتیجه منجر به تشدید بیماری و فعال شدن ویروس آن خواهد شد.

به جای آن می‌توانید از کشمش استفاده کنید که با داشتن مواد مغذی و معدنی خوب، می‌تواند به جلوگیری از تب و عفونت شما کمک کند.

در این مقاله راجع به خواص میوه سیب صحبت می‌کنیم.

خواص انگور برای سرماخوردگی
آیا انگور برای سرما خوردگی مفید است؟

چقدر این مقاله واستون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رایتون ثبت بشه

میانگین امتیازات 4.7 / 5. تعداد رای های شمرده شد: 12

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میده!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا