اخبار پزشکیبهداشت و سلامت

نحوه استفاده از تونر صورت چگونه است؟ (فواید مهم آن)

نحوه استفاده از تونر و فواید مهم آن

این روزها تولیدات محصولات مراقبت از پوست روز به روز در حال افزایش است. با این حال، می‌توان گفت که در دنیای زیبایی پیشرفته که تولید نوآورانه محصولات به سرعت در حال ظهور هستند، تونر همیشه عضو ثابت روتین مراقبتی پوست است. با اینکه برخی از افراد آن را از روتین خود حذف می‌کنند، بعضی ها هم به تأثیرات تعادل‌دهنده پوست آن اعتقاد دارند. استفاده از تونر باعث احساس رطوبت و تمیز شدن پوست پس از استفاده می‌شود، اما سوال اینجاست که : واقعا تونر چه کاری انجام می‌دهد؟

ما از چندین متخصص پوست درباره اهمیت این محلول مبتنی بر آب، تغییرات استفاده از آن در طول زمان و اینکه آیا باید آن را به روتین خود اضافه کنید، سؤال کردیم. ادامه مطلب را بخوانید تا همه چیز را درباره تونر پوست بدانید.

تونر صورت چیست؟

تونرها فرمولی سبک شبیه آب هستند که باید بین شستشوی صورت و مراحل دیگر مراقبت از پوست استفاده شود تا پوست را برای محصولات مراقبتی آماده کند. قبلاً، تونرها برای حذف چربی اضافی از صورت استفاده می‌شدند، اما تونرهای جدیدتر اهداف متنوعی دارند. جوشوا زایکنر( Joshua Zeichner)، متخصص پوست ، می‌گوید: “سنتی‌ترین استفاده از تونرها برای حذف چربی اضافی از پوست بود و برای افراد مبتلا به جوش مفید بودند. این محصولات حاوی غلظت بالای الکل بودند و به همین دلیل خشک کننده بودند. تونرهای امروزی حاوی مواد آرامش‌بخش، روشن‌کننده و ضد پیری متنوعی هستند.”

سجل شاه (Sejal Shah) ، پزشک دارماتولوژیست آرایشی در نیویورک، با این نظر موافق است و می‌افزاید که فرمولاسیون‌های جدید تونرها کاملاً متفاوت از نسخه‌های سنتی آنها هستند. او توضیح می‌دهد: “قبلا، تونرها وظیفه تماماً تمیز کردن پوست را داشتند و اغلب برای حذف هرگونه ردی از روغن و آلودگی ساخته شده بودند. در حالی که نسل جدید تونرها هنوز هم ممکن است ردی از آلودگی را حذف کنند، اما وظیفه آنها در واقع تغذیه و تجدید پوست پس از شستشو و آماده سازی پوست برای باقی محصولات مراقبتی پوست شماست.”

مزایای تونر صورت چیست؟

معمولاً شنیده ایم که تونرها پس از شستشوی صورت pH پوست را متعادل می‌کنند، اما ظاهرا این تنها مزیت ممکن نیست.

حذف آلودگی:

دکتر دبرا جالیمان (Debra Jaliman) ، متخصص پوست ، می‌گوید: “تونر روغن و ردی از گرد و غبار، باکتری و آرایش را حذف می‌کند. همچنین، گرد و غبار، آلودگی و ذرات ناخالصی که هنوز پس از شستشو با یک محصول تمیزکننده روی صورت ممکن است باقی بماند، را حذف می‌کند.”

تغذیه پوست:

تونرهای جدید اغلب بعد از شستشو با مواد مرطوب کننده، روشن کننده یا لایه‌برداری استفاده می‌شوند تا پوست را تغذیه کنند. عملکرد آن بستگی به نوع تونر دارد و امروزه همه تونرها عملکردهای مختلفی دارند.

آیا باید از تونر صورت استفاده کنید؟

در حقیقت و فارغ از هر تبلیغاتی تونر در روتین مراقبتی پوست واجب نیست – در واقع، بیشتر افراد نتایج تونر را از طریق محصولات یا مراحل مراقبتی که قبلاً در روتین خود داشتند ، به دست می‌آورند. اگر از تونر لایه‌بردار استفاده می‌کنید، می‌توانید با استفاده از یک رتینوئید یا سرم لایه‌بردار با اسید گلیکولیک همان نتایج را به دست آورید. اگر از یک تونر مرطوب کننده استفاده می‌کنید، می‌توانید با استفاده از یک سرم اسید هیالورونیک همان مزایا را به دست آورید. و اگر از یک تونر روشن کننده استفاده می‌کنید، معمولاً می‌توانید همان نتایج را از یک سرم ویتامین C بدست آورید.

اما اگر ترجیح می‌دهید از تونر استفاده کنید، کاملاً عالی است؛ تقریباً هر کسی می‌تواند از یک تونر ساده، ملایم، مرطوب کننده یا محصولات تغذیه‌ای استفاده کند به علاوه روتین عادی خود. همچنین می‌توانید از یک تونر مناسب مشکلات پوست خود استفاده کنید.

تونر چه نوع پوستی مناسب است؟

این بستگی به نوع پوست شما و نوع تونر استفاده شده دارد. همانطور که با هر محصول مراقبت از پوست جدید، هنگام اضافه کردن تونر به روتین پوستی خود مراقب باشید و مطمئن شوید که تونر پوست شما را خشک یا تحریک نمی کند. همچنین، در مناطق حساس صورت (نزدیک چشم )، از بیش از حد استفاده کردن آن پرهیز کنید. و همیشه، همیشه سعی کنید مواد تشکیل دهنده تونر را مطالعه کنید و حتماً از تونری استفاده کنید که مناسب نوع پوست شما باشد و از تونرهای حاوی الکل دوری کنید چون پوست شما را خشک می کنند

با این حال، تونرهای جدیدتر معمولاً نرمتر و قابل تطبیق با نیازهای خاص پوست شما هستند. بسیاری از تونرهای امروزی الکل را حذف کرده و عوامل ضد پیری پیشرفته را با عوامل طبیعی و گیاهی نرم و معطر کننده ترکیب می کنند که پوست را تصفیه و تعادل می دهند، رطوبت می بخشند، درمان می کنند و همزمان آرامش می بخشند.

برای پوست چرب، یک تونر با خواص ضد باکتری و لایه برداری را انتخاب کنید که به خشک کردن اضافی روغن، برداشتن سلول های مرده و جلوگیری از ظهور لکه های آینده کمک می کند.

چگونه تونر را استفاده کنیم؟

بهترین استفاده از تونر پس از تمیز کردن پوست است، چون کمک می کند تا پوست از هر گونه آلودگی باقیمانده خلاص شود و پوست را تازه و آماده برای قدم بعدی در روتین مراقبت از پوست کند و باعث میشود که هر نوع کرم، سرم یا درمانی که پس از تونینگ استفاده می شود، عمق بیشتری نفوذ کند و تاثیرش را به حداکثر برساند.

چقدر باید از تونر صورت استفاده کنیم؟

شما نباید از استفاده دائمی از تونر بترسید، اما ممکن است نیاز به تست و خطا داشته باشد. زمان و پیوستگی استفاده از تونر واقعاً به نوع پوست شما، مشکلات پوستی و مواد موجود در تونر بستگی دارد. پزشکان توصیه می کنند که از تونرهای حاوی عوامل فعال 2-3 بار در هفته استفاده کنید تا تحمل استفاده روزانه را بدست آورید سپس به صورت  روزانه استفاده کنید. از سوی دیگر، او می گویند که “تونرهای آبرسان، آرامش بخش و آرام کننده معمولاً می توانند دو بار در روز استفاده شوند.”

تونر یا اسنس؟

شما ممکن است بپرسید تفاوت بین تونر و اسنس چیست؟ به طور ساده، تونر بیشتر برای تمیز کردن و آب رسانی پوست و محافظت از آلودگی ها استفاده می شود، در حالی که اسنس برای سرعت بخشیدن به تغییر سلول های پوست، باقی ماندن پوست صاف و جمع و جور استفاده می شود. اسنس همچنین می تواند به عنوان پرایمر استفاده شود که به بهبود اثرات محصولات زیبایی (روغن ها، سرم ها، مرطوب کننده ها) که بعداً استفاده می کنید، کمک می کند.

گلبرگ های واقعی گل رز حاوی اسید هیالورونیک است که تونرهای حاوی این گلبرگ تونر را آرامش بخش, آبرسان و تنظیم کننده ph می کند و به مشکلات پوستی مانند خشکی، لک و بافت ناهموار پاسخ می دهد.

 

تونرهای مبتنی بر اسید سالیسیلیک برای پوست آکنه ای عالی هستند و توانایی  لایه برداری، تصفیه و تنظیم چربی اضافی همزمان با افزایش فرآیند لایه برداری طبیعی و بازسازی لایه بیرونی پوست را دارند. پس از استفاده، پوست تعادل یافته و آب رسانی شده و رنگ پوست را صاف و یکنواخت می کند.

برای پوست خشک، دکتر جلیمان این تونرهای مبتنی بر گلیسیرین و عسل را توصیه می کند که پر از مواد آبرسان فوق العاده است.

به گفته دکتر زایکنر، این یک انتخاب عالی برای نوع پوست چرب تا حساس است، زیرا می تواند به خشک نشدن اضافی پوست کمک کند و تعادل به پوست چرب بدهد.

خب با توجه به نظر و گفته ی پزشکان سرشناس تونرهایی با فرمول‌های مغذی و فرمول‌های حاوی مواد فعال ، به جای فرمول‌های خشک کننده و حاوی الکل که به طور معمول با تونرها مرتبط هستند ترجیح داده شده‌اند. و اگرچه تونرها قطعاً یک مرحله ضروری در روتین مراقبت از پوست نیستند، تقریباً هر کسی اگر تمایل داشته باشد می‌تواند یک تونر ملایم و مرطوب کننده را به روتین خود اضافه کند . با توجه به اینکه تونرها حاوی مواد فعال مانند لایه‌بردارها و ویتامین C هستند، مطمئن شوید که همچنین از سرم‌ها یا محصولات دیگری که شامل این مواد است استفاده نمی‌کنید، زیرا استفاده همزمان ممکن است منجر به تحریک پوست شما شود.

 

چقدر این مقاله واستون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رایتون ثبت بشه

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد رای های شمرده شد: 1

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میده!

اسما جابری

فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات ، علاقه مند به سئو و دنیای دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا