بهداشت و سلامتبهداشت و سلامت جنسی + دانستنی های جنسی

فواید خوابیدن در کنار همسر (برهنه در آغوش هم باشید) +18

در کنار همسر خود برهنه بخوابید تا آرامش را تجربه کنید

همان‌طور که می‌دانید خواب کافی و باکیفیت برای سلامتی و تندرستی بدن انسان بسیار ضروری است. البته اگر در کنار پارتنر یا همسر خود بخوابید، تاثیر آن چندین برابر شده و فواید بسیار زیادی دارد. هرچند ممکن است شریک زندگی شما دچار آپنه خواب باشد یا خر و پف کند، لگد بزند و مشکلات این چنینی شما را آزار دهد، اما باید بدانید که مزایای خوابیدن در کنار او بسیار بیشتر از مضراتش است. در این مطلب از مجله جوان ایرانی فواید خوابیدن کنار همسر را برای شما بیان می‌کنیم و در ادامه تأثیرات بد جدا خوابیدن از همدیگر را شرح می‌دهیم.

 

فواید خوابیدن کنار همسر چیست؟

برخی از زن و شوهرها سال‌های زیادی در کنار هم می‌خوابند، اما از فواید آن اطلاع ندارند. درواقع آن‌ها این استراحت در کنار هم را به عنوان یک عادت در نظر می‌گیرند. اما باید بدانید که فواید بسیار زیادی دارد که در این بخش آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

احساس امنیت و آرامش

اگر در کنار عشق و شریک زندگی خود می‌خوابید، سطح استرس شما کاهش پیدا می‌کند. درواقع هورمون کورتیزول که توسط غدد فوق کلیوی در پاسخ به استرس ترشح می‌شود در بدن شما کاهش یافته و درنتیجه شما احساس بهتری نسبت به خود خواهید داشت. همچنین اگر با فرد موردعلاقه خود بخوابید، احساس امنیت بیشتری خواهید کرد.

داشتن برنامه خواب مناسب

اگر با فرد موردعلاقه خود در یک تخت خواب بخوابید، برنامه خواب شما نیز منظم می‌شود. درواقع شما در یک ساعت مشخص به رختخواب رفته و در ساعت مشخصی از خواب بیدار می‌شوید. داشتن این برنامه، باعث تنظیم خواب شما خواهد شد.

افزایش لذت و انرژی

اگر شما عزیزان شب‌ها با فرد موردعلاقه خود بخوابید، بدنتان هورمون دوپامین و همچنین سروتونین ترشح می‌کند که باعث احساس لذت و شادی درونی شما می‌شود. البته سعی کنید بالشت مناسب برای استراحت داشته باشید تا بتوانید کیفیت خواب خوبی را برای خودتان رقم بزنید.

خواب سریع‌تر

وقتی شما خودتان به تنهایی در رختخواب می‌خوابید، انواع و اقسام اتفاقات به ذهن شما خطور می‌کند و درگیر فکر و خیال می‌شوید. اما هنگامی‌که با فردی که دوستش دارید در یکجا می‌خوابید، کمتر دچار این افکار شده و درنتیجه با آرامش کافی به خواب می‌روید.

ایجاد دمای مناسب برای خوابیدن

کارشناسان توصیه می‌کنند که دمای ۶۷ درجه فارنهایت برای داشتن خواب خوب، بسیار مناسب است‌. اما اگر همدیگر را در آغوش بگیرید و دمای بدنتان به هم منتقل شده و درنتیجه خواب راحت‌تری خواهید داشت.

ایجاد ارتباط قوی‌تر

اگر شب‌ها در کنار همسر خود بخوابید و یا حتی بخشی از طول روز نیز با همدیگر چرت کوتاه بزنید، حتی اگر سالیان زیادی باشد که با هم ازدواج کرده و زندگی مشترک را شروع کرده باشید، ارتباط قوی‌تری بین شما ایجاد می‌شود. درواقع این تماس فیزیکی سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کرده و حتی عمر شما نیز طولانی‌تر می‌شود.

 

عوارض نداشتن رابطه جنسی برای مردان و زنان: آیا مزیت هم دارد؟

عوارض نداشتن رابطه جنسی چیست؟

بهبود خلق و خو

فواید خوابیدن در کنار همسر
فواید خوابیدن در کنار همسر

اگر در کنار فردی که دوستش دارید، یک خواب عالی شبانه داشته باشید، بااحساس خوب و پرنشاط بیدار خواهید شد. هنگامی‌که صبح پس از بیداری در کنار یکدیگر دراز می‌کشید احساس امنیت خواهید داشت. بنابراین خوابیدن در کنار فرد موردعلاقه‌تان باعث بهبود خلق و خوی شما نیز خواهید شد.

بهبود سلامتی

ازآنجایی‌که خوابیدن با همسرتان استرس و فشارخون را کاهش می‌دهد، همچنین سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و دردهای عضلانی شما را بهبود می‌بخشد، بنابراین به‌صورت عمیقی بر سلامت جسمی و روانی شما تأثیر خوبی می‌گذارد.

کاهش افسردگی

شما عزیزان باید بدانید که هیچ‌چیزی بهتر از بیدار شدن در کنار فرد موردعلاقه‌تان نیست. درواقع وقتی در کنار فردی که دوستش دارید استراحت می‌کنید، بسیار شادتر و با احساس خوب از خواب بیدار خواهید شد. درنتیجه احتمال ابتلا به افسردگی در شما بسیار کاهش پیدا می‌کند.

اهمیت اتاق‌خواب

همان‌طور که می‌دانید اتاق‌خواب باید پناهگاهی باشد برای روابط جنسی زن و شوهر، همچنین برای آن‌ها استراحت لذت بخشی را رقم بزند. اما برخی از زوجین آن را با محل درگیری و مبارزه با همدیگر اشتباه می‌گیرند. اگر قصد مشاجره با همدیگر را دارید سعی کنید این کار را بیرون از منزل انجام دهید که همسایه‌ها نیز از سروصدای شما در امان باشند. بنابراین اگر احساس می‌کنید این بحثی که می‌خواهید انجام دهید، به دعوا کشیده می‌شود، بیرون با هم صحبت کنید‌. در خارج از منزل، صدای شما آرام تر بوده و باعث مشاجره کمتری می‌شود. همچنین اتاق‌خواب شما محلی برای استراحت و آرامشتان باقی خواهد ماند.

کاهش التهاب در بدن

هورمون سیتوکینین در بدن باعث التهاب و درد می‌شود. اگر شما عزیزان در کنار همسر خود خوابی لذت‌بخش را رقم بزنید، استرس شما کاهش یافته و همچنین هورمون سیتوکینین نیز کمتر می‌شود. درنتیجه نیاز به قرص‌های مسکن بسیار کاهش پیدا کرده و التهاب بدن شما نیز کم می‌شود.

پیشگیری از دیابت نوع دو

طی تحقیقات انجام شده توسط مجله جوان ایرانی هنگامی‌که افراد در دمای پایین‌تر بخوانند، متابولیسم بدن آن‌ها افزایش پیدا کرده، سطح قند خون کاهش یافته و حتی از دیابت نوع ۲ پیشگیری می‌شود. اگر در هنگام خواب برهنه باشید و یا اینکه دمای اتاق کمتر باشد، چربی‌های ناسالم بدن شما کاهش یافته و از سلامت بیشتری برخوردار خواهید شد.

افزایش اعتماد به نفس

اگر در کنار همسر خود برهنه باشید با بدن خود احساس بهتری خواهید داشت. حتی کم کم شادتر شده و با اعتماد به نفس بیشتری با همسرتان برخورد خواهید کرد. حتی احساس می‌کنید که در نظر دیگران نیز جذاب‌تر خواهید بود. قرار گرفتن پوست بدن شما در هوای آزاد باعث می‌شود که جریان خون به خوبی گردش پیدا کند و خواب بهتری داشته باشید. هنگامی‌که در کنار همسر خود می‌خوابید و برهنه هستید باعث می‌شود که هیچ مانعی بین شما و همسرتان وجود نداشته باشد. درنتیجه هورمون‌های اکسی توسین که برای ارگاسم و روابط جنسی لازم است بیشتر ترشح می‌شود.

سلامت اندام‌های جنسی

هنگامی‌که زن و شوهرها در تخت خواب برهنه و لخت کنار همدیگر می‌خوابند، از سلامت اندام‌های جنسی بیشتری برخوردار می‌شوند‌. درواقع واژن خانم‌ها در مقابل جریان هوا قرارگرفته و از رشد باکتری پیشگیری می‌شود. همچنین بیضه مردان نیز نیاز به هوای آزاد دارد تا بتواند کارکرد طبیعی خود را داشته و اسپرم‌ها سالم بمانند.

کاهش روند پیشگیری از پیری

طی تحقیقات انجام شده توسط کارشناسان آن‌ها بر این باورند که اگر زن و شوهر کنار همدیگر بخوابند، ۱۰ سال جوان‌تر شده و روند پیری آن‌ها کاهش پیدا می‌کند. چه بسا زن و شوهرهای مسنی را مشاهده می‌کنید، در حالی که موی آن‌ها سفید شده و سنی از آن‌ها گذشته است، اما دل جوانی دارند.

ایجاد روابط جنسی موفق

زن و شوهرهایی که در آغوش همدیگر به صورت گره خورده و با دست و پای قفل شده می‌خوابند، معمولاً روابط جنسی موفق‌تری دارند‌. درواقع آن‌ها تمایل بسیار بیشتری برای برقراری رابطه جنسی بینشان برقرار است. عشق‌بازی و پیش نوازی‌های آن‌ها به مدت طولانی‌تری وجود دارد. البته اگر شما عزیزان به این پوزیشن نمی‌خوابید، به این دلیل نیست که پس حتماً در رابطه شما مشکلی وجود دارد. بسیاری از افراد برحسب عادت تمایل دارند کمی از هم فاصله‌دار بخوابند. بنابراین هرچند که به حالت قفل شده به همدیگر استراحت کنید، بسیار بهتر است، اما زیاد سخت نگیرید همین‌که در کنار یکدیگر قرار بگیرید نیز کافی است.

طرز حرف زدن با همسر چگونه است؟ نحوه جذب همدیگر با حرف زدن درست را در این مطلب بخوانید:

شیوه صحیح صحبت کردن با همسر

دلایل جدا خوابیدن زوجین از همدیگر

فواید خوابیدن در کنار همسر
فواید خوابیدن در کنار همسر

هرچند که خوابیدن کنار همسر فواید بسیار زیادی دارد، اما زن و شوهرهای زیادی هستند که تمایل دارند جدا از همدیگر بخوابند. در این مطلب از مجله جوان ایرانی به بررسی دلایل جدا خوابیدن همسران از یکدیگر پرداخته و همچنین اثرات آن را بر روی روابط زندگی آن‌ها بیان می‌کنیم.

  • غلت زدن‌های مداوم
  • سرفه یا عطسه‌های مکرر
  • شیفت‌های کاری خلاف هم
  • تمایل به گرم یل سردتر بودن اتاق
  • چک کردن تلفن همراه
  • بیدار شدن در صبح زود
  • رفت و آمد به آشپزخانه و دستشویی
  • داشتن بیماری

این موارد از دلایل مهمی است که باعث می‌شود زن و شوهرها جدا از همدیگر بخوابند.

اگر به هر دلیلی قصد جدا خوابیدن با همسر خود را دارید در مورد آن به صورت شفاف با همسر خود مشورت کنید. به او بگویید که این جدایی به دلیل عدم علاقه و دلخوری نیست، بلکه شما صرفاً نیاز به خواب باکیفیت‌تری دارید‌‌. درنتیجه ترجیح می‌دهید که جدا از همدیگر استراحت کنید.

 

تأثیرات بد جدا خوابیدن همسر

اگرچه شما به دلیل داشتن خواب بهتر و باکیفیت نیاز دارید که جدا از همسر خود بخوابید، اما بهتر است که در این مورد با او صحبت کنید. حتی اگر با همسرتان مشکل دارید می‌توانید به یک مشاور خانواده مراجعه کنید و اختلاف خود را حل کنید. درهرصورت اگر تصمیم گرفته‌اید که جدا از همدیگر بخوابید، باید بدانید که ممکن است تأثیر بدی بر روی روابط شما بگذارد که در ادامه این بخش از جوان ایرانی این‌گونه تأثیرات بد را بررسی می‌کنیم.

ایجاد فشار روانی زیاد

اگر زن و شوهرها جدا از همدیگر بخوابند، فشار روانی بسیار زیادی را متحمل می‌شوند. به ویژه زنان پس از زایمان به دلیل شرایط جسمی و روحی بسیار حساس می‌شوند و نیاز دارند که همسرشان در کنار آن‌ها بخوابد‌. اما برخی از شوهرها پس از زایمان به دلیل شیردهی مادر، همچنین گریه و بی‌تابی‌های نوزاد، ترجیح می‌دهند که جدا از همسر خود استراحت کنند. درصورتی‌که این حرکت برای زنان بسیار تلخ و طاقت‌فرسا است. آن‌ها احساس می‌کنند که شوهرشان ممکن است در حال خیانت باشد، یا جاذبه خاصی برای همسرشان ندارند و شوهرشان تمایلی به ادامه رابطه با آن‌ها ندارد.

چرا دچار ترس از دست دادن همسر می‌شویم؟ در این مطلب بیشتر بخوانید:

دلایل ترس از دست دادن همسر چیست؟

عدم نشاط در طول روز

فواید خوابیدن در کنار همسر
فواید خوابیدن در کنار همسر

اگر شما عزیزان در کنار همسرتان بخوابید، پس از بیدار شدن مدتی را در آغوش همدیگر صرف می‌کنید، درنتیجه ارتباط صمیمی‌تری بین شما شکل می‌گیرد. در این صورت در طول روز نشاط بیشتری خواهید داشت. اما اگر جدا از همدیگر بخوابید، این صمیمیت کمتر شده و در طول روز احساس خوب و نشاط کافی نخواهید داشت.

شکل گرفتن افکار خیانت

اگر شما با همسرتان در کنار همدیگر نخوابید، ممکن است همسر شما، این جدایی را دلیلی بر خیانت بداند. حتی اگر شما قصد دارید خواب باکیفیت‌تری داشته و یا دلایل دیگری برای جدا خوابیدن دارید، اما این افکار ناخودآگاه شکل می‌گیرد. آن‌ها در ذهن خود تصور می‌کنند که چه چیز مشکوکی باعث که همسرش به خاطر آن در اتاق جدا بخوابد. در آرامش کامل با همسرتان صحبت کنید و بگویید که هرچند نیاز به توجه بیشتری دارید، اما ترجیح می‌دهید که جدا از هم استراحت کنید و این به دلیل خیانت نیست!

 

سخن پایانی

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا در کنار شریک جنسی خود احساس بهتری دارید و راحت می‌خوابید؟! هم‌اکنون که فواید خوابیدن در کنار همسر خود را متوجه شدید، به خوبی میدانید که هم خوابی با کسی که دوستش دارید بسیار لازم است. افزایش سطح استروژن در زنان باعث می‌شود که خواب عمیق‌تری داشته، همچنین ترشح هورمون اکسی توسین در مردان باعث ایجاد احساس خوب در آن‌ها می‌شود.

اگر شما عزیزان نیز تجربه خواب لذت‌بخش در کنار همسر خود را دارید و با فواید آن آشنا هستید، می‌توانید پیام خود را در انتهای مقاله بخش نظرات ثبت کنید.

چقدر این مقاله واستون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رایتون ثبت بشه

میانگین امتیازات 3.3 / 5. تعداد رای های شمرده شد: 6

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میده!

بهار علیزاده

همیشه بهترینِ خودم، خاص و منحصر به فرد! دیجیتال مارکتینگ و سئو نظرمه. زندگی برای من مسابقه نیست! از مسیر لذت می‌برم... راز خوشحالیِ من: کمک به دیگران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا