بیوگرافی و زندگی نامهفرهنگ و هنر

مونیکا بلوچی کیست؟ (بیوگرافی بازیگر ایتالیایی)

مونیکا بلوچی کیست؟ بیوگرافی کامل و نحوه ازدواج بازیگر ایتالیایی

شاید زیاد اسم مونایکا بلوچی به گوشتان خورده باشد امروز آمده‌ایم ببینیم مونیکا بلوچی کیست مونیکا بلوچی با نام اصلی مونیکا آنا ماریا بلوچی بازیگر و مدل معاصر ایتالیایی است. او با فیلم‌های نمادینی چون دراکولا و برادران گریم به شهرت رسید. مونیکا با عنوان شوالیه لژیون افتخار را به نام خود ثبت کرد.

بیوگرافی مونیکا بلوچی

مونیکا بلوچی در 30 سپتامبر 1964 در شهر کوچک Citta di Castello در منطقه Umbria متولد شد. علیرغم اینکه پزشکان قبلاً اعلام کرده بودند که مادرش نابارور است، مائوتیا گوستینلی به طور معجزه آسایی باردار شد و تولد یک نوزاد دختر در زندگی شان یک اتفاق شگفت انگیز تلقی شد.

این دختر تنها فرزند خانواده‌ای متواضع بود که مادری هنرمند و پدری کشاورزی داشت. پدرش، لوئیجی بلوچی، در شراب‌سازی و کشت سبزیجات، توت‌ها و میوه‌ها مشغول بود.

در نزدیکی خانه والدین مونیکا، انباری برای حیوانات وجود داشت که پدرش هر روز آن‌ها را به چراگاه می‌برد. وقتی دختر پنج‌ساله شد، والدینش شروع به مشارکت او در کارهای کشاورزی کردند تا او اهمیت کمک به بزرگسالان را از سنین پایین درک کند. مونیکا آنا ماریا در کنار پدر و مادرش کار کرد و با تهیه غذای خانگی به موفقیت های خاصی دست یافت.

بااین‌حال، چنین زندگی برای او جذاب نبود. هنگامی که او والدینش را برای خرید نهال به شهر همراهی کرد، تابلوهای رنگارنگ و فریبنده را تحسین کرد که در آن مدل‌هایی دیده می‌شد که همه با دیدن آن‌ها شگفت‌زده می‌شدند.

دختر آرزو داشت شبیه آن‌ها شود، اما متأسفانه چنین لذتی در آن زمان با قیمت بالایی همراه بود و والدینش توانایی پرداخت آن را نداشتند.

شروع تحصیلات مونیکا بلوچی

مونیکا از دوران جوانی دریافت که برای بهبود وضعیت مالی خانواده‌اش، تحصیلات خوب لازم است؛ بنابراین، به‌محض شروع مدرسه، اشتیاق او برای یادگیری بیدار شد. دختر جوان مصمم بود که نامی برای خود دست‌وپا کند.

بسیاری از کودکان به دلیل طبیعت شاد و کاریزمای قابل‌توجهش به او توجه کردند. در تفکرش به‌عنوان کسی که قرار است در آینده بازیگر شود، او سعی می‌کرد نظر همسالان خود را جلب کند؛ زیرا در آن زمان‌ها احساس تنهایی می‌کرد.

مونیکا در تحصیلاتش عالی بود؛ زیرا متقاعد شده بود که راه دیگری برای رسیدن به موفقیت وجود ندارد. اما هیچ‌کس او را بهتر از خودش درک نکرد، به همین دلیل است که در سال‌های آخر زندگی، بازیگر با اکراه داستان‌هایی را در مورد آن زمان‌های دور به اشتراک می‌گذارد.

تحصیل در رشته حقوق

در طول سال‌های تحصیل، اشتیاق جدیدی در زمینه فقه در او شکل گرفت و مونیکا مشتاق شد که تحصیلات حقوقی بگیرد و وکیل شود.

او در این حرفه نه‌تنها درآمد مالی خوبی می‌دید، بلکه اعتباری هم داشت. در آن سال‌ها یکی از معلمان مدرسه او که چندین سال در یک مؤسسه حقوقی کار کرده بود و با مشتریان متعددی سروکار داشت، بت او شد.

مونیکا به یاد می‌آورد که آن معلم چگونه با اشتیاق در مورد شغل قبلی خود صحبت می‌کرد. این بازیگر معتقد است که از طریق آن داستان‌ها بود که در طول سال‌های تحصیلی خود عمیقاً تحت‌تأثیر قرار گرفته بود.

تحصیلات مونیکا بلوچی

شروع صنعت مدلینگ

مونیکا در هجده‌سالگی در دانشکده حقوق دانشگاه پروجا ثبت‌نام می‌کند. بااین‌حال، تحصیلات عالی ارزان نیست و برای کسب درآمد برای تحصیل، مونیکا در ابتدا به‌عنوان پیشخدمت در یک پیتزافروشی محلی مشغول به کار می‌شود. سپس، فرصتی برای او پیش می‌آید تا خودش را به‌عنوان یک مدل امتحان کند.
مدتی مونیکا در شهر کوچکشان به‌عنوان مدل کار می‌کرد، اما فعالیت در این شهر کوچک نتیجه خاصی برای مونیکا نداشت و او به‌سختی می‌توانست بیش از چند ده دلار در ماه درآمد داشته باشد.

نقل‌مکان به میلان

به دلیل اینکه مونیکا در شهرشان جای پیشرفت نداشت او با پدر و مادرش برای نقل‌مکان به یک کلان‌شهر صحبت می‌کند و آنها در مطلع می‌سازد. انتخاب او میلان است، جایی که این بازیگر مشتاق به امید ایجاد حرفه‌ای به‌عنوان وکیل می‌رود.

میلان به شیوه‌ای نسبتاً مبهم به دختر خوش‌آتیه و مدبر سلام می‌کند. مونیکا به‌جای یک خانه دنج و درآمد مناسب، به یک اتاق کوچک می‌رود که باید با یک مهاجر دیگر هم اتاق شود.

پس از مدتی، او باید به‌عنوان پیشخدمت در یکی از کافه‌های محلی مشغول به کار شد. آن وقت است که مونیکا متوجه می‌شود که دنبال کردن حرفه وکالت در شهری با رقابت شدید تقریباً غیرممکن است؛ بنابراین، او شروع به سؤال از همکاران و آشنایان خود در مورد مدلینگ می‌کند، زیرا هیکل و ظاهر او خیره‌کننده است.

مونیکا تقریباً بلافاصله با Elite Model Management، یک آژانس مدلینگ پیشرو قرارداد می‌بندد. دنیای مدلینگ نه‌تنها درهای خود را به روی او باز می‌کند، بلکه او را در مدت‌زمان بسیار کوتاهی در محافل خاصی قابل‌شناسایی می‌کند.

شروع سفرهای مونیکا

با شروع حرفه مدلینگ سفرهای مونیکا نیز آغاز شد. اول به‌عنوان یک مدل تبلیغاتی به پاریس و نیویورک رفت. عکس‌های او در چندید مجله مدلینگ منتشر شد.

او توانست اولین دستمزد باورنکردنی خود را از برند Dolce&Gabbana بگیرد و همین موضوع پیشرفت قابل‌توجهی در کار او بود.

زن زیبای جهان

در آغاز دهه 2000، مونیکا بلوچی نه‌تنها در ایتالیا بلکه در بسیاری از کشورهای اروپایی نیز به رسمیت شناخته شد. او به طور مداوم درگیر عکسبرداری با موضوعات مختلف بود و در خانه های مد معتبر ظاهر شد.

برندهای مشهور جهانی پوشاک از او دعوت کردند تا در نمایشگاه‌های جدیدترین مجموعه‌هایشان شرکت کند. روزنامه‌نگاران عملاً در اطراف مونیکا جمع می‌شدند و مشتاق بودند که مطالب انحصاری را برای روزنامه‌ها، مجلات یا کانال‌های تلویزیونی خود بگیرند.

در سال 2004، حرفه مدلینگ مونیکا بلوچی به اوج خود رسید. طبق گفته مجله Ask Men’s، او در لیست 100 زن زیبای جهان قرار گرفت.

شروع حرفه فیلم

از سال 1990، مونیکا به صنعت فیلم علاقه مند شد. اولین نقش او در فیلم زندگی با پسران هیچ حسی ایجاد نکرد؛ زیرا او فقط نقشی جزئی و تقریباً بدون توجه را بازی کرد.

بااین‌حال، در آن لحظه مونیکا باور کرد که این تازه آغاز راه است و متوجه شد که از بازی در فیلم‌ها به‌اندازه ژست گرفتن جلوی دوربین لذت می‌برد.

مونیکا بلوچی کیست؟
بازیگری مونیکا بلوچی

بلافاصله پس از بازی در اولین فیلمش، او در چندین فیلم دیگر مانند: سوءاستفاده و راهزنان نقش‌آفرینی کرد. اما هیچ‌کدام از این فیلم‌ها برای او موفقیت خاص و چشمگیری نداشت. در آن زمان به او دستمزد ناچیزی می‌دادند و حتی برخی کارگردانان حتی به او توجه نمی‌کردند.

شهرت مونیکا در دراکولا

موفقیت واقعاً قابل‌توجه مونیکا در حرفه بازیگری‌اش با فیلم دراکولا بود که در آن فرانسیس فورد کاپولا برای بازی در آن دعوت شد.

در این فیلم، مونیکا یکی از عروس‌های دراکولا را به تصویر کشید و این نقش را با موفقیت انجام داد. منتقدان مهارت‌های بازیگری او را ستودند.

پس از نمایش دراکولا، مونیکا یکی پس از دیگری برای نقش‌های سینمایی دعوت‌نامه گرفت. او در مدت کوتاهی در فیلم‌هایی چون سرنوشت سرسخت، گلوله‌برفی، قهرمانان و جوزف ظاهر شد.

پردرآمدترین بازیگر زن هالیوود

در سال 1996، شش سال بعد، مونیکا بلوچی به یکی از پردرآمدترین بازیگران زن هالیوود تبدیل شد. این اتفاق پس از بازی او در نقش لیزا در فیلم آپارتمان افتاد.

پس از آن، او در فیلم‌هایی مانند تن بد، آستریکس و اوبلیکس: مأموریت کلئوپاترا، او از من متنفر است، چقدر مرا دوست داری؟ ظاهر شد.

کارهای او ادامه‌دار شد و هر روز در یک فیلم ایفای نقش می‌کرد. گفتنی است که بسیاری از این فیلم‌ها به لطف مونیکا جوایز معتبری دریافت کردند و خود او در رشته‌هایی مانند بهترین بازیگر زن یا بهترین نقش زن در فیلم‌ها برنده شد.

ازدواج مونیکا بلوچی

مونیکا در طول زندگی خود تنها دو بار ازدواج کرده است. اولین شریک منتخب او عکاس کلودیو کارلوس باسو بود. آن‌ها در سال 1990 ازدواج کردند، اما ازدواج آن‌ها تنها پس از چهار سال به پایان رسید.

پس از بازی مونیکا در فیلم زندگی با کودکان، او با نیکولا فارون رابطه برقرار کرد. در آن سال آن‌ها زیباترین زوج هالیوود محسوب می‌شدند. اما بعداً این بازیگر با وینسنت کاسل درگیر شد.

در ابتدا آن‌ها همدیگر را دوست نداشتند. او فکر می‌کرد که او فردی مغرور و متکبر است، درحالی‌که او را یک مدل احمق می‌دانست.

بااین‌حال، نفرت متقابل آن‌ها در نهایت جای خود را به احساسات شدید داد. وینسنت سه بار از مونیکا خواستگاری کرد و سه بار او را رد کرد.

تا اینکه تصادف کرد مونیکا ترسیده بود و حاضر شد با او ازدواج کند. هنگامی که اولین دختر آن‌ها ، دوا کاسل به دنیا آمد، این بازیگر ۴۰ساله بود. شش سال بعد، مونیکا دختر دوم خود را به دنیا آورد که نام او را لئونی گذاشتند.

برای مدت طولانی، مونیکا و وینسنت نه‌تنها یک زوج عالی، بلکه یک الگو نیز بودند. بااین‌حال، در سال 2013، اخباری در سرتاسر هالیوود پخش شد که طلاق قریب الوقوع آن‌ها را اعلام کرد. 

این بازیگر بدون رسوایی، بی‌سروصدا و آرام از همسرش جدا شد. برخی از روزنامه‌نگاران ادعا کردند که این اتفاق به دلیل رابطه مونیکا با تاجر تلمان اسماعیلوف رخ داده است. در حال حاضر این بازیگر با بازیگر فرانسوی ژیل للوش که هشت سال از او کوچک‌تر است در ارتباط است.

ازدواج مونیکا بلوچی

فیلم‌شناسی

 • دوبرمن (1997): یک کولی لال را به تصویر کشید که تمایل زیادی به سلاح گرم دارد و عاشق جنایتکاری به نام دوبرمن می‌شود.
 • مالنا (2000): نقش زنی برازنده و فریبنده را بازی می‌کند که بعد از مرگ شوهرش، باید راه‌هایی برای تأمین زندگی خود بیابد.
 • ماتریکس دوباره بارگذاری شده (2003): نقش، همسری سرخورده را دارد.
 • برادران گریم (2005): نقش ملکه آینه را از جنگلی مسحور بازی کرد.
 • Shoot ‘Em Up (2007): نقش، یک فاحشه با تمایل به فتیش‌های مختلف جنسی را بازی می‌کند.
 • The Whistleblower (2010): نقش لورا فریدا، هنرپیشه ایتالیایی را بازی کرد که به همراه همسرش توسط ضد فاشیست‌ها در سال‌های پایانی جنگ جهانی دوم اعدام شدند.
 • به پشت سر نگاه نکن (2009): نقش ژان، نویسنده و مادر دو فرزند را بازی کرد. او هیچ خاطره ای از دوران کودکی خود ندارد؛ اما به طور دوره ای متوجه تغییراتی در خود و ظاهرش می‌شود.
 • شاگرد جادوگر (2010): نقش ورونیکا، جادوگری را به تصویر کشید که برای نجات جهان خود را قربانی می‌کند.
 • فصل کرگدن (2012): نقش مینا، همسر شاعر کُرد که سال ها حبس و جدایی از همسرش را تحمل می‌کند، بازی کرد.
 • عشق در میدان (2013): یک زن ایتالیایی دلربا را به تصویر می کشد که با یک یهودی فرانسوی ازدواج کرده است و خود را درگیر همه رویدادهای خانوادگی، اعم از عروسی یا تشییع جنازه می بیند.
 • معجزه (2014): با موفقیت Milli Catena، مجری یک برنامه سرگرمی را به تصویر کشید که ظاهر و کاریزمای او تأثیری فراموش نشدنی بر روی دختران کشاورز می‌گذارد.
 • در جاده شیری (2016): نقش عروسی که به عشق مادام العمر کوستا، یک عجیب و غریب محلی تبدیل می‌شود.
 • Nekromancer (2018):یک ملکه شرور و روح‌خوار را به تصویر می‌کشد که قهرمان داستان، یک مرد نکرومانسر، باید بر او غلبه کند.

جوایز و نامزدها

 • در سال 1997 جایزه سزار برای آینده‌دارترین بازیگر زن برای بازی در فیلم آپارتمان به او اهدا شد.
 • مونیکا در سال 2001 جایزه تماشاگران آکادمی فیلم اروپا را برای بهترین بازیگر زن برای بازی در فیلم مالنا دریافت کرد.
 • در سال 2002، برای بازی در فیلم برادری گرگ، جایزه زحل را برای بهترین بازیگر نقش مکمل زن دریافت کرد.
 • سال 2003، مونیکا جایزه زحل را برای ژانر چهره آینده از مجله Cinescape برای نقش برجسته زن در فیلم Matrix Reloaded دریافت کرد.
 • در سال 2004، مونیکا بلوچی جایزه فیلم MTV را برای بهترین بوسه برای بازی در فیلم ماتریکس دوباره بارگذاری شده»دریافت کرد.
 • سال 2017، این بازیگر برنده جایزه دونوستیا برای دستاوردهای برجسته شخصی شد و پوسته طلایی جشنواره بین المللی فیلم سن سباستین را دریافت کرد.

چقدر این مقاله واستون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رایتون ثبت بشه

میانگین امتیازات 0 / 5. تعداد رای های شمرده شد: 0

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میده!

زهرا سامره

من با تجربه‌ام به شرکت‌ها از طریق تولید و توسعه محتوا کمک می‌کنم تا کسب‌و‌کار خود را رشد داده و به اهداف خود برسند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا