بیوگرافی و زندگی نامهفرهنگ و هنر

مکنزی کیست؟ (ژنرال ایالات متحده)

مکنزی کیست؟ (نحوه شروع دوران فرماندهی)

آیا می‌دانید مکنزی کیست؟ ژنرال Kenneth F. McKenzie, Jr. فرمانده سابق فرماندهی مرکزی ایالات متحده است که در مارس 2022 از آن پست بازنشسته شد و 42 سال سابقه کار در سپاه تفنگ‌داران دریایی ایالات متحده را دارد.

بیوگرافی فرانک مکنزی

او در حال حاضر رئیس هیئت‌مدیره مؤسسه مهندسی کاربردی در دانشگاه فلوریدا جنوبی، عضو ارشد ممتاز امنیت ملی در مؤسسه خاورمیانه، عضو کمیته مشورتی بین‌المللی شورای ملی در مورد کشورهای عربی ایالات متحده است.

ژنرال مکنزی که اهل بیرمنگام، آلاباما بود، پس از فارغ‌التحصیلی از سیتادل در سال 1979، به نیروی تفنگ‌داران دریایی اعزام شد و به‌عنوان افسر پیاده‌نظام آموزش دید.

ژنرال مکنزی فارغ‌التحصیل ممتاز دوره پیشرفته افسران زرهی، کالج فرماندهی و ستاد نیروی دریایی، و مدرسه جنگ‌های پیشرفته است.

او در سال 1999 به‌عنوان همکار CMC انتخاب شد و به‌عنوان عضو ارشد نظامی در موسسه مطالعات استراتژیک ملی در دانشگاه دفاع ملی خدمت کرد. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته تدریس با گرایش تاریخ است.

شروع دوران فرماندهی

او در سطوح جوخه، گروهان، گردان، واحد اعزامی دریایی (MEU) فرماندهی کرده است. او به‌عنوان سرهنگ دوم فرماندهی گردان اول، تفنگ‌داران دریایی ششم را بر عهده داشت.

 MEU را در زمینه استقرار جنگی در افغانستان در سال 2004 و عراق در 2005-2006 رهبری کرد. در سال 2006-2007 او به‌عنوان منشی نظامی برای فرماندهان 33 و 34 نیروی دریایی خدمت کرد.

فرمانده مکنزی

در جولای 2007، پس از ارتقاء به سرتیپ، در ستاد مشترک به‌عنوان معاون مدیر عملیات در مرکز فرماندهی نظامی ملی خدمت کرد.

ژوئن 2008، او توسط رئیس ستاد مشترک به‌عنوان مدیر تیم انتقال مدیریت جدید رئیس (CNATT) انتخاب شد. او در این مقام، تلاش‌های ستاد مشترک و فرماندهی‌های رزمی را در آماده‌سازی و اجرای یک دوره انتقال دولت‌ها در زمان جنگ هماهنگ کرد.

او در ژوئن 2009 به نیروی بین المللی کمک به امنیت (ISAF) در کابل، افغانستان گزارش داد تا به‌عنوان معاون رئیس ستاد (DCOS) در امور ثبات خدمت کند.

پس از بازگشت از افغانستان، در جولای 2010، به‌عنوان مدیر، استراتژی، پلان ها و پالیسی (J-5) برای فرماندهی مرکزی ایالات متحده منصوب شد.

در آگوست 2012، او به ستاد تفنگ‌داران دریایی گزارش داد تا به‌عنوان نماینده سپاه تفنگ‌داران دریایی در بررسی دفاعی چهارساله خدمت کند.

ژوئن 2014، او به درجه سپهبد ارتقا یافت و فرماندهی نیروهای تفنگ‌داران دریایی ایالات متحده، فرماندهی مرکزی را به عهده گرفت.

در اکتبر 2015، او به ستاد مشترک منصوب شد تا به‌عنوان مدیر J-5، برنامه های استراتژیک و سیاست، ستاد مشترک خدمت کند.

ژوئیه 2017 به‌عنوان مدیر ستاد مشترک منصوب شد. ژنرال مک کنزی به رتبه فعلی خود ارتقا یافت و در مارس 2019 فرماندهی مرکزی ایالات متحده را بر عهده گرفت.

چقدر این مقاله واستون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رایتون ثبت بشه

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد رای های شمرده شد: 1

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میده!

زهرا سامره

من با تجربه‌ام به شرکت‌ها از طریق تولید و توسعه محتوا کمک می‌کنم تا کسب‌و‌کار خود را رشد داده و به اهداف خود برسند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا