بهداشت و سلامتبهداشت و سلامت جنسی + دانستنی های جنسی

باورهای اشتباه درباره پورنوگرافی + نحوه مقابله با دیدن آن (نظرات مردم)

نظرات مردم در مورد پورنوگرافی چیست؟ باورهای اشتباه افراد چیست؟

هرچند بعضی از حرکات پورنوگرافی را می‌توان با شریک جنسی خود انجام داد، اما از برخی صحنه‌های آن‌ها نمی‌توان در زندگی واقعی بهره برد. حتی ستارگان فیلم‌های مستهجن نمی‌خواهند آن کارهایی که در جلوی دوربین انجام می‌دهند را در زندگی واقعی‌شان پیاده کنند. درواقع ساخت فیلم‌های پورن اهداف خاصی را دنبال می‌کند و برای نشان دادن هنر آن بازیگران است. در این مطلب از جوان ایرانی باورهای اشتباه در مورد پورنوگرافی را برای شما به طور کامل شرح می‌دهیم و به شما آموزش می‌دهیم که چگونه یتوانید این عادت بد را کنار بگذارید. در پایان نیز نظرات مردم را در این مورد بیان می‌کنیم.

 

باورهای اشتباه پورنوگرافی

برخی از باورهای اشتباه که در مورد پورنوگرافی ایجاد شده را در این بخش از جوان ایرانی با هم بررسی می‌کنیم.

ایجاد مشکلات در روابط

شما عزیزان باید بدانید که پورنوگرافی مشکل خاصی در روابط جنسی ایجاد نمی‌کند، بلکه موارد دیگری مانند شرم جنسی، تحقیر، خشم، عزت نفس پایین، ناامنی‌ها و خرافات، باعث ایجاد مشکلات بسیار زیادی می‌شود.

همسر مقصر اصلی روی آوردن به پورنوگرافی

این نیز یک باور اشتباه است که اگر فردی به پورنوگرافی روی بیاورد، مقصر اصلی همسر او است. درواقع هر یک از زوجین در زندگی مسئول رفتارهای خودشان هستند و نباید هیچ‌کسی را مقصر دانست. اگر مشکلاتی از قبیل احساس تنهایی در زمان دوتایی بودن، عصبانیت، خشم در زندگی، عدم داشتن رابطه جنسی لذت بخش، عدم احترام متقابل و مواردی از این قبیل وجود دارد، باید به درستی بررسی و حل شود. حتی در صورت نیاز به روانپزشک مراجعه کنید. اما به هیچ وجه نباید این مسائل را بهانه‌ای برای مشاهده پورن بدانید.

روی آوردن پورنوگرافی به دلیل نیاز به رابطه جنسی

برخی از افراد تصور می‌کنند که به دلیل رابطه جنسی به پورنوگرافی روی آورده‌اند. در حالیکه یک مورد نیز یک تصور کاملاً اشتباه است. رابطه جنسی باید به عنوان یک لذت و اشتها شناخته شود و آن را صرفاً یک نیاز برای زندگی تلقی نکنید. به عنوان مثال آب و غذا یک نیاز برای بدن است، اگر نباشد شما خواهید مرد، اما رابطه جنسی باعث لذت بخش تر شدن رابطه شده و میزان رضایت شما از رابطه را بالا می‌برد. بنابراین تماشای فیلم‌های پورن را به دلیل نیاز جنسی تلقی نکنید.

فقط مردان فیلم‌های پورن نگاه می‌کنند

این مورد نیز باوری بسیار اشتباه است که تنها مردان در سال معتاد به پورنوگرافی هستند. در حالی که زنان نیز داستان‌های وابسته به عشق شهوانی و صحنه‌های مستهجن بسیاری را در طول روز نگاه می‌کنند. درواقع ۷۰ درصد زنان این‌گونه فعالیت‌های خودشان را مخفی نگه می‌دارند‌. آن‌ها می‌ترسند که اگر دیگران متوجه شوند که آن خانم به تماشای پورنوگرافی علاقه دارد، آن‌ها را فردی فاحشه تلقی کرده و او را ترک کنند. بسیاری از زنانی که معتاد به پورنوگرافی هستند، از این مخفی‌کاری بسیار رنج می‌برند.

روی آوردن به پورنوگرافی به دلیل عدم جذابیت همسر

باورهای اشتباه درباره پورنوگرافی
باورهای اشتباه درباره پورنوگرافی

این مورد نیز یک باور بسیار اشتباه است که برخی از افراد تصور می‌کنند جذاب نیستند، به همین دلیل همسرشان به فیلم‌های پورن علاقه دارد. در حالی که پورنوگرافی به عنوان دارویی برای موقعیت‌های دشوار و احساسات مختلف استفاده می‌شود و ربطی به همسر فرد ندارد. به هیچ وجه شما خودتان را اذیت نکنید، عذاب وجدان نداشته باشید و گمان نکنید که همسرتان حتماً از شما خسته شده است یا دیگر شما را جذاب نمی‌بیند. این‌گونه تصور نکنید که چون ستارگان آن فیلم‌ها پر بسیار جذاب  هستند، بنابراین همسر شما آن‌ها را نگاه می‌کند. علاقه به پورنوگرافی هیچ ربطی به کاهش علاقه نسبت به همسر ندارد.

سایز بزرگ آلت تناسلی طبیعی است

ازآنجایی‌که آلت تناسلی مردان در فیلم‌های پورن بسیار بزرگ به نظر می‌رسد برخی از افراد احساس می‌کنند که سایز نرمال آلت مردان در همین حد است. هیچ‌وقت شل نمی‌شود و همیشه به موقع انزال می‌کند! در حالی که این‌گونه فیلم‌ها ویرایش شده و برخی از قسمت‌های آن حذف شده است، وگرنه در حالت عادی هر آلت تناسلی گاهی اوقات شل شده و یا نمی‌تواند به راحتی انزال کند. خیس بودن واژن خانم‌ها به صورت طبیعی نیز نرمال نیست. در فیلم‌های پورن مصرف روان کننده برای ایجاد رابطه لذت بخش و مرطوب نگه داشتن واژن خانم‌ها را نمایش نمی‌دهند. به طور کلی گول این فیلم‌ها را نخورید و بدانید که افراد مختلف سایزهای آلت تناسلی یکسانی ندارند، همچنین برای رابطه جنسی از روان کننده استفاده می‌کنند تا لذت بیشتری ببرند.

رایج شدن رابطه جنسی لذت بخش بدون کاندوم

یکی دیگر از باورهای اشتباهی که با دیدن فیلم‌های پورن ممکن است ایجاد شود، رابطه جنسی لذت بخش و بدون کاندوم است. به ندرت در تصاویر و فیلم‌های پورن از کاندوم استفاده می‌شود. هیچ عواقبی برای عدم استفاده از این محافظت کننده جنسی را نمایش نمی‌دهند. در حالی که عدم استفاده از کاندوم در رابطه جنسی واقعی، عواقب خطرناکی مانند بیماری‌های مقاربتی و بارداری‌های ناخواسته را در پی دارد. اگر تمایل به استفاده از کاندوم ندارید، پیشنهاد تیم پزشکی مجله جوان ایرانی به شما این است که به هیچ عنوان رابطه جنسی برقرار نکنید.

تمامی افراد همیشه تراشیده و بدون مو هستند

تماشای فیلم‌های پورن ممکن است این ذهنیت را ایجاد کند که موهای زائد ناحیه تناسلی هیچ‌وقت وجود نداشته و برای شما بسیار غیرطبیعی است. در حالی که این‌گونه موهای اطراف ناحیه تناسلی بسیار طبیعی بوده و آن چیزی که در پورنوگرافی مشاهده می‌کنید، ویرایش شده است.

طبیعی بودن رابطه جنسی بدون هیچ لحظه‌های ناخوشایند یا خنده‌دار

مشاهده‌ی پورنوگرافی ممکن است این تفکر را درون افراد ایجاد کند که رابطه جنسی لذت بخش هیچ‌گونه صدایی ندارد، در حالی که در رابطه جنسی واقعی، صداهای عجیب غریب، باد معده، صدای خنده و قهقهه شنیده می‌شود. اما در فیلم‌های پورن خبری از این سر و صداها نیست. به اشتباه تصور نکنید که اعمال پورنوگرافی صحیح است!

چگونه از تکراری شدن رابطه جنسی جلوگیری کنیم؟ معایب خستگی جنسی را در این مطلب بخوانید:

جلوگیری از تکراری شدن رابطه جنسی

بیماران روانی پورنوگرافی می‌بینند

باورهای اشتباه درباره پورنوگرافی
باورهای اشتباه درباره پورنوگرافی

این مورد نیز یکی دیگر از باورهای اشتباه است. اینکه برخی از افراد به پورنوگرافی علاقه دارند، بسیار طبیعی است. اما آن‌ها نباید اجازه دهند که این مسائل غیرواقعی، تعادل زندگی جنسی آن‌ها را به هم بزند و سطح انتظارات خود را بر اساس این‌گونه فیلم‌ها، تصاویر و نوشته‌ها تنظیم نکنند. زیرا بازیگران پورنوگرافی برای پول و سایر اهداف دیگر، فعالیت می‌کنند.

طبیعی بودن مدت زمان رابطه جنسی

برخی از افراد به اشتباه ممکن است تصور کنند که مدت زمان رابطه جنسی در فیلم‌های پورن همین مقدار است. بیننده تصور می‌کند که تمامی مردان باید انقدر رابطه جنسی را ادامه دهند. در حالی که به مردان داروهایی داده می‌شود تا دیرتر انزال کنند. حتی به آن‌ها پول داده می‌شود تا میل جنسی خود را تقویت کنند. بنابراین شما هیچ‌وقت نباید تصور کنید که طول رابطه جنسی همان‌قدر است که در فیلم‌های پورنوگرافی مشاهده می‌کنید.

 

روش‌های مقابله با اعتیاد پورنوگرافی

بسیاری از افرادی که به پورنوگرافی اعتیاد دارند، تماشای این‌گونه فیلم‌های مستهجن را از سنین پایین شروع کردند و به مرور زمان نتوانسته‌اند که از دیدن آن اجتناب کنند. درواقع روز به روز احتمال تماشای پورنوگرافی در آن‌ها بیشتر  شده و توان این را ندارند که از دیدن آن دست بکشند.

حتی در برخی از موارد افراد با دیدن این‌گونه صحنه‌ها تحریک نمی‌شوند و نیاز به تنوع بیشتر دارند.

  • اگر مشاهده پورنوگرافی ادامه پیدا کند، آن فرد تمایل دارد که کم‌کم از تماشا کردن آن فیلم‌ها دست بکشد و آن اعمال را در زندگی واقعی خودش انجام دهد.
  • در این بخش از جوان ایرانی به بررسی روش‌های مقابله با اعتیاد پرنوگرافی می‌پردازیم تا از دام اعتیاد به آن خلاص شوید.
  • محیط زندگی خود را تغییر دهید و در کارهایی که هر روز انجام می‌دادید تنوع ایجاد کرده و آن را تغییر دهید.
  • از موقعیت‌های پرخطر که باعث می‌شود شما به فیلم‌های پورن روی بیاورید اجتناب کنید. برخی از افراد ممکن است هنگامی‌که تنها هستند به فکر دیدن این‌گونه فیلم‌ها بیفتند! به طور کلی از این موقعیت‌های وسوسه‌انگیز اجتناب کنید.
  • یک لیست از نتایج مثبت و منفی تماشای فیلم‌های مستهجن را برای خود تهیه‌کرده و هر روز آن‌ها را مرور کنید.
  • عواملی که باعث می‌شود شما به دیدن فیلم‌های پورن روی بیاورید را در زندگی خود حذف کنید.
  • اگر دارای بیماری‌های روحی روانی مانند افسردگی، خشم، استرس، اضطراب و مواردی از این قبیل هستید درمان کنید.
  • سعی کنید در زندگی خود کارهایی را انجام دهید که باعث لذت و آرامش شما می‌شود.

دلایل خجالت افراد از رابطه جنسی چیست؟ روش‌های مقابله با آن را در این مطلب بخوانید:

مقابله با خجالت از رابطه جنسی

نظرات مردم در مورد پورنوگرافی

باورهای اشتباه درباره پورنوگرافی
باورهای اشتباه درباره پورنوگرافی

در این بخش از جوان ایرانی به بخشی از نظرات مردم در مورد پورنوگرافی می‌پردازیم.

♦ برخی از افراد معتقد هستند به جای اینکه ترافیک اینترنت را برای دیدن فیلم‌های پورن هدر بدهید، تخم هندوانه میل کنید، بسیار بهتر است!

♦ افراد زیادی معتقد هستند که فیلم‌های پورن را خدا حرام اعلام کرده، بنابراین برای انسان نیز مضر است. ما هم باید از خدا اطاعت کنیم. اگر به خدا اعتقاد دارید، باید تمام دستورات شرعی را بدون کم و کاست انجام دهید.

♦ برخی از افراد معتقد هستند، در این روزها کسی که فیلم‌های پورن را ندیده حاج حافظ شیرازی هست، چون خواجه بوده وگرنه او هم می‌دید.

♦ مردم زیادی بر این باورند که اگر معتاد به پورنوگرافی و دیدن فیلم‌های پورن شوید، ترک کردن آن بسیار سخت است، اما اراده می‌خواهد. آن‌ها می‌گویند‌ واقعاً چه معنایی دارد که ما فیلم‌هایی را تماشا کنیم که هیچ معنا و مفهوم خاصی ندارد.

♦ افرادی زیادی نظر داده‌اند که بچه‌ها در مدارس از طریق دوستانشان با این فیلم‌های پورن آشنا می‌شوند و امروزه دسترسی به این‌گونه فیلم‌ها بسیار راحت شده است.

♦ برخی از افراد می‌گویند که ما تنها فیلم پورنی که نگاه می‌کردیم، پلنگ صورتی بود که در کارتون لخت می‌چرخید و هیچ‌کس هم به او اعتراضی نمی‌کرد.

♦ بر اساس نظرات افراد برخی از آن‌ها می‌گویند که ما هر شب فیلم‌های پورن را نگاه می‌کنیم و هیچ علاقه‌ای به ازدواج و ارتباط با دیگران نداریم. حتی از بچه‌دار شدن نیز متنفر شده‌ایم.

♦ مردم زیادی معتقد هستند که با توجه به اوضاع مملکت و افزایش سن ازدواج، فیلم‌های پورن نیز مانند دارو شده است. افراد از روی ناچاری به آن روی می‌آورند. درواقع حتی اگر شکم آن‌ها گرسنه باشد، تمایل دارند که این فیلم‌ها را مشاهده کنند.

♦ برخی از افراد معتقد هستند که در این جامعه باید مکانی ایجاد شود که در آن افراد بتوانند به راحتی همدیگر را صیغه کرده و با هم ارتباط جنسی برقرار کنند. آن‌ها می‌گویند این‌گونه ازدواج‌های موقت، بهتر از دیدن پورن و خود ارضایی است. در حالی که افراد دیگری معتقد هستند که افراد صیغه‌ای نیز مانند همین بازیگران پورن هستند. آن‌ها به فردی که توصیه‌ی صیغه برای دیگران را دارد می‌گویند که آیا خودت حاضر هستی که خواهرت صیغه دیگران شود!

♦ مشکلات اقتصادی یکی دیگر از دلایلی است که جوان‌ها روی به پورنوگرافی می‌آورند. درواقع نظر بسیاری از دختران و پسران این است که آن‌ها توان ازدواج ندارند. حتی پول ندارند که دوست‌دختر داشته باشند! پس در این جامعه چه کار باید انجام داد؟! آیا راهی به جز دیدن فیلم‌های پورن باقی می‌ماند!

♦ اکثر افراد امیدوار هستند که هیچ‌کس دچار اعتیاد به فیلم‌های پورن نشود. زیرا باعث می‌شود که انسان از زندگی زده شده و از همه چی عقب بیفتد. آن‌ها معتقد هستند که کاش امام زمان ظهور کند و از شر این مزخرفات خلاص شوند.

♦ طبق نظرات افرادی که قبلاً فیلم‌های پورن نگاه می‌کردند، پس از ترک این‌گونه فیلم‌ها مغز آن‌ها بسیار راحت شده و هر کاری که تمایل دارند بدون دغدغه می‌توانند انجام می‌دهند. در حالی که قبلاً مدام دچار استرس و اضطراب می‌شدند و نمی‌توانستند به خوبی تحصیل کرده یا در مدرسه و دانشگاه موفق شوند.

♦ بسیاری از افراد نیز سال‌ها فیلم‌های پورن نگاه می‌کردند، اما پشیمان شده و از خدا طلب مغفرت کرده‌اند. آن‌ها برای دیگران آرزو می‌کنند که هیچ‌وقت درگیر این‌گونه فیلم‌های مستهجن نشود.

♦ برخی از افراد نیز بر این باورند در کشوری مثل آمریکا و یا به طور کلی کشورهای اروپایی که روابط آزاد است، از سن ۱۸ سالگی ارگاسم و اوج لذت جنسی را تجربه می‌کنند. در آن کشورها هرچند سن ازدواج بسیار بالا رفته، به عنوان مثال ۳۵ سالگی ازدواج کرده و دیر بچه‌دار می‌شوند، اما تا سن ازدواج مثل آدم زندگی بسیار خوب همراه با لذت جنسی را تجربه می‌کنند. درواقع همانند ایران محدودیت‌های زیادی ندارند، به همین دلیل کمتر به فیلم‌های پورنوگرافی روی می‌آورند.

♦ افراد متأهل و آن‌هایی که به تازگی ازدواج کرده‌اند، نیز معتقدند که این فیلم‌های مخصوص متاهلین بسیار مصنوعی هستند. شما اگر پشت صحنه آن بازیگران را ببینید، حتی حالتان از آن‌ها به هم می‌خورد.

♦ افراد زیادی نیز معتقد هستند که دیدن فیلم‌های پورن بسیار بهتر از تجاوز کردن به دیگران است. هرچند هر دو مورد کاری بسیار مزخرف است، اما دیدن فیلم‌های پورن بسیار بهتر است.

♦ برخی از افراد نیز می‌گویند پس از مدتی که آن‌ها فیلم‌ها را مشاهده کردند، متوجه فیک بودن آن‌ها شده و به این باور رسیده‌اند که در حالت عادی و نرمال انقدر افراد آرایش و بدنی ورزشکاری ندارند و تمام این‌ها مصنوعی و فیلم است.

چقدر این مقاله واستون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رایتون ثبت بشه

میانگین امتیازات 3.8 / 5. تعداد رای های شمرده شد: 4

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میده!

بهار علیزاده

همیشه بهترینِ خودم، خاص و منحصر به فرد! دیجیتال مارکتینگ و سئو نظرمه. زندگی برای من مسابقه نیست! از مسیر لذت می‌برم... راز خوشحالیِ من: کمک به دیگران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا