بیوگرافی و زندگی نامهفرهنگ و هنر

برد پیت کیست؟ (بیوگرافی بازیگر و تهیه‌کننده آمریکایی)

برد پیت کیست؟ اطلاعات کامل و جدید در مورد زندگی شخصی

احتمالاً با برد پیت این بازیگر و تهیه‌کننده جذاب و پرطرف‌دار فیلم‌های آمریکایی تا حدودی آشنایی دارید. در این محتوا می‌خواهیم بررسی نماییم و ببینیم برد پیت کیست؟ با این شخصیت پرطرف‌دار بیشتر آشنا شویم و فیلم‌های برتر او را بشناسیم.

بیوگرافی برد پیت

ویلیام بردلی پیت در 18 دسامبر 1963 در شاونی، اوکلاهاما، در خانواده ویلیام آلوین پیت، مالک یک شرکت حمل‌ونقل و جین اتا (نام هیل هاوس)، مشاور مدرسه متولد شد.

خانواده او به اسپرینگفیلد، میسوری نقل‌مکان کردند، جایی که او با خواهر و برادرهای کوچک‌ترش، داگلاس پیت و جولی نیل زندگی کرد و در یک خانواده مسیحی محافظه‌کار به دنیا آمد.

پیت در دبیرستان کیکاپو تحصیل کرد، پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان، پیت در سال 1982 در دانشگاه میسوری ثبت‌نام کرد و در رشته روزنامه‌نگاری با تمرکز بر تبلیغات مشغول به کار شد.

با نزدیک شدن به فارغ‌التحصیلی، پیت احساس کرد برای این کار ساخته نشده. او عاشق فیلم بود و به همین دلیل دو هفته مانده به اتمام دوره برای دریافت مدرک، پیت دانشگاه را ترک کرد و از آنجا به لس‌آنجلس رفت. پیت برای تثبیت خود در لس‌آنجلس تلاش می‌کرد و حرفه بازیگری خود را در سال 1987 آغاز شد.

زندگی شخصی برد پیت

از اواخر دهه 1980 تا اوایل دهه 1990، پیت با چندین نفر از هم‌بازی هایش از جمله رابین گیونز ، جیل شولن و ژولیت لوئیس رابطه عاشقانه داشت. پس از آن، پیت یک رابطه عاشقانه با هم‌بازی خود در Seven، گوئینت پالترو را از سال 1994 تا 1997 داشت.

پیت در سال 1998 با جنیفر آنیستون آشنا شد. آن‌ها در 29 ژوئیه 2000 در یک مراسم عروسی خصوصی در مالیبو ازدواج کردند.

در ژانویه 2005، پیت و آنیستون اعلام کردند که تصمیم به جدایی گرفته اند. دو ماه بعد، آنیستون به دلیل اختلافات آشتی ناپذیر درخواست طلاق داد.

طلاق پیت و آنیستون

در واقع طلاق پیت و آنیستون توسط دادگاه عالی لس‌آنجلس در 2 اکتبر 2005 نهایی شد. علی‌رغم گزارش‌های رسانه‌ها مبنی بر اینکه پیت و آنیستون رابطه بدی داشتند، پیت در مصاحبه‌ای در فوریه 2009 گفت که او و آنیستون با همدیگر ارتباط خوبی داشتند به‌گونه‌ای که هر دو بخش بزرگی از زندگی یکدیگر بودند.

شروع رابطه پیت با آنجلینا

در طی مراحل طلاق پیت، مشارکت او با آنجلینا جولی، هم‌بازی خود با نام آقای و خانم اسمیت، توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرد.

جولی و پیت اظهار داشتند که در صحنه فیلم‌برداری عاشق هم شده‌اند و هیچ خیانتی در کار نبوده است. در آوریل 2005، یک ماه پس از درخواست طلاق آنیستون، مجموعه ای از عکس های پاپاراتزی که پیت، جولی و پسرش مدوکس را در ساحلی در کنیا نشان می دادند، منتشر شد.

مطبوعات این تصاویر را به‌عنوان مدرکی دال بر رابطه پیت و جولی تفسیر کردند. در طول سال 2005، این دو با هم همه جا دیده می شدند و رسانه های سرگرمی این زوج را برانجلینا نامیدند.

در 11 ژانویه 2006، جولی تایید کرد که فرزند پیت را باردار است و بدین ترتیب برای اولین بار علناً رابطه آن‌ها را تایید کرد. پیت و جولی در آوریل 2012 پس از هفت سال زندگی مشترک نامزدی خود را اعلام کردند.

رابطه پیت با آنجلینا

آن‌ها به طور قانونی در 14 آگوست 2014 در لس‌آنجلس ازدواج کردند. آن‌ها ازدواج خود را در یک مراسم خصوصی در Château Miraval فرانسه در 23 اوت 2014 برگزار کردند.

در 19 سپتامبر 2016، جولی به دلیل اختلافات آشتی ناپذیر درخواست طلاق داد و در 12 آوریل 2019، دادگاه جولی و پیت را مجرد اعلام کرد. در سال 2022، پیت با اینس د رامون، طراح جواهرات که 29 سال از او کوچکتر است، قرار ملاقات گذاشت.

فرزندان برد پیت

در ژوئیه 2005، پیت، جولی را در آدیس آبابا، اتیوپی همراهی کرد، جایی که او دومین فرزندش، زاهارا مارلی را به فرزند خواندگی پذیرفت.

در 19 ژانویه 2006، یک قاضی کالیفرنیا با درخواست جولی برای تغییر نام خانوادگی کودکان از جولی به جولی پیت موافقت کرد.

جولی در 27 مه 2006 دختری به نام Shiloh Nouvel در Swakopmund، نامیبیا به دنیا آورد.  در 15 مارس 2007، جولی پکس تین سه ساله را از یتیم خانه ای در شهر هوشی مین ویتنام به فرزندی پذیرفت. پیت در 21 فوریه 2008 پکس را در ایالات متحده پذیرفت.

جولی در جشنواره فیلم کن در می 2008 اعلام کرد که در انتظار دوقلو است. او در 12 ژوئیه 2008 در نیس فرانسه، پسر ناکس لئون و دخترش ویوین مارکلین را به دنیا آورد

حضانت فرزندان

از زمانی که جولی در 19 سپتامبر 2016 درخواست طلاق از پیت را ارائه کرد، آن‌ها درگیر جنگ بر سر حضانت فرزندانشان بودند. جولی تا می 2021 حضانت کامل داشت تا زمانی که به پیت حضانت مشترک داده شد.بیش از چهار سال و نیم پس از شروع رسیدگی.

برد پیت کیست؟
فرزندان برد پیت

بااین‌حال، در ماه جولای، قاضی دادگاه عالی لس‌آنجلس، اعلام کرد بازگشت ترتیبات حضانت به توافق‌نامه قبلی یعنی نوامبر 2018 شد که در آن جولی حضانت فیزیکی اولیه را بر عهده دارد.

اتهام کودک‌آزاری

در سپتامبر 2016، اف‌بی‌آی و دپارتمان خدمات کودکان و خانواده لس‌آنجلس، پیت را به دلیل کودک‌آزاری پس از یک حادثه در هواپیما مورد بازرسی قرار داد.

جایی که پیت توسط یک فرد ناشناس متهم به توهین کلامی و فیزیکی نسبت به یکی از فرزندان خود شده بود. در گزارش نهایی تحقیقات، اداره خدمات کودکان و خانواده شهرستان لس‌آنجلس حکم داد که پیت هیچ یک از فرزندان خود را مورد آزار فیزیکی قرار نداده است. پیت همچنین توسط اف‌بی‌آی از هرگونه تخلف پاک شد.

اعتیاد به الکل

در سپتامبر 2016، پیت هوشیار شد و شروع به شرکت در جلسات الکلی های گمنام کرد. در دسامبر 2019، او مصاحبه‌ای انجام داد و گفت بازیگر افسانه‌های پاییز و ملاقات جو بلک در حال بهبود است.

مصرف حشیش

پیت اعتراف کرده که در اواخر دهه 90 از حشیش به‌عنوان راهی برای مقابله با شهرت روزافزون خود استفاده کرده است. او پس از سفر به مراکش که در آنجا شاهد فقر و رنج شدید بود، مصرف حشیش خود را کاهش داد و روی کار خود تمرکز کرد.

آثار هنری برد پیت

پیت به هنر علاقه دارد، سفالگری آموخته و مجسمه‌سازی کرده است. 9 مجسمه او به همراه آثاری از نیک کیو، نوازنده و هنرمند توماس هاوساگو در موزه هنر سارا هیلدن در تامپره فنلاند در سال‌های 2022 تا 2023 به نمایش گذاشته شد.

او همواره به معماری علاقه‌مند است، حتی زمانی را از بازیگری دور می‌ماند تا در دفاتر معماری مشهور فرانک گری در لس‌آنجلس به مطالعه طراحی به کمک کامپیوتر بپردازد.

پیت با همکاری معماران توماس ای. هاینز و راندل مکینسون، کتابی معماری در مورد خانه بلکتر نوشتند. در سال 2006، او بنیاد Make It Right را تأسیس کرد و متخصصان مسکن را در نیواورلئان سازماندهی کرد تا به دنبال ویرانی ناشی از طوفان کاترینا، 150 خانه جدید پایدار و مقرون‌به‌صرفه را در بخش نهم نیواورلئان بسازند.

این پروژه شامل 13 شرکت معماری و سازمان محیط زیست گلوبال گرین ایالات متحده آمریکا است و چندین شرکت خدماتی است.

پیت و نیکوکار استیو بینگ هر کدام 5 میلیون دلار کمک مالی کرده اند. شش خانه اول در اکتبر 2008 تکمیل شد و در سپتامبر 2009 پیت جایزه ای را به‌عنوان قدردانی از پروژه از شورای ساختمان سبز ایالات متحده دریافت کرد.

او در مارس 2009 با باراک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده و نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان ملاقات کرد تا مفهوم مسکن سبز خود را به‌عنوان یک الگوی ملی ترویج کند و در مورد احتمالات بودجه فدرال بحث کند.

کارهای بشردوستانه برد پیت

پیت در اکتبر 2004 از دانشگاه میسوری بازدید کرد تا دانشجویان را به رای دادن در انتخابات ریاست جمهوری سال 2004 تشویق کند و در آن از جان کری حمایت کرد.

بعداً در اکتبر، او به طور عمومی از اصل بودجه عمومی برای تحقیقات سلول‌های بنیادی جنینی حمایت کرد. در حمایت از این موضوع، او پیشنهاد 71 را تایید کرد، یک طرح با هدف تامین بودجه دولت ایالتی برای تحقیقات سلول‌های بنیادی.

کارهای بشردوستانه برد پیت

پیت از One Campaign، سازمانی با هدف مبارزه با ایدز و فقر در جهان در حال توسعه حمایت می‌کند. او در سال 2005 سریال تلویزیونی عمومی PBS Rx که چالش جهانی بهداشت را روایت می‌کند بازی کرد. این سریال در مورد مسائل جاری سلامت جهانی بحث می‌کند.

کمک به آسیب‌دیدگان بحران دارفور

در ماه مه 2007، پیت و جولی یک میلیون دلار به سه سازمان در چاد و سودان اهدا کردند که به آسیب‌دیدگان بحران در منطقه دارفور اختصاص داده شده است.

پیت همراه با کلونی، دیمون، دان چیدل، دیوید پرسمن و جری واینتراب، بنیان‌گذاران سازمانی هستند که توجه جهانی را بر توقف وحشیگری‌های گسترده متمرکز می‌کنند.

تأسیس بنیاد جولی – پیت

در سپتامبر 2006، پیت و جولی یک سازمان خیریه به نام بنیاد جولی-پیت را برای کمک به اهداف بشردوستانه در سراسر جهان تأسیس کردند.

این بنیاد کمک‌های اولیه خود را به مبلغ 1 میلیون دلار به اقدام جهانی برای کودکان و پزشکان بدون مرز انجام داد و سپس در اکتبر 2006 مبلغ 100000 دلار به بنیاد دانیل پرل، سازمانی که به یاد روزنامه نگار فقید آمریکایی دانیل پرل ایجاد شد، اهدا کرد.

طبق اسناد فدرال، پیت و جولی در سال 2006 8.5 میلیون دلار در این بنیاد سرمایه گذاری کردند. 2.4 میلیون دلار در سال 2006و 3.4 میلیون دلار در سال 2007 اهدا کردند.

در ژوئن 2009، بنیاد جولی پیت یک میلیون دلار به یک آژانس پناهندگی سازمان ملل برای کمک به پاکستانی هایی که در جنگ بین نیروها و شبه نظامیان طالبان آواره شده بودند، اهدا کرد.

ژانویه 2010، این بنیاد یک میلیون دلار به پزشکان بدون مرز برای کمک‌های پزشکی اضطراری و کمک به قربانیان زلزله هائیتی اهدا کرد.

طرف‌دار ازدواج همجنس‌گرایان

پیت از طرف‌داران ازدواج همجنس‌گرایان است. برد در اکتبر 2006 در مصاحبه‌ای با Esquire، پیت گفت که زمانی با جولی ازدواج خواهد کرد که همه افراد در آمریکا از نظر قانونی بتوانند ازدواج کنند.

 در سپتامبر 2008، او 100000 دلار به کمپین انتخاباتی علیه پیشنهاد 8 کالیفرنیا در سال 2008 اهدا کرد، ابتکاری برای لغو تصمیم دادگاه عالی ایالتی که ازدواج همجنس‌گرایان را قانونی کرده بود.

مارس 2012، پیت در اجرای نمایشنامه داستین لنس بلک، نمایشنامه‌ای از دادگاه فدرال که ممنوعیت Prop 8 کالیفرنیا در مورد ازدواج همجنس‌گرایان را لغو کرد، در نقش قاضی وان واکر ظاهر شد.

لیستی از بهترین فیلم‌های برد پیت

 • آقا و خانم اسمیت
 • به‌سوی ستارگان
 • درخت زندگی
 • جنگ جهانی زد
 • بخوان و بعد بسوزان
 • جاسوس‌بازی
 • رودخانه‌ای از آن عبور می‌کند
 • متفقین
 • بابِل
 • تروی
 • تلما و لوئیز
 • باشگاه مشت‌زنی
 • ترور جسی جیمز به دست رابرت فورد بزدل
 • فیوری
 • روزی روزگاری در هالیوود
 • افسانه‌های خزان
 • مانیبال
 • رکورد بزرگ
 • یازده یار اوشن
 • مورد عجیب بنجامین باتن
 • دوازده میمون
 • قاپ زنی
 • دوازده سال بردگی
 • هفت
 • حروم‌زاده‌های لعنتی

چقدر این مقاله واستون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رایتون ثبت بشه

میانگین امتیازات 0 / 5. تعداد رای های شمرده شد: 0

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میده!

زهرا سامره

من با تجربه‌ام به شرکت‌ها از طریق تولید و توسعه محتوا کمک می‌کنم تا کسب‌و‌کار خود را رشد دهند و به اهدافشان برسند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا