بیوگرافی و زندگی نامهفرهنگ و هنر

وحید خزایی کیست؟ (زندگی شاخ اینستاگرام)

وحید خزایی کیست؟ نحوه شروع فعالیت + دستگیری او

حتماً در ساله‌ای قبل اسم وحید خزایی به گوشتان خورده است اما شاید جز آن دسته‌ای باشید که نمی‌دانید وحید خزایی کیست؟

بعضی از افرادی که به‌عنوان شخصیت‌های مشهور شناخته می‌شوند، از ابتدا شهرت یافته نبودند. به‌عنوان‌مثال، وحید خزایی، یک کارگر ساده و پسر تلگرامی، متولد سال ۱۳۶۴ در تهران است. وی ادعا می‌کند که تا دوران دبیرستان، بیشتر درس نخوانده است. در ادامه بیشتر با وحید خزایی آشنا می‌شویم.

شروع فعالیت وحید خزایی

وحید خزایی ویدئوهای رقص خود را در اینستاگرام منتشر می‌کرد و تعداد دنبال‌کنندگانش به بیش از یک میلیون رسیده بود. او به دلیل عکس‌هایی که با دختران تهرانی گرفته بود، در سال ۱۳۹۴ توسط پلیس فتا دستگیر شد.

نام او به همراه عکس‌های منشوری و غیراخلاقی با دختران در تلگرام شناخته شد که این موضوع باعث شد وی به‌عنوان پسر تلگرامی شناخته شود. وقتی شغل واقعی او که یک کارگر ساده بود فاش شد، به‌عنوان کارگر ساده هم معروف شد.

وحید خزایی اعلام کرده که هزینه زندگی لوکس خود را از طریق تبلیغات در اینستاگرام تأمین می‌کرده و گفته که پدر ندارد. احتمالاً او به دلیل نداشتن برخی چیزها در زندگی، به این راه پناه برده است.

وحید خزائی کارگر ساده ولی پول‌دار

خزائی با استفاده از شیوه‌های نادرست و فریب دادن دختران با سوار کردن آن‌ها در انواع خودروهای لوکس و ارائه تیپ‌های لاکچری، خود را به‌عنوان یک پسر پول‌دار و متمول معرفی می‌کرد که از این شرایط برای بهره‌برداری ناپسند از دختران استفاده می‌نمود. تصاویر زیادی از وی در کنار دختران ایرانی در تلفن همراهش به دست پلیس فتا رسید.

بازداشت وحید خزائی می‌تواند یکی از دلایل شهرت او باشد. پس از بازداشت در سال ۹۴، ادعا کرد که در زمینه معاملات ملکی و املاک فعالیت می‌کند و پس از آن ادعا کرد که فقط دیپلم تحصیلی دارد و وارد صنعت مد و لباس زنانه شده است.

با وجود ادعاهای ابتدایی در مورد کارگری ساده در حوزه ملک، به نظر می‌رسد وضعیت مالی وی بهتر از ادعای اولیه بوده و با استفاده از این روش، تنها به دنبال شهرت بوده تا در گفت‌وگوهای مردمی حضور یابد.

بعد از انتشار عکس‌ها، وحید خزائی با جرئت ادعا کرد که این تصاویر مربوط به دختران و زنان عضو خانواده‌اش هستند، اما این اظهارات باعث شد که در فضای مجازی مورد توجه قرار گیرد و مردم اطلاعاتی راجع به ارتباط او با این دختران و زنان را جستجو کنند.

وحید خزائی کارگر ساده ولی پول‌دار

فرار به‌سوی ترکیه پس از زندان

وحید خزائی به‌خاطر شکایت‌هایی که از او شده بود به دست پلیس فتا دستگیر شد. پس از رسیدگی دادگاه و با رضایت به‌جز یک نفر از شاکیان، او از زندان آزاد شد.

پس از آزادی، به ترکیه فرار کرد و مدتی در استانبول ساکن بود. اما حتی در ترکیه هم آرامش و ثباتی نداشت و از حواشی دوری نکرد.

دلیل دستگیری وحید خزائی مربوط به عکس‌هایی بود که از او در محفل‌های تهران منتشر شده بود و او پس از دستگیری ادعا کرد که تمامی این دختران عضو خانواده‌اش بوده‌اند، اما بعدها مشخص شد که این ادعا دروغ بوده و دختران از وی شکایت کرده بودند.

اقرار وحید خزائی پس از فرار به ترکیه

پس از ورود به ترکیه، او با انتشار همان تصاویر لوکس و اظهاراتی مبنی بر فعالیت آزاد و وضعیت مالی بهتر، ادعا کرد که کارگر ساده نبوده و شغل آزاد دارد.

او ادعا کرد که زندگی متوسط به بالا داشته و دختران مورد نظر نیز همگی دوستان او بوده‌اند. این اظهارات باز هم توجه همه را به‌سوی وی جلب کرد و در فضای مجازی موجب افزایش قابل‌توجهی در تعداد دنبال‌کنندگانش شد.

حواشی وحید خزائی

وحید خزائی یکی از افراد پرتلاش برای ایجاد حاشیه و پرتاب خود به مرکز توجهات است. فعالیت‌های حاشیه برانگیز او در ترکیه بسیار زیاد بوده است.

از توهین به آتاتورک و درگیری‌های مسلحانه با داوود هزینه گرفته تا داشتن چاقو و مصرف مواد مخدر و الکل، همراهی با دختران مختلف، ترویج مصرف الکل و ارائه سایت‌های شرط‌بندی.

او با ترویج رفتارهای خارج از عرف عمومی و همچنین خروج مقداری ارز از کشور، واقعاً می‌تواند یکی از پرحاشیه‌ترین افراد مشهور باشد.

خانواده وحید خزائی

وحید خزایی دومین فرزند خانواده‌اش است و یک برادر و خواهر دارد. پدرش سال‌ها پیش درگذشته. مدتی ساکن سعادت‌آباد تهران بود و با خانواده‌اش زندگی می‌کرد. اما ناگهان آرزوی معروف شدن به ذهنش رسید و از خانواده‌اش جدا شد تا به دنبال شهرت بگردد.

او بارها در مواقع مختلف به دلایل مختلف از خود سخن به میان آورده است.

وحید خزایی زندگی پر رنگ و پر حاشیه‌ای داشته است. پس از زندان، ابراز پشیمانی کرد، اما هنگام آزادی دوباره به فعالیت‌های قبلی‌اش بازگشت.

به ترکیه گریخته و دلیل خروجش از ایران را تهدید حکم فاسد فی‌الارض مطرح کرده است. بااین‌حال، بازگشت او به ایران عجیب به نظر می‌رسد.

وحید خزایی در تلاش برای یافتن یک زندگی بهتر است، اما همچنان درگیر موضوعات جدیدی است. ویژگی مشترک او این است که همیشه به دنبال جایگاه خود در دنیای مدیا و اجتماعی است، بدون در نظر گرفتن عواقب.

وحید خزایی کیست؟
خانواده وحید خزائی

آتش زدن قرآن توسط وحید خزایی

یکی از اصلی‌ترین عواملی که سبب شد وحید خزائی در میان ایرانی‌ها مشهورتر شود زمانی بود که تصمیم گرفت قرآن را در یک استوری آتش بزند.

او با گفتن اینکه به اسلامی که به زنان و کودکان تجاوز می‌کند و پیامبرش با دختران ۶ساله ازدواج می‌کند نسبت به آن تعهدی ندارد.

دستگیری وحید خزایی

وحید خزائی در اوایل سال ۱۴۰۰ به دلیل مشکلات مالی وارده، تصمیم به بازگشت به ایران گرفت. اما به‌سرعت پس از ورود به کشور، توسط نیروهای پلیس دستگیر شد و به زندان منتقل شد.

وحید خزایی در زندان

وحید خزائی پس از بازگشت از ترکیه، سریعاً به زندان اوین منتقل شد و سپس به گفته افراد نزدیک به تهران بزرگ منتقل شد. او تنها یک بار پس از دستگیری با خانواده‌اش تماس برقرار کرده است. علی‌رغم شایعات موجود، اطلاعات حاکی از بهبود وضعیت او و ادامه حیاتش هستند.

آزادی وحید خزایی

پس از ورود میلاد حاتمی به زندان به همراه وحید خزایی، شایعات مختلفی درباره احتمال اعدام یا فرار وحید خزایی منتشر شد. در تاریخ ۱۰ شهریور ۱۴۰۱، بسیاری از خبرگزاری‌ها اعلام کردند که وحید خزایی بعد از همکاری گسترده با پلیس ایران و اظهارات مختلف، با دریافت تخفیف مجازات از زندان آزاد شده است.

شهریورماه سال ۱۴۰۱، وحید خزایی که قرار بود اعدام شود، به طرز غیرمنتظره‌ای آزاد شد. در پی تجمعات اعتراضی ایران در اواخر ماه مهر ۱۴۰۱، دربارة حادثة آتش‌سوزی زندان اوین، تصویر وحید خزایی از تلویزیون ایران پخش شد که دوباره بحث و جدل زیادی ایجاد کرد.

او ادعا کرد که در اندرزگاه شماره ۷ آتش گرفته بود، اما محیطی که در آن زندانی بود، امن و بی‌خطر بوده است. پس از پخش تصاویر، هرچند تصاویری به شکل شطرنجی بودند، اما همه فهمیدند که وی در زندان اوین است.

در اوایل روزهای دی‌ماه، وحید خزایی با انتشار ویدئویی و نشان دادن سگ‌های خود اعلام کرد که با قید وثیقه از زندان اوین آزاد شده است.

چقدر این مقاله واستون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رایتون ثبت بشه

میانگین امتیازات 0 / 5. تعداد رای های شمرده شد: 0

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میده!

زهرا سامره

من با تجربه‌ام به شرکت‌ها از طریق تولید و توسعه محتوا کمک می‌کنم تا کسب‌و‌کار خود را رشد داده و به اهدافشان برسند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا