بیوگرافی و زندگی نامهفرهنگ و هنر

وحید مرادی کیست؟ (ماجرا تبهکار مشهور تهران)

وحید مرادی کیست؟ بررسی زندگی شخصی یک شخصیت خطرناک

آیا می‌دانید وحید مرادی کیست؟ در واقع او یک شخصیتی بود که کمتر از وی شنیده بودیم. ادعا می‌کرد که از جمله خوبای تهران بوده و حضور پر رنگی در اینستاگرام داشت. او در یک فیلم اظهار داشت اصالتاً اهل همدان است.

او داستان‌هایی از عربده کشیدن، رجز خواندن و حتی تجربه زندان را به اشتراک می‌گذاشت. بر روی گردنش نوشته بود KING، خودش را به‌عنوان عقاب ایران معرفی می‌کرد و ادعا می‌کرد که چندین بار در تعقیب و گریز‌های پلیس، تیر خورده است.

مرادی یک شخصیت خطرناک

اینکه در اینستاگرام با قدرت‌نمایی‌های مختلف و تاتوهای عجیب روی بدنش ظاهر می‌شد، در کنار چندین بار بازداشت و سال‌ها دخالت‌های خونین، او را به یک شخصیت خطرناک تبدیل کرده بود. این شخصیت از سال‌ها پیش با استفاده از سلاح، قدرت‌نمایی را در محله‌های مختلف تهران و کرج از خود نشان می‌داد.

پس از بازداشت، اظهاراتی منتشر شد که ادعا می‌کرد این صفحات و محتواها برای او ساخته شده و در واقعیت او از یک گوشی معمولی استفاده می‌کند. او هیچ لقبی ندارد و همه باید به نام وحید مرادی صدا می‌کنند.

زندگی شخصی وحید مرادی

او ازدواج کرده و دارای یک پسر است. او می‌خواست دیدگاه و آینده پسرش را بهتر از خودش بسازد و از دوران کودکی تا بزرگسالی، مسیری موفق را برای او طراحی کند.

اما گاهی وقت‌ها در زندگی، هرکسی با چالش‌ها و ناامیدی‌هایی مواجه می‌شود که به‌عنوان یکی از آن‌ها، او حسرت خود را می‌پذیرد و از اشتباهات درس می‌گیرد.

قتل حسین گودرزی

در روز 26 اردیبهشت، واقعه تلخی رخ داد؛ وحید مرادی، تازه از زندان آزاد شده بود، اما متأسفانه در یک حادثه ناگوار، دوست و همراه خود، حسین گودرزی را به قتل رساند. این اتفاق در یک مهمانی گرفته شده به مناسبت آزادی وحید مرادی در ولنجک اتفاق افتاد.

وحید مرادی

پس از این حادثه وحید مرادی فرار کرد، اما در نزدیکی مرز ترکیه دستگیر شد و برخی القاب نامطلوب به او تعلق داده شد. در مقابل دوربین‌های پلیس، وحید مرادی اظهار کرد: من دوست نداشتم کسی را بکشم، این اشتباهی بود که اتفاق افتاد. بیش از یک سال است که مشروب نمی‌خورم؛ ولی آن شب مست بودم و این اتفاق ناخواسته رخ داد.

درباره واقعه تلخ قتل حسین گودرزی، وحید مرادی اظهاراتی داشت: پس از پخش فیلم‌ها و توهین‌هایی که در فضای مجازی انجام دادم، پلیس به دنبالم بود و در منطقه شمالی کشور با 7 گلوله در پا، دستگیر شدم.

پس از آزادی، دوستانم در منطقه ولنجک جشن آزادی برایم گرفتند. در آن مهمانی، مصرف بیش از حد الکل منجر به مشکلات شدید شده بود و بعد از مستی، اتفاقات ناخواسته‌ای رخ داد. در پاسخ به توهین‌ها و فحاشی‌ها، درگیری شدیدی رخ داد؛ من مجبور به دفاع شدم و این باعث مرگ مقتول شد.

مرگ وحید مرادی

وحید مرادی پس از دستگیری به زندان منتقل شد و در یازدهم اردیبهشت خبر مرگ او در زندان منتشر شد. این حادثه باعث افزایش بحث و جدل در مورد این پرونده شد و نام عقاب ایران دوباره به میان آمد.

دوربین‌های زندان، لحظات پایانی زندگی وحید مرادی را ثبت کرده‌اند. رسانه‌ها در روز بعد، جزئیات این حادثه تراژیک را گزارش کردند.

درگیری وحشتناکی در زندان آغاز شد، اما وحید بعداً به سلول خود بازگشت. در آن زمان، سه زندانی وارد سلول وی شدند و او را با چاقو به قتل رساندند. با مرور فیلم‌های دوربین‌های مداربسته زندان، سه نفر به‌عنوان مظنونان اصلی در این قتل شناسایی شدند.

متهمین قتل وحید مرادی

سعید، یکی از متهمین در این قتل، خود این رویداد را به این صورت توصیف می‌کند: از زمان ورود وحید به زندان، او گروهی را تشکیل داد و خود را به‌عنوان رهبر اعلام کرد.

وحید مرادی کیست؟
متهمین قتل وحید مرادی

ادعا می‌کرد که او عقاب ایران است و دستور داده بود که همراهانش از طریق راه‌های پنهانی به سلول‌های دیگر حمله کنند. او زندانیان دیگر را آزار می‌داد و باعث بحران‌هایی در محیط زندان شده بود.

دو ساعت قبل از این حادثه، من برای تحقیقات درباره پرونده قبلی‌ام به اداره پلیس رفته بودم. وقتی به زندان بازگشتم، فهمیدم که وحید شورش را آغاز کرده است. به گفته خود سعید من تا قبل از این ماجرا با او آشنایی نداشتم.

سعید ادعا می‌کند وحید را نکشته است: من مسئول قتل وحید نیستم. فیلم‌های موجود باید بررسی شود تا بتوان این موضوع را روشن کرد و متوجه شد که من در جریان قتل حضور نداشتم.

مظنون دوم

عباس، دیگر مظنون این حادثه، همین ادعایی را تکرار می‌کند: سال 85 به دلیل اختلافات خانوادگی، یکی از آشنایان را با اسلحه به قتل رساندم.

البته چند وقت پیش با پرداخت دیه و رضایت خانواده، بخشی از جرم را جبران کردم و حبسم به دلیل ارتکاب جرمی انتظامی شده بود.

قرار بود به‌زودی آزاد شوم. اما از روز اول ورود وحید به زندان، مشکلاتی پیش آمد. او یک گروه را تشکیل داد و ادعا می‌کرد که کفتارها باید زیر شیرها باشند.

او خطوط و حاشیه‌ها را تعیین می‌کرد و برنامه‌هایی برای خودش داشت. آن روز، با 50 نفر که همه مسلح به چاقو و آبجوش بودند، تجمع کرده بود و قصد حمله به یکی از بخش‌های زندان را داشت. ما منتظر بودیم که دعوا شروع شود. من متهم به قتل نیستم و اگر فیلم‌های دوربین‌های مداربسته را بررسی کنند، مشخص می‌شود که من در این جریان بی‌گناه بودم.

مظنون سوم

در اظهارنظر آخرین وکیل‌مدافع سعید ص.، زندانی متهم به قتل وحید مرادی، آمده است که اخبار منتشره درباره مشارکت موکلش در این جنایت، قابلیت تأیید ندارد.

قاتلین وحید مرادی

خبرهای منتشره درباره مشارکت موکل من در این جرم در زندان رجایی شهر تأیید نشده و اعتباری ندارد. دوربین‌های مداربسته در زندان هنوز مورد بازبینی قرار نگرفته و تحقیقات همچنان در جریان است؛ بنابراین مناسب است تا قبل از قضاوت، فرصت لازم برای بررسی دقیق باشد.

مقتول بی‌گناه و مظلوم

در این زمان، با وجود اینکه ابعاد واقعی قتل وحید مرادی، این شخصیت پیچیده از گذشته در زندان، هنوز به طور دقیق مشخص نشده بود، یک فیلم از رجزخوانی زندانیان با قمه‌های خونین نزدیک به جنازه وحید مرادی در فضای مجازی منتشر شد که باعث بروز جدال‌ها و اختلافات شدید شد.

هشتگ وحید مرادی در توییتر، فقط سه روز پس از درگذشت او، بسیار داغ شد. این فیلم نشان می‌داد چند زندانی عصبانی با قمه‌های خونین رجزی برای جنازه وحید مرادی و هوادارانش می‌خوانند. این وضعیت منجر به تغییر نگرش برخی از افراد شد که او را از شرور قاتل، به مقتول بی‌گناه و مظلوم تبدیل کرد.

تشییع‌جنازه وحید مرادی

مراسم تشییع‌جنازه وحید مرادی که روز پنجشنبه برگزار شد، نیز مورد توجه قرار گرفت. جمعیت زیادی به بهشت‌زهرا آمده بودند و حوادث کوچکی از درگیری‌ها در حین مراسم رخ داد.

در همین حین، سایت رکنا بازنگری جدیدی از پشت پرده قتل وحید مرادی را منتشر کرد. این سایت ادعا کرد که دوستان و طرف‌داران او در فضای مجازی به تهدید قاتل وحید مرادی و یک فرد دیگر به نام ه.ک پرداخته‌اند.

وحید مرادی کیست؟
تشییع‌جنازه وحید مرادی

این سایت ادعا می‌کند: ه.ک شخصیتی با گذشته تاریک است که مدتی از فعالیت‌های خلاف دست برداشته و بیشتر به امور خیرخواهانه مشغول است.

او دوست قدیمی وحید مرادی بود و به دلایل مختلفی دچار برخوردهای ناخوشایند با وحید مرادی شده بود. در یک مصاحبه قبلی که وحید مرادی با یک شبکه مستند داشت، او اشاره‌هایی به ه.ک کرده بود.

ازاین‌رو، بسیاری از دوستان وحید مرادی اعتقاد دارند که دستور قتل وحید مرادی از سوی ه.ک به طور مستقیم ارسال شده است. وحید مرادی و ه.ک دلایل شخصی داشتند که باعث اختلافات بین آن‌ها شده بود، تا جایی که با مرگ وحید مرادی اتهامات به سمت ه.ک متمایل شد.

هواداران وحید مرادی

تهدیدات هواداران وحید مرادی در فضای مجازی همچنان ادامه دارد. آن‌ها با انتشار ویدئوهای تندوتیز به انتقام قتل وحید مرادی مظنونین را تهدید می‌کنند. این تهدیدها به‌گونه‌ای در فضای مجازی گسترده داده شده است که سردار رحیمی، رئیس پلیس پایتخت، به این افراد هشدار داده.

در پاسخ به قتل وحید مرادی در زندان و رجزخوانی‌های اوباش طرف‌دارش در فضای مجازی، سردار رحیمی اظهار کرد: به تمام افراد و اراذل و اوباشی که به ماجرا قتل نزدیک شده‌اند، هشدار می‌دهم که پلیس با تمام قوا و قدرت برخورد خواهد کرد.

کشور ما مکانی برای اراذل و اوباشی و خشونت ندارد، ما به این افراد اجازه انجام اعمال خشونت‌آمیز را نمی‌دهیم. هدف این افراد مشخص است، آن‌ها قصد دارند یکدیگر را به قتل برسانند.

با این افراد برابر قانون برخورد خواهد شد. پلیس فتا همه ویدئوهای رجزخوانی در فضای مجازی را پیگیری می‌کند. قاتل وحید مرادی به دستگاه قضایی معرفی شده و ما در حال بررسی انگیزه‌های این جنایت هستیم.

چقدر این مقاله واستون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رایتون ثبت بشه

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد رای های شمرده شد: 1

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میده!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا