تکست و متن

آگهی ترحیم مادر، پدر: طرح و متن مناسب + برنامه ساخت آن

نمونه متن و طرح آگهی ترحیم پدر مادر در زمان کرونا

در این مقاله برخلاف میل باطنی قصد داریم در ارتباط با آگهی ترحیم صحبت کنیم. همان‌طور که همیشه گفته‌شده است مرگ اتفاقی است که فقط برای همسایه نیست و دیر یا زود به سراغ ما نیز خواهد آمد. بدترین خبری که این روزها شاید بشنویم خبر مرگ آشنایان ما است که با دیدن آگهی ترحیم آن‌ها به ما می‌رسد. حتی در کوچه و خیابان‌ها و حتی فضای مجازی نیز شاید شاهد آگهی ترحیم افرادی باشیم که آن‌ها را نمی‌شناسیم. با پیشرفت تکنولوژی نه‌تنها نیاز به یک آگهی ترحیم کمتر شده بلکه بیشتر نیز شده است. ازآنجایی‌که مرسوم بوده است که افراد به دنبال مرگ یکی از عزیزانشان این خبر را با یک آگهی ترحیم به دوستان و آشنایان خود می‌رساندند، امروزه نیز این رسم پابرجا است. البته شاید این رسم کمی دستخوش تغییر شده باشد. به‌طور مثال افراد زیادی این آگهی را چاپ نکرده بلکه در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی پخش می‌کنند تا افراد بیشتری را از این خبر ناگوار مطلع کنند. در ادامه نمونه‌هایی از آگهی ترحیم را برای بستگان مختلف آورده‌ایم که در صورت لزوم در دسترس شما قرار داشته باشند. اگر به‌تازگی عزیزی را ازدست‌داده‌اید برای او طلب آمرزش و برای بازماندگانش طلب صبر را از خدای متعال خواستاریم.

آگهی ترحیم پدر

ازآنجایی‌که پدر در خانواده جایگاه خاصی داشته و مسئولیت یک زندگی و خانواده را بر عهده داشته، با فوت او یکی از اصلی‌ترین پایه‌های زندگی فرو خواهد ریخت. متن آگهی ترحیم پدر را به‌گونه‌ای انتخاب می‌کنند که عمق غم و اندوه بازماندگان را به‌خوبی بیان کند.

شعر برای آگهی ترحیم پدر

آگهی ترحیم پدر
 • افسوس، صد افسوس پدر از کف ما رفت
  آن گوهر تابنده و پرمهر و وفا رفت
  ما را نبود چاره به‌جز صبر در این غم
  با حکم خدا آمد و با امر خدا رفت
 • دلم پر ز غم و درد است‌ ای‌وای
  هوای خانه‌مان سرد است‌ ای‌وای
  پدر رفت و از او جز قاب عکسی
  نمانده، در کنارم نیست‌ ای‌وای
 • خانه‌مان تاریک شد بی‌نور رویت‌ ای پدر
  دستمان کوتاه شد از جستجویت‌ ای پدر
  نیست باور پدر جان از چه کندی ز ما
  بعدازاین از که گیریم عطر و بویت‌ ای پدر
 • نمک بر زخم من شیرین‌تر از خواب سحر گردد
  جگر‌ها خون شود تا پسر مثل پدر گردد
  پدر در کودکی دست پسر گیرد
  به امیدی که در پیری پسر دست پدر گیرد
 • پدرم قامت تو تکیه‌گاهی بود مرا
  گفته‌هایت چو چراغی به رهی بود مرا
  رفتی از دیده و داغت به دل ماست هنوز
  هرکجا می‌نگرم روی تو پیداست هنوز

متن آگهی ترحیم پدر

آگهی ترحیم پدر

بازگشت همه به‌سوی اوست
از میان ما رفت. در سوگ رفتنش مراسم یادبودی در روز… از ساعت … الی … برگزار می‌گردد.
حضور شما خویشاوندان و دوستان در این مراسم مایه تسلی خاطر خواهد بود.
نشانی ….

**********

آگهی ترحیم پدر

با نهایت تأسف و تأثر درگذشت پدری فداکار و دلسوز مرحوم … را به اطلاع کلیه سروران (اقوام، دوستان، آشنایان) گرامی می‌رسانیم. مراسم تشییع و خاک‌سپاری در روز …. از ساعت … در … برگزار می‌گردد. حضور پرمهر و محبت شما دوستان و عزیزان موجب شادی روح آن مرحوم و تسکین خاطر بازماندگان خواهد بود.

**********

آگهی ترحیم پدر

با قلبی آکنده از غم و اندوه درگذشت شادروان مرحوم… را به اطلاع اقوام و آشنایان می‌رسانیم. مراسم تشییع آن مرحوم روز … ساعت … در مکان … برگزار می‌گردد. مراسم یادبود آن عزیز در روز‌های … و … از ساعت … در مسجد … خواهد بود. ممتنی است با تشریف‌فرمایی خود روح آن مرحوم را شاد و بازماندگان را قرین امتنان فرمایید.

**********

آگهی ترحیم پدر

انالله و انا الیه راجعون
با تشکر از تمامی عزیزانی که در غم درگذشت پدرم موجب تسلی خاطر بودند. به اطلاع می‌رساند مجلس یادبودی در روز …. از ساعت … در ……. برگزار می‌گردد. ممتنی است با تشریف‌فرمایی خود به‌صرف … روح آن مرحوم را شاد و تسلی خاطر بازماندگان خواهید بود.

**********

تو در من آتشی هستی که خاموشت نخواهم کرد به گلزاران گلی هستی فراموشت نخواهم کرد
قسم بر جامه پاکی که از مهرت به تن دارم که تا جان در بدن دارم فراموشت نخواهم کرد
به مناسبت چهلمین روز درگذشت مرحوم مغفور شادروان … مجلس یادبودی در روز پنج‌شنبه …………. در حسینیه. واقع در …. برگزار می‌گردد. ممتنی است با تشریف‌فرمایی خود به‌صرف شام روح آن مرحوم را شاد و بازماندگان را قرین امتنان فرمایید.

آگهی ترحیم چهلم پدر

آگهی ترحیم چهلم پدر

چهلمین روز درگذشت پدر زمانی است که بستگان سعی در بیرون آوردن لباس عزا از تن فرزندان آن مرحوم دارند. در این روز نیز آگهی ترحیم پخش خواهد شد و چهلمین روز درگذشت پدر اطلاع‌رسانی خواهد شد. پیام‌هایی برای تسلیت چهلمین روز درگذشت پدر را در ادامه بخوانیم.


و بشر الصابرین الذین اذا اصابتهم مصیبه قالو انا لله و انا الیه راجعون
چهلمین روز درگذشت …. گرامی‌تان را تسلیت عرض نموده، برای آن عزیز رحمت و مغفرت در جوار حضرت حق و برای جنابعالی و خانواده محترمتان صبر و شکیبایی مسئلت دارم.

**********

مرگ یاران و عزیزان سخت اسـت و می‌دانیم کـه ماتمی بزرگ‌تر از مرگ پدر نیست. همکار گرامی چهلمین روز درگذشت فوت ناگهانی و ناباورانه … ارجمندتان را تسلیت عرض می‌کنم و برای شـما و بازماندگان آن مرحوم آرزوی صبر و شکیبایی دارم.

**********

باکمال تأسف و ناباوری چهلمین روز درگذشت پدر محترم و بزرگوار شـما را تسلیت عرض نموده و برای شـما و بازماندگانان مرحوم صبر جمیل آرزومندیم.

**********

دوست و همراه گرامی چهلمین روز درگذشت آن …… مهربان و عالم فرزانه را بـه شـما تسلیت عرض می‌کنم و برای شـما و بازماندگانان مرحوم صبر و شکیبایی آرزو دارم.

آگهی ترحیم پدر همکار

آگهی ترحیم پدر همکار

پیام تسلیت درگذشت پدر همکار، پیامی رسمی است که برای همدردی باهمکار خود در ایام سوگوار فوت پدر ایشان می‌فرستیم. چند نمونه از آن‌ها را ببینید.

جناب آقای…/ سرکار خانم…

رحلت جانکاه پدر عزیزتان، واقعه‌ای تلخ و باورنکردنی است. از پیشگاه حضرت باری‌تعالی برای شما همکار عزیز و خانواده بزرگوارتان صبر و بردباری و برای پدر مرحومتان آرامش‌ خواهانیم.
از طرف…

**********

جناب آقای…/ سرکار خانم…
همکار گرامی
این‌جانب درگذشت پدربزرگوارتان را تسلیت می‌گویم و از پروردگار مهربان برای ایشان، رحمت واسعه و برای خانواده آن مرحوم، شکیبایی و اجر در تحمل مصیبت می‌خواهیم.

**********

انا الله و انا الیه راجعون
جناب آقای…/ سرکار خانم…
سلام و احترام
پدر گوهر بی‌نظیر و تابنده زندگی است، عروج پدر عزیزتان را  که صبورانه زیست، صادقانه آموخت، صمیمانه روشنی بخشید و سبک‌بال از افق ناسوت پر کشید به شما و خانواده محترمتان تسلیت عرض می‌کنیم و از خداوند متعال خواستاریم به لطف خویش، روح آن پدربزرگوار را شاد و مقامش را در جوار قدسی درگاهش بلندمرتبه فرماید.
از طرف…

**********

همکار محترم …

مطلع شدیم که پدرتان در … روز گذشته به رحمت ایزدی پیوسته‌اند. درگذشت پدر گرامی‌تان را به جنابعالی و خانواده محترم تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می‌نماییم.

**********

همکار بزرگوار… همگی فوت پدرتان را به شما تسلیت عرض می‌کنیم و می‌دانیم تنها استعانت از درگاه الهی می‌تواند این ضایعه را تحمل‌پذیر نماید. از خداوند بزرگ برای آن مرحوم مغفرت و برای بازماندگان و به‌ویژه شما صبر و اجر درخواست می‌کنم. روحش شاد و یادش گرامی.

آگهی ترحیم پدربزرگ

آگهی ترحیم پدربزرگ

آگهی ترحیم پدربزرگ نیز مانند آگهی ترحیم پدر می‌تواند طراحی و پخش گردد. در ادامه چند پیام تسلیت برای پدربزرگ آورده‌ایم.

با نهایت تأسف و تأثر ضایعه درگذشت پدربزرگ گرامی‌تان را خدمت شما و خانواده محترم تسلیت عرض می‌کنیم. بقای عمر باعزت برای شما و همچنین رحمت واسعه برای آن مرحوم را از خداوند متعال خواستاریم.

**********

پدربزرگتان آزادمردی سبک‌بال بود که در سیر الی الله صعود کرد چراکه روح‌های پاک به‌آسانی از خاک دل می‌کنند تا به افلاک برسند. رفتار انسانی پدربزرگتان او را به اعلی‌علیین برده است. جای روح پاک صفاکیش پدربزرگتان در آستان جانان باد.

**********

بابابزرگ یعنی قشنگ‌ترین کلمه دنیا

که هیچ مترادفی نمی‌تونی براش پیدا کنی!

نبودن‌هایى هست که هیچ بودنى جبرانشان نمی‌کند

و آدم‌هایی هستند که هرگز تکرار نمی‌شوند

درگذشت پدربزرگ عزیز و مهربانت رو تسلیت میگم

برای خودت و خانواده‌ات صبر آرزو می‌کنم و

امیدوارم روح پدربزرگت شاد باشه

آگهی ترحیم مادر

آگهی ترحیم مادر

اصلی‌ترین عضو خانواده که اساس و پایه خانواده است، مادر است. خبر فوت مادر یکی از ناگوارترین خبرهایی است که می‌توان شنید. ضمن آرزوی مغفرت برای تمام مادران آسمانی و طلب صبر این سوگ بزرگ برای فرزندانشان، در این قسمت نمونه‌هایی از آگهی ترحیم مادر را آورده‌ایم.

شعر برای آگهی ترحیم مادر

 • مادرم رفتی و داغت به دل ماست هنوز
  هر طرف می‌نگرم روی تو پیداست هنوز
  مطمئن باش که یادت نرود از دل ما
  مگر آن روز که در خاک شود منزل ما
 • یک‌زمان در خانه ما گنج نهانی داشتیم
  مادر دلسوز و یار مهربانی داشتیم
  خواب غفلت آمد و طوفان مرگ از ره رسید
  جمله ویران شد اگر ما آشیانی داشتیم
 • عمری که هست فانی قدر و بها ندارد
  باغی که گشت بی گل، سیر و صفا ندارد
  مادر که بزم ما را می‌داد شور و حالی
  رفت از جهان و دیگر کاری به ما ندارد
 • مادرم جای تو خالی است به کاشانه ما
  غمت آتش زده بر این دل دیوانه ما
  شمع این محفل ما بودی و خاموش شدی
  بعد تو رفته صفا دیگر از خانه ما
آگهی ترحیم مادر

متن آگهی ترحیم مادر

با نهایت تأسف و تأثر درگذشت مادری مهربان و دلسوز مرحومه … را به اطلاع کلیه سروران (اقوام، دوستان، آشنایان) گرامی می‌رسانیم. مراسم تشییع و خاک‌سپاری در روز …. از ساعت … در ……. برگزار می‌گردد. حضور پرمهر و محبت شما دوستان و عزیزان موجب شادی روح آن مرحومه و تسکین خاطر بازماندگان خواهد بود.

**********

آگهی ترحیم مادر

انالله و انا الیه راجعون
به مناسبت چهلمین روز درگذشت مرحومه مغفور شادروان.
مجلس یادبودی در روز … در مسجد … به نشانی …. برگزار می‌شود.
ممتنی است با تشریف‌فرمایی خود به‌صرف … روح آن مرحوم را شاد و تسلی خاطر بازماندگان خواهید بود.

**********

آگهی ترحیم مادر

با تشکر از تمامی عزیزانی که در غم درگذشت مادرم موجب تسلی خاطر بودند،
به اطلاع می‌رساند مجلس یادبودی در روز …. از ساعت … در ……. برگزار می‌گردد.
ممتنی است با تشریف‌فرمایی خود به‌صرف … روح آن مرحوم را شاد و تسلی خاطر بازماندگان خواهید بود.

**********

آگهی ترحیم مادر

ندیدیم و نشنیدیم کسی جز نیکی و گرامیداشت از او یاد کند.
با قلبی آکنده از غم و اندوه درگذشت شادروان مرحومه …. را به اطلاع اقوام و آشنایان می‌رسانیم.
مراسم تشییع آن مرحومه روز … ساعت … در مکان … برگزار می‌گردد.
مراسم یادبود آن عزیز در روز‌های … و … از ساعت … در مسجد … خواهد بود.

آگهی ترحیم مادربزرگ

آگهی ترحیم مادربزرگ

برای آگهی ترحیم مادربزرگ نیز مانند آگهی ترحیم مادر می‌توانید اشعاری برای سوگ مادر انتخاب کنید. پیام‌های تسلیت درگذشت مادربزرگ را نیز بخوانید.

عرض تسلیت حقیر را بپذیرید هرچند تسلیت واژه کوچکی است در برابر غم بزرگ شما از خداوند صبر برای شما و خانواده محترم خواهانم تحمل سوگ فقدان مادربزرگ صبری الهی را می‌طلبد خداوند شما را اجر صابرین دهد.

**********

انالله و انا الیه راجعون

خبردار شدیم که پدربزرگتان/مادربزرگتان به رحمت خدا پیوست. آرزو می‌کنیم که وسعت صبر خانواده‌ی این دوستان عزیز به‌اندازه‌ی دریای غمشان باشد. باهم دعا کنیم تا خداوند بزرگ روح عزیز ازدست‌رفته را قرین رحمت کند و خوب از این میهمان جدید پذیرایی کند.

**********

در کهن‌سالی، انسان عاقل و فرزانه می‌شود و تجربه‌های خود را به نسل‌های بعد انتقال می‌دهد. درگذشت مادربزرگ بزرگوارتان که گنجینه‌ای از تجربه و فرزانگی بود را تسلیت عرض می‌نمایم.

**********

و هرازگاه درگذر زمان درگذر بی‌صدای ثانیه‌‌های دنیای فانی، جرس کاروان از رحیل مسافری خبر می‌دهد که در سکونی، آغازی بی‌پایان را می‌سراید. درگذشت مادربزرگ گرامی‌تان را به شما و خانواده محترمتان تسلیت عرض می‌نمایم.

**********

پرنده‌ای که غزل‌خوان باغ بود پرید
کنون ز داغ غمش باغ سینه گلجوشست

مرا در غم از دست دادن مادربزرگت شریک بدان

آگهی ختم در زمان کرونا

آگهی ترحیم در زمان کرونا

از زمان شیوع بیماری کرونا و انتشار این ویروس در بین مردم، تعداد افراد زیادی از بین ما رفته‌اند. این بیماری تغییراتی را در زندگی همه ما و چگونگی برگزاری ختم ازدست‌رفتگانمان ایجاد کرده است. واضح است که متن آگهی ختم و همچنین چگونگی پخش آن دستخوش تغییر شده است. در ادامه آگهی ختم در زمان کرونا و نمونه متن‌هایی در این خصوص را می‌بینید.

نمونه متن آگهی ترحیم در زمان کرونا

آگهی ختم در زمان کرونا
 • به اطلاع کلیه دوستان و آشنایان می‌رساند:
  با توجه به شرایط موجود و شیوع ویروس کرونا، مراسمی برای آن مرحوم برگزار نمی‌گردد و هزینه‌های مراسم صرف امور خیریه خواهد شد.
  خواندن فاتحه و دعای خیر شما عزیزان بدرقه یاد آن زنده‌یاد و تسلی‌بخش بازماندگان خواهد بود.
 • به اطلاع کلیه دوستان و آشنایان می‌رساند:
  با توجه به شرایط موجود و احترام به قوانین جاری و شرایط بهداشتی حاکم بر جامعه مراسم ختمی برای آن مرحوم برگزار نگردیده و زمان برگزاری مراسم یادبود نیز متعاقباً خدمت شما عزیزان اعلام خواهد شد.
 • به اطلاع کلیه دوستان و آشنایان می‌رساند:
  به دلیل شرایط خاص و توصیه‌های پزشکی تا اطلاع ثانوی از برگزاری عمومی مراسم بزرگداشت و ختم معذوریم.
  غم‌انگیز است انسان شریفی که غم‌خوار و همراه همیشگی ما بود اکنون غریبانه با ما وداع کرد.

برنامه ساخت آگهی ترحیم

برنامه ساخت آگهی ترحیم

به‌منظور ساخت آگهی ترحیم، برنامه نویسان برنامه‌هایی را ارائه داده‌اند که تمام افراد به‌آسانی می‌توانند در آن‌ها آگهی ترحیم را خود به‌راحتی بسازند و طبق سلیقه خود آن را طراحی کنند. از این برنامه‌ها می‌توانید برای ساخت آگهی ترحیم برای فضاهای مجازی استفاده کنید. برنامه‌های اعلامیه ترحیم و سنگ‌قبر ساز، قاب عکس ترحیم و تسلیت، اعلامیه ترحیم و … به‌منظور ساخت آگهی ترحیم ارائه‌شده‌اند.

در آخر

درست است که موضوع فوت افراد موضوع بسیار غم‌انگیزی است که ما تا با آن مواجه نشویم به مسائل مربوط به آن فکر نمی‌کنیم اما نمی‌توانیم از حقیقت فرار کنیم زیرا دیر یا زود گریبان همه ما را خواهد گرفت. باید بدانیم که زندگی انسان‌ها جاودانه نیست بنابراین باید برای مرگ آماده‌باشیم. در این مقاله از مجله جوان ایرانی طرح‌ها، اشعار و متن‌هایی برای آگهی ترحیم آورده‌ایم که در صورت نیاز در دسترس شما قرار داشته باشند.

 

ماجرای درگذشت ارشا قدسی بدلکار حرفه‌ای سینما را در این مقاله بخوانید:

بیوگرافی ارشا اقدسی بدلکار

چقدر این مقاله واستون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رایتون ثبت بشه

میانگین امتیازات 1 / 5. تعداد رای های شمرده شد: 1

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میده!

دانیال طاهری فر

دانیال طاهری فر هستم، علاقه مند به حوزه های سئو، تکنولوژی و موسیقی. .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا