بیوگرافی و زندگی نامهفرهنگ و هنر

فرخ سعیدی کیست؟ (بیوگرافی جراح بین‌المللی)

فرخ سعیدی کیست؟ تحصیلات او چیست؟

آیا می‌دانید فرخ سعیدی کیست؟ در چه حوزه‌ای فعالیت دارد؟ فرخ سعیدی متولد ۱۳۰۸ از تهران است. او پزشک و عضو پیوسته فرهنگستان علوم پزشکی ایران است. وی پزشک جراح بوده و زمینه اصلی فعالیتش کیست هیداتید و سرطان مری است.

فرخ سعیدی، عضو فعال فرهنگستان علوم پزشکی و یکی از نام‌آوران در زمینه پزشکی است. فعالیت‌های اصلی وی در حوزه‌های جراحی کیست هیداتید و سرطان مری است.

علاوه بر فعالیت‌های پزشکی، در گذشته، در همایش‌ها و رویدادهای مختلف سخنرانی‌هایی داشته و در دهمین انتخابات ریاست‌جمهوری در همایش حمایت نخبگان از احمدی‌نژاد شرکت کرده بود.

وی همچنین در مرداد ۱۳۸۹ به‌عنوان نماینده‌ای از جانب شورای‌عالی ایرانیان مقیم خارج از کشور، در همایش ایرانیان خارج از کشور سخنرانی داشته و در این رویداد از او به‌عنوان استاد دانشگاه هاروارد تقدیر شد.

تحصیلات فرخ سعیدی

دوره پیش‌دانشگاهی را در دانشگاه کورنل آمریکا گذراندند. آقای سعیدی مدرک پزشکی خود را از دانشگاه هاروارد آمریکا کسب نمودند.

در حوزه تخصص جراحی عمومی و جراحی سینه از بیمارستان ماساچوست، بوستون آمریکا در سال ۱۳۳۹ فارغ‌التحصیل شدند. همچنین دورة تخصصی یک‌ساله در زمینه جراحی سینه و قلب را در شهر بریستول انگلیس در سال ۱۳۴۰ به پایان رساندند. نکته دیگر اینکه دوره تخصص جراحی اطفال را نیز در ماساچوست آمریکا در سال ۱۳۵۰ تمام کردند.

مسئولیت‌ها و مناصب فرخ سعیدی

 • دانشیار در دانشگاه پهلوی شیراز در سال‌های ۱۳۴۱ تا ۱۳۴۲  
 • ریاست دانشگاه پهلوی شیراز از سال ۱۳۴۷ تا ۱۳۴۸  
 • کسب ریاست بخش جراحی در بیمارستان نمازی
 • ریاست بخش جراحی بیمارستان شهرری در سال‌های ۱۳۵۱ تا ۱۳۵۲
 • عهده‌دار ریاست بخش جراحی بیمارستان بانک ملی از سال ۱۳۵۲ تا ۱۳۵۳
 • معاون آموزش پزشکی در وزارت علوم و آموزش عالی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصص پزشکی در سال‌های ۱۳۵۳ تا ۱۳۵۶
 • مسئول بازآموزی پزشکان در جمعیت شیر و خورشید سرخ  
 • ریاست بخش جراحی بیمارستان هفتم تیر در سال‌های ۱۳۵۲ تا ۱۳۶۴
 • تا سال ۷۹ در ریاست بخش جراحی عمومی و جراحی سینه بیمارستان شهید مدرس
 • عضویت پیوسته فرهنگستان علوم پزشکی
 • تأسیس جامعه جراحان ایران در سال ۱۳۶۹
مسئولیت‌های فرخ سعیدی

راهنمای دانشمندان جوان ایرانی

کتاب راه چهارم: راهنمای دانشمندان جوان ایرانی در سال ۱۳۸۴ منتشر شد و طی یک مراسم در موزه امام علی معرفی شد. این کتاب به بررسی عواملی که باعث عقب‌ماندگی ایران از جریان علمی جهانی شده و راهکارهایی برای دستیابی به دانش جدید و ارائه راه‌حل‌های علمی برای حل این مشکل پرداخته است.

دکتر فرخ سعیدی، در سن بالایش همچنان فعالیت‌های خود را ادامه می‌دهد و به دنبال یافتن راه‌های جدید برای کمک به مردم ایران و ارائه راهکارهای نوین در خدمات پزشکی است.

طراحی وب‌سایت برای کمک به بیماران کیست هیداتید

در سن 91 سالگی، خودش شخصا به سازمان نظام‌پزشکی مراجعه کرد تا طرح جدیدش را معرفی کند؛ طرحی که بر ایجاد یک وب‌سایت جهت ارائه مشاوره به بیماران مبتلا به یا مشکوک به کیست هیداتید متمرکز است. او قصد دارد این وب‌سایت را از طریق کانال‌های ارتباطی سازمان نظام‌پزشکی به جامعه پزشکی معرفی کند.

در توضیحات معرفی‌نامه این برنامه آمده است: شیوع و بروز بیماری کیست هیداتید در ایران بسیار بالا است و در 75٪ موارد کبد درگیر کیست‌های متعدد می‌شود.

اختلاف نظر درباره روش‌های درمان این کیست‌ها میان متخصصین وجود دارد. به همین دلیل وزارت بهداشت و سازمان نظام‌پزشکی تصمیم به راه‌اندازی وب‌سایتی برای ارائه مشاوره توسط گروهی از کارشناسان ماهر در این حوزه گرفته‌اند، تا تمام پزشکان ایرانی بتوانند به‌صورت رایگان از این مشاوره استفاده کنند.

دکتر فرخ سعیدی از تمام پزشکان ایرانی درخواست کرده تا نظرات و پیشنهادات خود را در این زمینه از طریق سازمان نظام‌پزشکی ارائه دهند.

چقدر این مقاله واستون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رایتون ثبت بشه

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد رای های شمرده شد: 2

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میده!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا