اطلاعات عمومیدرس و مدرسه

مونولیت چیست؟ (آشنایی با معروف‌ترین مجموعه از آن‌ها)

مونولیت چیست؟ معرفی سنگ یک پارچه

آیا می‌دانید مونولیت چیست؟ سنگ یک پارچه یا مونولیت که به انگلیسی Monolith به آن می‌گویند. در واقع به‌ظاهر شدن ستون‌های فلزی مرموز در سراسر دنیا، مونولیت می‌گویند.

بنای تاریخی استون هنج در بریتانیا معروف‌ترین مجموعه از مونولیت‌ها است که نمونه‌های دیگری از این پدیده در سراسر جهان وجود دارد.

می‌توان گفت مونولیت عارضه‌ای زمین‌شناختی است؛ مانند برخی کوه‌ها که به شکل یک ساختمان شکل گرفته‌اند. این واژه از زبان لاتین و یونانی گرفته شده و در اصل مونولیتوس بوده است.

مونولیت

ماجرای مونولیت‌ها از گذشته تا کنون

ازنظر زمین شناسی معمولاً در اثر فرسایش و باد به وجود می‌آیند. در حالی که گاهی اوقات توده‌های کوچکی هستند ولی در بعضی مواقع مانند کوه آگوستوس بزرگترین مونولیت جهان به حساب می‌آیند.

آن‌ها نمونه‌هایی هستند که در یک روند طبیعی به وجود آمده‌اند؛ اما مدل‌هایی نیز وجود دارد که طبیعی نیستند و ساختشان توسط بشر صورت گرفته است.

براساس داستان‌ها و شاید حقایق، در زمان‌های قدیم مونولیت‌ها تخته سنگ‌های حاوی انرژی بودند و به‌واسطه آن‌ها فرازمینی‌ها  داده‌های خود را از زمین ارسال و یا دریافت می‌کنند دقیقاً مانند سیگنال‌های رادیویی .

اما امروزه این مونولیت‌ها با پیشرفت تکنولوژی شکلی مدرن پیدا کرده‌اند و به جای تخته سنگ ظاهری فلزی به خود گرفته‌اند. یک دفعه ظاهر و همچنین به‌صورت مرموزی به یکباره ناپدید شده و در جای دیگر ظاهر می‌شوند.

چقدر این مقاله واستون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رایتون ثبت بشه

میانگین امتیازات 1.6 / 5. تعداد رای های شمرده شد: 9

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میده!

زهرا سامره

من با تجربه‌ام به شرکت‌ها از طریق تولید و توسعه محتوا کمک می‌کنم تا کسب‌و‌کار خود را رشد داده و به اهدافشان برسند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا