سرگرمیمهارت های زندگی

چگونه با بوی بدن زن یا شوهر برخورد کنیم؟ (بهترین ایده‌ها)

نحوه برخورد صحیح با بوی بد همسر به صورت مستقیم و غیرمستقیم

همان‌طور که می‌دانید بوی بد دهان و عرق افراد تأثیر بسیار بدی بر روی ارتباطات اجتماعی افراد می‌گذرد، حتی جذابیت جنسی آنها را نیز کاهش می‌دهد. به طور طبیعی شما از افرادی که بوی بد می‌دهند دوری می‌کنید و تمایلی ندارید که به آن‌ها نزدیک شوید. حتی در خیابان نیز مشتاق قدم زدن با اینگونه اشخاص نیستید. زن و شوهر اگر بخواهند ارتباط عاطفی و صمیمی خوبی داشته باشند، نیاز است که بهداشت شخصی خودشان را رعایت کرده و بوی خوبی بدهند. حال سؤال این است که اگر همسرمان بوی بد بدهد چگونه با او برخورد کنید. در این مطلب از مجله جوان ایرانی به نحوه برخورد صحیح با بوی بد زن یا شوهر پرداخته و اهمیت خوشبو بودن را به طور کامل برای شما شرح می‌دهیم.

 

نحوه برخورد با بوی بد زن یا شوهر

برخی از افراد از بوی بد زن یا همسرشان بسیار شاکی هستند. آن‌ها نمی‌دانند چگونه فرد مقابل را از این موضوع باخبر کنند. راهکارهایی که در ادامه این مطلب بیان می‌شود را از دست ندهید تا بتوانید با همسری که بوی بد دارد برخورد صحیح داشته باشید.

صحبت نکردن با لحن تهاجمی

به‌هیچ‌وجه به همسر خود حمله نکنید. به عنوان مثال صریح و شفاف به او نگویید که چقدر بو می‌دهی، حمام برو یا اینکه به هیچ وجه به همسرتان نگویید کمی به بهداشت شخصی خودت اهمیت بده. حتی دیده شده برخی از افراد به همسرشان می‌گویند که حالم از بوی بدی که داری به هم می‌خورد. شما باید بدانید که این نوع مکالمه‌های تهاجمی نه تنها تأثیر مثبتی ندارد، بلکه رابطه شما را بسیار سردتر می‌کند.

همسرتان را دوست داشته باشید

هنگامی‌که شما ازدواج می‌کنید باید بدانید که لازمه زندگی زناشویی لذت‌بخش این است که زن و شوهر همدیگر را دوست داشته باشند. بنابراین اگر همسر شما بوی بد می‌دهد، هنگامی‌که او را بغل می‌کنید به هیچ وجه رفتاری نداشته باشید که باعث شود عشق و علاقه شما زیر سؤال برود، بلکه از طریق راهکارهایی که ذکر می‌شود او را راهنمایی کنید تا بوی بدش برطرف شود.

شخصیت او را تخریب نکنید

اگر همسر شما بوی بدی می‌دهد، به هیچ وجه نگویید که تو آدم بسیار کثیفی هستی یا به بهداشت خودت اهمیت نمی‌دهی. درواقع شما باید بدانید که بوی بد همسرتان هیچ‌گونه ربطی به شعور و شخصیتش ندارد. حتی در برخی از مواقع خود فرد نیز از این موضوع بسیار نگران است، اما شرم دارد که آن را با شما در میان بگذارد. بنابراین باید او را راهنمایی کنید تا ریشه این بوی بد را پیدا کرده و آن را درمان کند.

تعریف و تمجید از افراد تمیز و مرتب

به صورت کاملاً غیرمستقیم به همسر خود نشان دهید که از افراد تمیز و مرتب خوشتان می‌آید. به عنوان مثال بگویید دیروز که با دوستتان ملاقات داشتید، فردی در آنجا بود که بوی بسیار بدی می‌داد و من از این موضوع بسیار ناراحت شدم. همچنین می‌توانید افراد تمیز و مرتب را نیز مثال بزنید که باعث خوشحالی شما شده است.

خرید کردن برای همسرتان

اگر همسر شما بوی بد می‌دهد و برایتان بسیار آزاردهنده است، سعی کنید لباس‌های نخی با جنس بسیار خوبی تهیه کنید تا بوی عرق را به خودش نگیرد. حتی می‌توانید عطرهای خوشبو که باب میلتان هست، نیز خریداری کنید و هر بار به او یادآوری کنید که به خودش عطر بزند. حتی می‌توانید آدامس یا شکلات خوشبو نیز خریداری کنید و هم خودتان بخورید و هم اینکه به همسرتان بدهید. البته باید طبیعی رفتار کنید تا او متوجه نشود به دلیل اینکه بوی بد می‌دهد، شما برایش این کارها را انجام داده‌اید.

 

فواید بوسیدن در روابط زناشویی چیست؟ مزایای شگفت‌انگیز آن را در این مقاله بخوانید:

فواید بوسیدن در روابط زناشویی

حمام کردن با همدیگر

برای اینکه بتوانید با بوی بد همسرتان به خوبی برخورد کنید، نیاز است که گاهی با هم حمام بروید زیرا در برخی از مواقع همسر شما به ویژه هنگامی‌که از سرکار برمی‌گردد حوصله حمام کردن را ندارد، اما اگر شما اشتیاق نشان دهید و برای همسرتان دلبری کنید احتمالاً او هم انگیزه بسیار خوبی برای دوش گرفتن پیدا می‌کند.

گفتگوی صمیمانه و آرام‌بخش

سعی کنید به آرامی و صمیمیت با همسر خودتان صحبت کنید. در این صورت تأثیر کلام شما بسیار بالا می‌رود. اگر مدام به همسرتان کنایه بزنید یا اینکه با همدیگر دعوا کنید به مرور زمان از همدیگر سرد خواهید شد. این‌گونه دلسردی‌ها باعث بی‌انگیزگی در خوشبو بودن هم می‌شود و با گذشت زمان رابطه شما خراب خواهد شد.

خودتان الگو باشید

اگر شما فردی هستید که از بوی همسرتان اذیت می‌شوید، خودتان را الگوی خوبی قرار دهید. عطر خوب بزنید، همیشه دوش بگیرید، به خودتان اهمیت بدهید. هنگامی‌که با همسرتان صحبت می‌کنید از بوی خوب برخی از عطرها تعریف کنید، در این صورت کم‌کم علاقه او نیز به خوشبو بودن زیاد شود.

تشویق کردن همسرتان به آزمایش دادن

اگر عرق شما بوی بسیار بدی می‌دهد یا اینکه دهانتان بدبو است، باید بدانید که ممکن است نشانه یک بیماری باشد. علاوه بر مشکلات دهان و دندان، دیابت، مشکلات گوارشی و کبدی، برخی از سرطان‌ها، عفونت گلو و هرگونه التهاب باعث ایجاد بوی بسیار بد از دهان می‌شود. همچنین اگر شما یائسه شده‌اید ممکن است دچار بوی بدی شوید. البته دقت کنید برخی از داروها یا مشکلات تیروئیدی نیز باعث تعریق بیش‌ازحد می‌شوند. این‌گونه افراد بوی دهان یا عرق آنها بوی بسیار بدی دارد. حتی افرادی که دچار استرس و اضطراب‌های شدیدی هستند نیز ممکن است عرقشان بدبو باشد. بنابراین او را به آزمایش دادن تشویق کنید و بگویید که شما باید مراقب سلامتی خودتان باشید.

استفاده از رویکرد مستقیم

اگر احساس کردید که برخی از افراد، پیام‌های مستقیم شما را درک نمی‌کنند، از پیام‌های مستقیم استفاده کنید. در واقع می‌توانید به صورت خیلی شفاف با همسر خود به گفتگو بپردازید. البته دقت کنید همان‌طور که گفتیم هیچ‌وقت او را تحقیر نکنید و در زمان‌هایی با او صحبت کنید که حوصله حرف زدن با شما را دارد. قبل از اینکه به او بگویید بوی بدی می‌دهد، ویژگی‌های مثبتش را به او یادآور شوید و حتی برای خوبی‌هایی که دارد او را تشویق کرده و تشکر کنید. بنابراین نه تنها باعث افزایش عزت اون نفس او می‌شوید، بلکه این مورد نشان دهنده احترام شما به او است. سپس به او بگویید که بوی بد بدن و دهان لطمه بسیار زیادی بر روی کیفیت رابطه جنسی دارد، همچنین راهکارهای خوشبو بودن را به او بگویید. به طور کلی توضیح دهید اگر همیشه بدبو باشد، در رابطه زناشویی باعث سردی خواهد شد. سپس با راهکارهایی که ارائه می‌دهید سعی در برطرف کردن بوی بد بدن و دهانش داشته باشید.

تعارف کردن آب

به فردی که دهانش بو می‌دهد آب تعارف کنید. اگر این بدبویی به دلیل خشکی دهان باشد به مرور زمان و هیدراته ماندن بدنش برطرف می‌شود. دقت کنید که خوراکی‌هایی مانند شیر یا سیر و پیاز که باعث تشدید بو می‌شود را به آنها ندهید.

 

چگونه روابط عاشقانه خوبی داشته باشیم؟ (راهکارهای موثر)

عوامل موثر در بهبود روابط زناشویی

نحوه تشخیص بوی بد دهان

برخی از افراد ممکن است دهانشان بو بدهد، اما بوی بد آن را احساس نکنند. آن‌ها چون اطلاع ندارند در این مورد هیچ صحبتی نمی‌کنند، بنابراین برای اینکه بوی دهان خود را احساس کنید، می‌توانید کف دست خودتان را کمی لیس بزنید و آن را بو کنید. اگر بوی نامطبوعی داد، بدانید که دهانتان بوی بسیار بدی می‌دهد. البته دقت کنید که در این مورد حساسیت و وسواس بیش از حد نداشته باشید. اگر نسبت به بوی دهانتان حساسیت به خرج دهید و مدام آن را شستشو دهید، دچار وسواس فکری و اجباری خواهید شد که بسیار آزاردهنده است. اگر به صورت مکرر و طولانی دهانتان را شستشو دهید، به فوبیا مبتلا خواهید شد.

 

علت بوی بد دهان چیست؟

بوی بد دهان دلایل بسیار زیادی دارد که در این مطلب با هم بررسی می‌کنیم.

برخی از غذاها و خوراکی‌هایی مانند سیر و پیاز بر روی بوی دهان تأثیر بسیار منفی می‌گذارد. حتی ممکن است ذرات غذا بین دندان‌های شما گیر کند و باکتری‌های ناشی از آن باعث بدبو شدن دهان شما شود.

مسواک نزدن مرتب

افرادی که به طور مرتب مسواک نمی‌زنند و از نخ دندان نیز استفاده نمی‌کنند، دهان آن‌ها بوی بسیار بدی می‌دهد. بنابراین اگر می‌خواهید دهانی خوشبو داشته باشید، به سلامت دهان و دندان‌های خود اهمیت دهید.

کشیدن سیگار و تنباکو

ازآنجایی‌که سیگار و تنباکو باعث ایجاد بیماری‌های لثه‌ای خواهد شد، این‌گونه افراد دچار بوی بد دهان می‌شوند.

خشک شدن دهان

بزاق دهانتان به صورت طبیعی باعث پاک‌سازی دهان می‌شود. افرادی که دهانشان خشک است، دچار کمبود بزاق شده و بوی بسیار بدی می‌دهد. حتی برخی از بیماری‌ها و داروها هستند که باعث ایجاد خشکی دهان می‌شوند.

عفونت‌های گلو، دهان و بینی

یکی دیگر از دلایل بوی بد دهان این است که این افراد دچار عفونت گلو می‌شوند. در این صورت باکتری‌هایی که بر روی لوزه قرار می‌گیرند، بوی بسیار بد و زننده‌ای را تولید می‌کنند.

داشتن رژیم غذایی و روزه

افرادی که روزه می‌گیرند یا اینکه رژیم غذایی دارند که در آنها میزان کربوهیدرات بسیار کم است، ممکن است بوی بد دهانشان زیادتر شود. زیرا این‌گونه افراد به دلیل اینکه بدنشان دچار کمبود کربوهیدرات است، چربی‌های بیشتری را تجزیه می‌کنند، درنتیجه دهانشان بوی بسیار بدی دارد. حتی این‌گونه بوها بر تنفس افراد هم تأثیر بسیار منفی می‌گذارد.

ابتلا به برخی از بیماری‌ها

همان‌طور که گفتیم هنگامی‌که دهان شما بوی بد می‌دهد، باید آزمایش داده تا مشکل شما مشخص شود. برخی از بیماری‌ها و سرطان‌ها همچنین مشکلات کبدی و رفلاکس معده، باعث این‌گونه بوهای بد می‌شود.

 

چگونه زنان را به سرعت ارضا کنیم؟ فواید ارگاسم همزمان چیست؟

آموزش ارضا کردن زنان

نظرات مردم در مورد برخورد با بوی بد زن یا شوهر

در این بخش به بررسی برخی از نظرات مردم در مورد بوی بد همسرشان می‌پردازیم.

♦ یکی از افراد پیام داده که دهان همسر من به شدت بو می‌دهد، همچنین گلویم عفونت پیدا کرده است. آیا ممکن است به دلیل لوزه باشد؟

– پاسخ این است که بله لوزه‌های شما ممکن است عفونی ‌شده باشد، همین مهم‌ترین عامل بوی بد دهان است. به‌هرحال دندان‌ها را از نظر پوسیدگی بررسی کرده، همچنین چک کنید که رفلاکس معده نداشته باشید.

♦ فرد دیگری پیام داده که من حتی به پزشک هم مراجعه کردم. دهانم بوی بدی می‌گیرد، حتی کناره‌های دماغ من نیز بو می‌دهد. می‌خواستم ببینم برای برطرف کردن این‌گونه بوها باید چه‌کاری انجام دهم؟

– پاسخ این است که ابتدا باید سلامت دندان‌های شما بررسی شود. برای اینکه علت اصلی و درمان آن را بررسی کنید، بهتر است به متخصص گوارش مراجعه کنید. در این صورت شما را از نظر مشکلات معده ازجمله ریفلاکس بررسی می‌کند.

♦ یکی دیگر از افراد پیام داده که من از کودکی دهانم بو می‌داد. حتی یک دندان خراب هم ندارم و مرتب مسواک می‌زنم. سالی یک‌بار به دندانپزشکی مراجعه می‌کنم، هیچ‌گونه یبوست و رفلاکس معده نیز ندارم. به پزشک گوارش مراجعه کردم، حتی میکروب معده هم ندارم. البته پزشک برای من قرص مترونیدازول تجویز کرده که هیچ‌گونه تأثیری ندارد. پس‌ازآن به دکتر متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کردم و گفت لوزه‌هایت را جراحی کن، احتمالاً بوی بد دهانت برطرف می‌شود. همین کار را کردم اما باز هم مشکل من حل نشد. یکی از پزشکان گفت ممکن است سینوس‌های شما عفونت پیدا کرده باشد، یک دوره آنتی‌بیوتیک مصرف کردم، اما باز هم خوب نشد. به طور کلی چندین دکتر عوض کردم اما همچنان مشکل من پابرجاست. به نظر شما چه کاری باید انجام دهم.

– پاسخ این است که دوست عزیز مشکلاتی مانند دیابت و همچنین مشکلات کبد و کلیه باعث ایجاد بوی بد دهان می‌شود. بنابراین بهتر است که به متخصص گوارش مراجعه کنید و آندوسکوپی انجام دهید تا فاکتورهای کبدی و کلیوی شما بررسی شود. برای بررسی التهاب و مشکلات معده نیز سونوگرافی شکم و کلیه‌ها، همچنین سنجش فاکتورهای عملکرد کلیه نیز بسیار ضروری است.

♦ فرد دیگری پیام داده که من از وقتی دندان‌هایم رو کامپوزیت کردم، دهانم بوی بد می‌دهد و مدام همسرم از این موضوع شکایت دارد. به نظر شما علت چیست؟

– پاسخ این است که دوست عزیز ممکن است در زیر دندان‌هایی که کامپوزیت شده پوسیده شده باشد. بنابراین بهتر است به دندان‌پزشک مراجعه کرده و علت پوسیدگی را بررسی کنید.

♦ فرد دیگر پیام داده من به مدت یک سال و نیم است که دچار بوی بد دهان شدم و بسیاری موضوع برایم آزاردهنده است. حتی بر روی لثه‌هایم پلاک‌های سفیدرنگی ایجاد شده که نمی‌دانم به دلیل عفونت لثه است یا بیماری دیگری باعث ایجاد این مشکل شده است. آیا میدانید علت و درمان آن چیست؟

– پاسخ این است که دوست عزیز بهتر است به متخصص گوش، و حلق و بینی مراجعه کنید تا به طور کامل معاینه شده و مشکل‌تان تشخیص داده شود.

♦ یکی دیگر از بیماران پیام داده که من از بچگی دهانم بوی بد می‌داد. الان در سن ۱۸ سالگی هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوم، این موضوع بسیار مرا آزار می‌دهد. اگر غذاهای پرچرب مانند ماکارونی و سیب‌زمینی سرخ‌شده مصرف کنم بوی دهانم تشدید می‌شود. به نظر شما به چه دکتری مراجعه کنم؟

– پاسخ این است ازآنجایی‌که صبح زود هم دچار بوی بد دهان هستید، ممکن است مشکل شما از سیستم گوارش و رفلاکس معده باشد، بنابراین بهتر است که به متخصص گوارش مراجعه کنید.

♦ فرد دیگری پیام داده که دهان من کلاً بوی بد می‌دهد و بسیار خجالت می‌کشم. حتی مرتب هم مسواک می‌زنم، اما طعم بدی در دهانم پخش است. به نظر شما علت چیست؟

– پاسخ این است که بوی بد دهان می‌تواند از مشکلات دندان، لثه و همچنین بیماری‌های عفونی و قارچی دهان نیز باشد. حتی رفلاکس معده که با برگشت محتویات و اسید معده همراه است، این بوی بد را شامل می‌شود. بنابراین اگر شما مشکلات دندان و لثه و عفونت‌های قارچی دهان ندارید، حتماً به متخصص گوارش مراجعه کنید تا از نظر رفلاکس معده بررسی شوید.

 

سخن پایانی

در این متن از مجله جوان ایرانی به راهکارهای تمیز و آراسته بودن و همچنین روش‌های رعایت بهداشت شخصی پرداختیم. برای شما شرح دادیم که چقدر بوی بد می‌تواند نه تنها از لحاظ فیزیکی شما را از همسرتان دور کند، بلکه ارتباط عاطفی چندانی با هم نخواهید داشت. بنابراین سعی کنید به خوشبو بودن اهمیت دهید و مراقب بهداشت و سلامتی خودتان باشید. البته غیر از دهان و بقیه نواحی بدن، واژن برخی از خانم‌ها بوی بسیار بدی می‌دهد که در مقاله جدا به بررسی علت و رفع بوی بد این ناحیه نیز به طور کامل می‌پردازیم.

اگر شما عزیزان نیز تجربه‌ای در این مورد دارید می‌توانید در انتهای مقاله بخش نظرات پیام خود را با ما با و دیگر مخاطب‌های جوان ایرانی در میان بگذارید.

چقدر این مقاله واستون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رایتون ثبت بشه

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد رای های شمرده شد: 1

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میده!

بهار علیزاده

همیشه بهترینِ خودم، خاص و منحصر به فرد! دیجیتال مارکتینگ و سئو نظرمه. زندگی برای من مسابقه نیست! از مسیر لذت می‌برم... راز خوشحالیِ من: کمک به دیگران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا