گردشگری و مهاجرت

اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا 2024

اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا 2024

ایتالیا یکی از محبوب‌ترین کشورها برای تحصیل است و سالانه بورسیه‌های متعددی را به دانشجویان بین الملی ارائه می‌دهد. این کشور دانشگاه‌های معتبر، فرهنگ غنی و هزینه‌های مقرون به صرفه‌ دارد و همین خصوصیات آن را برای دانشجویان ایرانی مناسب می‌سازد. اگر خواهان اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا هستید، این مقاله را از دست ندهید. در این مقاله بورسیه های تحصیلی دانشگاه های برتر ایتالیا را معرفی می‌کنیم در مورد مزایای آنها صحبت خواهیم کرد. 

 1. بورسیه های تحصیلی دولتی ایتالیا

دولت ایتالیا به دانشجویان خارج از کشور که مایل به ادامه تحصیل در ایتالیا هستند بورسیه تحصیلی ارائه می‌دهد. هر دانشجوی بین‌المللی که برای مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا در رشته‌های فناوری‌های پیشرفته، طراحی، مهندسی، مدیریت، معماری، اقتصاد، زبان و فرهنگ در یکی از دانشگاه‌های برتر ایتالیا اپلای کند، می‌تواند از این بورسیه بهره‌مند شود.

به دانشجویان، کمک هزینه ماهیانه 900 یورو (تقریباً 940 دلار آمریکا) داده می شود و از پرداخت هزینه های ثبت نام و تحصیل معاف هستند. مدت زمان بورسیه تحصیلی بسته به سطح تحصیلی شما می تواند سه، شش یا نه ترم باشد.

برای دریافت این بورسیه، متقاضیان کارشناسی ارشد نباید بالای 28 سال سن داشته باشند. در ضمن، محدودیت سنی برای بورسیه دکتری 40 سال است. همچنین، دانشجویان ایرانی باید نمرات CEFR یا گواهی زبان انگلیسی ارائه دهند و مدارک باید به زبان ایتالیاتی ارسال شوند. پس اگر خواهان اخذ این بورسیه هستید، برای ارسال مدارک خود به دارالترجمه ایتالیایی مراجعه نمایند. 

2. بورسیه های EDISU Piemonte

بورسیه های EDISU Piemonte برای دانشجویان بین المللی است که می‌خواهند در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دوره دکترا در یکی از دانشگاه‌های پیمونت مانند دانشگاه تورینو یا پلی تکنیک تورینو ادامه تحصیل دهند.

مبلغ کل بورسیه بسته به نوع اپلای و محل اقامت شما متفاوت است. در این بورسیه تحصیلی، کمک هزینه اسکان همراه با جایزه پولی تا سقف 5108 یورو (تقریباً 5310 دلار آمریکا) به شما پرداخت می‌شود. همچنین در صورت دریافت این بورسیه از پرداخت هزینه های اپلای و شهریه معاف خواهید شد. 

هنگام درخواست برای بورسیه تحصیلی EDISU Piemonte دو شرط وجود دارد: شرط اقتصادی و شایستگی. الزامات شایستگی ایجاب می کند که تعداد معینی اعتبار کسب کنید که بسته به برنامه درخواستی شما متفاوت هستند. برای بهره‌مندی از الزامات اقتصادی نیز می‌بایست وضعیت اقتصادی شما بر اساس گواهی مالی ISEE Parificato ارزیابی شود.

3. بورسیه های تحصیلی ایتالیا در دانشگاه میلان

دانشگاه میلان نرخ پذیرش 52 درصدی دارد و برای درخواست های پذیرش 30 یورو از متقاضان دریافت می‌کند. این دانشگاه برای بورسیه های ارزشمند خود که به دانشجویان محلی و بین المللی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌شود در سراسر جهان شناخته شده است.

شما می توانید برای یکی از این بورسیه های تحصیلی ایتالیا در دانشگاه میلان درخواست دهید:

 • بورسیه تحصیلی عالی
 • بورسیه‌های مبتنی بر نیاز و شایستگی
 • بورسیه‌های منطقه‌ای

به افرادی که این بورسیه تحصیلی را دریافت کنند، 6000 یورو (تقریباً 6230 دلار آمریکا) ارائه می‌شود و همچنین از پرداخت شهریه و سایر هزینه های اضافی معاف هستند. 

برای درخواست بورسیه دانشگاه میلان، باید نمرات خوبی در آموزن ایلتس یا تافل داشته باشید. 

4. بورسیه های دانشگاه فلورانس

دانشگاه فلورانس با نرخ پذیرش 44٪، درهای خود را به روی دانشجویان بین المللی باز کرده است و بورس‌های تحصیلی را برای کمک به دانشجویان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد.

دانشگاه فلورانس بورسیه های مختلفی از جمله بورسیه های دولتی ایتالیا، بورسیه های IYT، بورسیه های DSU Toscana و بسیاری دیگر را ارائه می دهد. این بورسیه ها حمایت مالی و تحصیلی را برای دانشجویان تا پایان دوره تحصیلیشان فراهم می‌کند.

آزمون های زبان پذیرفته شده در دانشگاه فلورانس تافل، آی بی تی و آیلتس هستند. این دانشگاه 20 یورو به عنوان هزینه پذیرش برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد از شما دریافت خواهد کرد. اولین قدم برای اپلای برای دریافت بورسیه های دانشگاه فلورانس ترجمه مدارک تحصیلی است، پس اگر خواهان این بورسیه هستید، هم اکنون برای ترجمه مدارک خود اقدام نمایید. 

5. بورسیه ‌های دانشگاه پادووا

دانشگاه پادووا طیف گسترده ای از بورسیه های تحصیلی را به دانشجویان محلی و بین المللی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد. نرخ پذیرش این دانشگاه 49 درصد است و بورسیه‌های تحصیلی آن شامل موارد زیر می‌شود:

 • بورسیه های عالی بین المللی پادووا
 • بورسیه تحصیلی مبتنی بر درآمد
 • بورسیه های دپارتمان
 • بورسیه های منطقه ونتو

به افرادی که برای هر یک از این بورسیه ها انتخاب می شوند، پاداش های پولی، تخفیف در هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی تعلق می گیرد.

برای نشان دادن مهارت خود در زبان انگلیسی به نمرات خوب در آزمون آیلتس یا تافل نیاز دارید. این دانشگاه همچنین برای پذیرش 30 یورو (تقریباً 30 دلار) را از شما دریافت می‌کند.

6. بورسیه های بین المللی Politecnico di Torino

دانشجویان ایرانی که می خواهند در مقطع لیسانس برای رشته‌های معماری و مهندسی تحصیل کنند می توانند برای بورسیه تحصیلی در Politecnico di Torino یا دانشگاه پلی تکنیک تورین درخواست دهند.

در این بورسیه به دانشجویان سالانه 8000 یورو (تقریباً 8300 دلار) برای مدت تحصیلشان داده می‌شود.

برای دریافت این بورسیه، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • نمره 60 یا بالاتر در آزمون پذیرش
 • مدرک دیپلم از موسسه ای خارج از ایتالیا
 • ثبت نام در مقطع کارشناسی علوم برای اولین بار در دانشگاه

می توانید با پر کردن فرم درخواست در پلتفرم PoliTo و علامت زدن کادر “بورسیه های تحقیقاتی و دانشگاهی” برای بورسیه تحصیلی Politecnico di Torino درخواست دهید.

7. بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه پیزا

دانشجویان ایرانی می توانند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری از دانشگاه پیزا بورسیه تحصیلی دریافت کنند. نرخ پذیرش بین 20٪ تا 30٪ بوده که احتمال قبولی را به شدت پایین می‌آورد. اما برای درخواست پذیرش نیازی نیست هزینه ای پرداخت کنید، بنابراین ارزشش را دارد. 

بورسیه های تحصیلی دانشگاه پیزا شامل موارد زیر می‌شوند:

 • بورسیه های شایستگی UNIPI
 • بورسیه MAECI
 • بورسیه های DSU
 • بورسیه IYT

پوشش مالی این دانشگاه شامل معافیت از هزینه، دوره های رایگان زبان ایتالیایی، کمک هزینه تحصیلی و آموزش در شرکت و موارد دیگر می‌شود.

اگرچه آنها هزینه پذیرش را دریافت نمی کنند، اما از متقاضیان واجد شرایط پیزا انتظار می رود در زمان ثبت نام 356 یورو (تقریباً 370 دلار آمریکا) به عنوان اولین قسط شهریه پرداخت نمایند.

8. کمک هزینه تحصیلی دانشگاه بولونیا برای دانشجویان بین المللی

کمک هزینه تحصیلی دانشگاه بولونیا برای دانشجویان بین المللی

دانشجویان ایرانی که برای دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد در دانشگاه بولونیا ثبت نام می کنند، می توانند برای کمک هزینه تحصیلی هم اپلای کنند.

هر کمک هزینه یک سال تحصیلی را پوشش می دهد و مجموعاً 11000 یورو (تقریباً 11430 دلار آمریکا) به شما پرداخت خواهد شد. 

دانشجویان بین المللی برای اپلای باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • متقاضیان دوره لیسانس باید در آزمون SAT یا TOLC شرکت کنند
 • متقاضیان دوره کارشناسی ارشد باید در آزمون GRE شرکت کنند
 • متقاضیان باید کمتر از 30 سال سن داشته باشند

می توانید با ثبت نام در پورتال دانشجویی آنلاین و ارسال مدارک مورد نیاز برای دریافت این بورسیه تحصیلی ایتالیا اقدام کنید.

نتیجه گیری

بسیاری از بورسیه های تحصیلی ایتالیا برای دانشجویان بین المللی در سال تحصیلی در سال 2024 در دسترس است. این بورس های تحصیلی شامل برنامه های فول فاند می‌شوند یعنی کمک هزینه ماهانه به همراه شهریه، هزینه های اقامتی ، بیمه درمانی و کمک هزینه سفر را به دانشجویان ارائه می‌دهد.

چقدر این مقاله واستون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رایتون ثبت بشه

میانگین امتیازات 0 / 5. تعداد رای های شمرده شد: 0

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میده!

دانیال طاهری فر

دانیال طاهری فر هستم، علاقه مند به حوزه های سئو، تکنولوژی و موسیقی. .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا