بازارهای مالیرمز ارز

بانک مرکزی نیجریه: بایننس به ارائه خدمات بانکی غیرمجاز متهم شد

بانک مرکزی نیجریه (CBN) صرافی ارزهای دیجیتال بایننس (Binance) را به ارائه خدمات بانکی بدون مجوز متهم کرده است. اولوبوکولا آکینوومی، رئیس سیاست و مقررات پرداخت بانک مرکزی نیجریه، در دادگاه عالی فدرال ابوجا شهادت داده که تراکنش‌های سپرده‌گذاری و برداشت بایننس باید فقط توسط بانک‌ها و موسسات مالی مجاز انجام شود.

اتهامات مرتبط با فعالیت‌های غیرقانونی

دولت نیجریه بایننس و مدیران آن را به پنهان کردن منشأ ۳۵,۴۰۰,۰۰۰ دلار حاصل از فعالیت‌های غیرقانونی متهم کرده است. آکینوومی اظهار داشت که وب‌سایت بایننس کاربران نیجریه‌ای را برای انجام تراکنش‌های نایرا گمراه کرده است و بایننس تبدیل ارز از نایرا به دلار را بدون مجوز CBN انجام می‌دهد.

شهادت در دادگاه و فرایند معاملات همتا به همتا

شاهد در دادگاه توضیح داد که بایننس فرایند معاملات همتا به همتا (P2P) را بدون مجوز انجام می‌دهد و این فعالیت به عنوان یک خدمت تنظیم‌شده باید تحت نظارت قرار گیرد.

تعویق دادگاه

دادگاه عالی فدرال ابوجا تا ۱۶ ژوئیه (۲۶ تیر) برای بازجویی متقابل دفاع به تعویق افتاد.

نتیجه‌ گیری

اتهامات بانک مرکزی نیجریه علیه بایننس نشان‌دهنده نگرانی‌های جدی نسبت به فعالیت‌های بدون مجوز این صرافی است. این موضوع می‌تواند تأثیرات گسترده‌ای بر بازار ارزهای دیجیتال در نیجریه و قوانین مالی این کشور داشته باشد. سرمایه‌گذاران و کاربران باید به دقت تحولات این پرونده را دنبال کنند.

چقدر این مقاله واستون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رایتون ثبت بشه

میانگین امتیازات 0 / 5. تعداد رای های شمرده شد: 0

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میده!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا