سرگرمیمهارت های زندگی

فواید بوسیدن در روابط زناشویی (مزایای شگفت‌انگیز آن)

مزایای بوسیدن در روابط عاشقانه چیست؟ نحوه معاشقه با همسر

لیست مطالب این مقاله

ازآنجایی‌که بوسیدن همدیگر باعث افزایش سطح هورمون اکسی توسین در خون می‌شود، درنتیجه دلبستگی بین افراد افزایش می‌یابد. همچنین بوسیدن باعث ترشح اندورفین، سروتونین و دوپامین می‌شود که نه تنها خلق و خو را بهبود بخشیده، بلکه باعث افزایش احساس لذت بین طرفین خواهد شد. در ادامه این مطلب فواید بوسیدن در روابط زناشویی را شرح می‌دهیم.

 

فواید بوسیدن در روابط زناشویی

طی تحقیقات انجام شده زنان تمایل بیشتری به بوسیدن دارند.

برای اینکه با مزایای بوسیدن در روابط زناشویی آشنا شوید، مطالعه ادامه این مقاله را از دست ندهید.

کالری سوزی

ازآنجایی‌که بوسیدن همسرتان در طی شبانه‌روز، بهترین نرمش برای صورتتان است، درنتیجه با ۲ تا ۵ بار بوسیدن عضلات صورت شما درگیر شده و در نتیجه کالری سوزی بیشتری هم خواهید داشت.

طراوت و زیبایی صورت

جالب است بدانید بوسیدن، به عضلات صورت شما کمک می‌کند تا کلاژن بیشتری تولید کند، در نتیجه همیشه زیبا و شاداب خواهید ماند.

افزایش میل جنسی

بوسیدن همدیگر نقش بسیار زیادی در تحریک جنسی دارد. در واقع بوسیدن‌های رمانتیک، باعث افزایش میل جنسی شده و در نتیجه زوجین روابط جنسی لذت بخشی را تجربه می‌کنند.

کنترل کلسترول

طی تحقیقات انجام شده زن و شوهرهایی که روابط رمانتیک دارند و بین آنها بوسه‌های عاشقانه زیادی وجود دارد، کلسترول خون پایین‌تری دارند. همان‌طور که می‌دانید اگر کلسترول خون پایین باشد، از بیماری‌های زیادی ازجمله بیماری‌های قلبی و سکته مغزی پیشگیری می‌کند.

تسکین علائم آلرژی

همان‌طور که می‌دانید افرادی که استرس و اضطراب بسیار زیادی دارند، علائم آلرژی و سایر واکنش‌های آلرژیک در آنها بسیار بیشتر است. بنابراین بوسیدن با کاهش استرسی که به همراه دارد، علائم آلرژیک را به خوبی کاهش می‌دهد.

ایجاد احساس خوب

ارتباط با همدیگر باعث ایجاد حس خوب بین طرفین می‌شود. در واقع افرادی که در طی روز همدیگر را می‌بوسند، روابط محکم‌تر و قوی‌تری دارند.

سلامت دهان

از آنجایی که بوسیدن باعث افزایش تولید بزاق در دهان می‌شود، در نتیجه غدد بزاقی را تحریک کرده و به سلامت دهان شما کمک بسیار زیادی می‌کند. همچنین باعث می‌شود که مواد غذایی کمتری به دندان‌های شما چسبیده و از پوسیدگی آنها به خوبی جلوگیری می‌شود.

ارزیابی میزان عشق

طی تحقیقات انجام شده، بوسیدن در ارزیابی میزان عشق شما به همدیگر کمک بسیار زیادی می‌کند. در واقع هنگامی‌که شما همدیگر را می‌بوسید، میزان علاقه و گرایش به همدیگر را متوجه خواهید شد.

کاهش فشارخون

از آنجایی که بوسیدن منجر به اتساع عروق قلبی می‌شود، در نتیجه قلب شروع به پمپاژ سریع‌تر خون در بدن کرده و به مرور زمان فشارخون کاهش می‌یابد.

بنابراین بوسیدن منجر به گردش خون سریع‌تر و بیشتر در سراسر بدن می‌شود.

محافظت از دندان‌ها

از آنجایی که بوسیدن باعث تولید بزاق بیشتر شده به سلامت دهم کمک می‌کند، همچنین باعث از بین رفتن پلاک دندان‌ها خواهد شد. در این صورت از ایجاد پوسیدگی و حفره‌های دندانی جلوگیری می‌شود.

کاهش وزن

طی تحقیقات انجام شده بوسیدن حدود ۲ الی ۳ کالری در دقیقه می‌سوزاند. در نتیجه متابولیسم بدن افزایش‌یافته و فرد دچار کاهش وزن می‌شود.

جلوگیری از شل شدن صورت

از آنجایی که هنگام بوسیدن بیش از ۳۰ عضله صورت در حال فعالیت هستند، در نتیجه به جلوگیری از افتادگی و شل شدگی پوست کمک بسیار زیادی می‌کند. افرادی که روابط عاشقانه زیادی با همدیگر دارند و همدیگر را می‌بوسند، به دلیل اینکه جریان خون در صورت آنها افزایش پیدا می‌کند، پوست آنها جوان‌تر خواهد شد.

بهبود سیستم ایمنی

طی تحقیقات انجام شده بوسیدن باعث می‌شود که افراد به سطح بالایی از ایمونوگلوبین برسند، در نتیجه باعث تقویت سیستم ایمنی بدنشان می‌شود.

 

نیازهای عاطفی مردان در زندگی زناشویی چیست؟ (مهمترین خواسته‌های جنسی)

نیازهای عاطفی مردان در زندگی زناشویی

افزایش طول عمر

به طور کلی افرادی که روابط زناشویی خوبی دارند و همدیگر را می‌بوسند، بیشتر از هم سن و سال‌های خودشان عمر می‌کنند. حتی آن‌ها احتمال کمتری دارد که بعد از خروج از منزل تصادف کنند. اگر پس از بوسیدن همدیگر خانه را ترک کنید، ۲۰ تا ۳۰ درصد نسبت به سایرین احتمال وقوع تصادف برای شما کمتر است.

رضایت از رابطه با همدیگر

یکی دیگر از فوایدی که بوسیدن دارد، این است که باعث افزایش رضایت از رابطه با شریک جنسی می‌شود. در واقع اگر با همدیگر بوسه‌های رمانتیک داشته باشید، احساس وابستگی شما به همدیگر تقویت می‌شود.

افزایش اعتماد به نفس

از آنجایی که بوسیدن باعث ایجاد حس خوب در بین دو طرف می‌شود. در نتیجه شما در زمان که همدیگر را می‌بوسید، احساس خوشحالی دارید. این احساس خوشحالی باعث می‌شود که حس خوبی نسبت به خودتان پیدا کنید و در نتیجه اعتماد به نفس و عزت‌نفس شما افزایش می‌یابد.

به تأخیر انداختن فرایند پیری

یکی دیگر از مزایای بوسیدن در روابط زناشویی این است که در فرایند پیری تأخیر ایجاد می‌شود. در واقع به دلیل اینکه قدرت ماهیچه‌های فک و چانه حفظ می‌شود، از ایجاد چین و چروک و افتادگی در آن جلوگیری خواهد شد. در نتیجه پیری زودرس به سراغ شما نمی‌آید.

افزایش ارگاسم در زنان

بوسیدن عمیق و طولانی باعث می‌شود که زنان اوج لذت جنسی را تجربه کنند و بر ارگاسم آنها تأثیر مفیدی می‌گذارد. البته دقت کنید برخی از زنان و مردان در هنگام رابطه جنسی با همسرشان هیچ‌گونه تمایلی به بوسیدن ندارند.

رسیدن به تناسب اندام

از آنجایی که هنگام بوسیدن همدیگر قلبتان سریع‌تر می‌زند و آدرنال بیشتری آزادشده و با سرعت بیشتری خون به تمام نقاط بدن پمپاژ خواهد شد، در این صورت پس از مدتی مشاهده خواهید کرد که با بوسیدن و رابطه عاطفی مناسب، تناسب اندام شما بیشتر می‌شود.

تسکین سردرد

یکی دیگر از فواید بوسه زن و شوهرها این است که سردردهای آنها کاهش خواهد یافت. به دلیل اینکه بوسیدن همدیگر، استرس را کاهش می‌دهد، باعث باز شدن رگ‌های خونی می‌شود. در نتیجه بوسه‌ای که از روی میل و علاقه شخصی باشد باعث کاهش هر نوع سردردی خواهد شد.

افزایش هورمون شادی

از آنجایی که بوسیدن باعث افزایش هورمون اکسی توسین، دوپامین و سروتونین می‌شود، در نتیجه احساس شادی و سرخوشی در افراد افزایش می‌یابد. همچنین احساس محبت به همدیگر و همبستگی بین آنها بیشتر خواهد شد. البته فراموش نکنید که بوسیدن هورمون کورتیزول که همان هورمون استرس هست را کاهش می‌دهد.

توجه:

در برخی از کشورها مانند روم حتی هنگام سلام کردن، افراد همدیگر را می‌بوسند. رومی‌ها انگشتر و حلقه‌ای که بر دست مجسمه‌ها قرار دارد را بوس می‌کنند. آنها این‌گونه مجسمه‌ها را خدای خود تصور می‌کنند و با بوسیدن تمایل دارند که نهایت احترام خودشان را به آن‌ها انتقال دهند.

ایجاد احساس امنیت

علاوه بر این‌که بوسیدن باعث ایجاد احساس خوب در بین طرفین می‌شود، امنیت را در بین آنها تقویت می‌کند. در واقع با ترشح هورمون‌های خوشحالی و تحریک‌های فیزیکی که بوسیدن ایجاد می‌کند، طرفین احساس امنیت بسیار زیادی می‌کنند.

بهبود سلامت ریه‌ها

از آنجایی که بوسیدن باعث می‌شود که تنفس شما سریع‌تر شکل گیرد، در نتیجه به سلامت ریه‌ها کمک بسیار زیادی می‌کند. همچنین از بروز بسیاری از اختلالات مرتبط با ریه پیشگیری می‌شود.

احساس نزدیکی با همسر

بوسیدن را در روابط زناشویی دست کم نگیرید. در واقع همین بوسه‌هایی که بر لب یکدیگر می‌زنید، باعث نزدیکی بیشتر شما به همدیگر شده و پیوند عاطفی بیشتری بین شما شکل خواهد گرفت. به دلیل هورمون اکسی توسین که ترشح می‌شود، باعث می‌شود که همدیگر را آرام کنید و ارتباط بین شما بسیار قوی‌تر شود.

افزایش قدرت ماهیچه‌های بدن

از آنجایی که بوسیدن باعث تسکین گرفتگی عضلات می‌شود، در نتیجه جریان خون افزایش‌یافته و قدرت ماهیچه‌ها نیز بیشتر بالاتر می‌رود.

هرچقدر که بیشتر همدیگر را ببوسید، عضلات شما بیشتر تقویت خواهد شد. در واقع بوسیدن مکرر یک تمرین خوب برای صورت و گردن شما نیز محسوب می‌شود.

 

راهکارهای افزایش کیفیت بوسیدن

در این بخش به بررسی راهکارهای افزایش کیفیت بوسیدن پرداخته و برای شما شرح می‌دهیم که چگونه از تأثیرات بد آن پیشگیری کنید.

  • قبل از بوسیدن حتماً مسواک بزنید، در واقع بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید.
  • اگر خودتان یا همسرتان هرگونه جراحتی یا بیماری روی لب دارید، به‌هیچ‌وجه همدیگر را نبوسید.
  • از پزشک در مورد واکسن‌هایی سؤال کنید که از انتقال ویروس یا باکتری توسط بوسیدن جلوگیری می‌کند.

 

چگونه روابط عاشقانه خوبی داشته باشیم؟ (راهکارهای موثر)

عوامل موثر در بهبود روابط زناشویی چیست؟

نکات مهم بوسیدن همدیگر

قبل از اینکه همدیگر را ببوسید، نیاز است که اسرار آن را کشف کنید تا دو طرفین لذت بیشتری ببرند

خوشبو باشید

مهم‌ترین نکته این است که دندان‌های شما باید تمیز باشد، همچنین خوشبو باشید و قبل از اینکه همدیگر رو ببوسید ترجیحاً حمام بروید.

توجه کردن به طرف مقابل

هنگام بوسیدن همسرتان، به او توجه کنید. به هیچ وجه عجله نکنید، آرام‌آرام پیش بروید و خیلی ریلکس و ساده احساس خودتان را به همدیگر بگویید.

استفاده از زبان بدن

قبل از بوسیدن همسرتان، تماس فیزیکی برقرار کنید. در واقع نزدیکش شوید و او را در آغوش بگیرید. فراموش نکنید که این رفتارها باعث احساس صمیمیت در بین دو طرف می‌شود.

لبخند بزنید

قبل از اینکه همدیگر را ببوسید، سعی کنید لبخند بزنید تا به همدیگر حس خوبی منتقل کنید. سرخود را خم کرده تا به همدیگر نزدیک شوید و دست‌های خود را به پهلوی همدیگر قفل کنید.

 

مضرات بوسیدن چیست؟

حال که با مزایای بوسیدن آشنا شدید، وقت آن رسیده که با مضرات آن نیز آشنایی پیدا کنید.

پایان دادن به عشق دوطرفه

بسیاری از افراد روابط خود را به محض بوسیدن با فرد مقابلشان پایان می‌دهند، صرفاً به این دلیل که شریک زندگیشان در بوسیدن مهارت چندانی ندارد.

اعتیاد به بوسیدن

از آنجایی که هنگام بوسیدن، دوپامین ترشح می‌شود، در نتیجه ممکن است برای برخی از افراد اعتیادآور باشد‌. در واقع برخی از زوجین مدام تمایل دارند که همسرشان را ببوسند و این ممکن است به رابطه بین آنها آسیب برساند.

ایجاد برخی از مشکلات روانی

یکی دیگر از مضرات بوسیدن این است که ممکن است برای برخی از افراد مشکلات روانی ایجاد کند. در واقع آنها دچار مشکلات شنوایی و اختلال در دید می‌شوند.

افزایش درد گلو

از آنجایی که بوسیدن ممکن است باعث انتقال باکتری استرپتوکوک شود، در نتیجه در برخی از موارد، فرد دچار گلودرد می‌شود.

انتقال بیماری‌ها

بوسیدن ممکن است بیماری‌هایی مانند عفونت حاد تنفسی، هپاتیت، سل و تیفوئید را انتقال دهد.

انتقال باکتری به دهان فرد مقابل

فراموش نکنید که اگر دهان همسرتان باکتری داشته باشد، بوسیدن طولانی باعث می‌شود که نزدیک به ۱۰ میلیون باکتری انتقال یابد‌.

 

شیوه بوسیدن صحیح همسر

وقت آن رسیده که با شیوه صحیح بوسیدن همسرتان آشنا شوید تا لذت شما از رابطه با همدیگر چندین برابر شود.

در ابتدای رابطه به هیچ وجه عجله نکنید و آرام پیش بروید. قبل از اینکه بوسه‌های طولانی را تجربه کنید، لب‌های همدیگر را لمس کرده و همدیگر را در آغوش بگیرید. هنگام بوسیدن می‌توانید آرام با همدیگر صحبت کنید و کلمات عاشقانه به زبان بیاورید.

به هیچ وجه به زور زبانتان را وارد دهان فرد مقابل نکنید، بلکه می‌توانید با فشار کم لب‌های او را گاز بگیرید. سپس آرام‌آرام شروع به مکیدن لب‌های همسرتان کنید.

توجه کنید که برخی از افراد تمایل ندارند که شما زبانتان را وارد دهانشان کنید، بنابراین بهتر است که با واکنش آنها آشنا باشید. بهداشت دندان را به هیچ وجه فراموش نکنید و حتماً مسواک بزنید.

زن و شوهر می‌توانند نوک زبانشان را به آرامی روی لب‌های همدیگر بمالند تا احساس خوب بین آنها منتقل شود.

هرچند برای بوسیدن، هرکسی روش‌های منحصر به فرد خود را دارد، اما مراقب باشید که خیلی خشن و تهاجمی رفتار نکنید، قبل از رابطه با همدیگر با همسرتان صحبت کنید. در مورد بوسه‌هایی که در حین رابطه انجام می‌دهید به صورت شفاف بحث کنید‌. به هیچ وجه در این مورد خجالت نکشید. از همسر خود بپرسید که چه نوع بوسه‌ای را دوست دارد و از چه نوع بوسه‌هایی خوشش نمی‌آید. حتماً سؤالات خود را قبل از رابطه با یکدیگر بپرسید و در حین رابطه از پرسیدن سؤالات زیاد خودداری کنید.

برخی از افراد تمایل دارند که هنگام بوسیدن همدیگر، دستشان را دور گردن همسرشان بیندازند تا عشق و شور بیشتری به همدیگر نشان دهند. اما برخی از افراد دست دور پهلوها و کمر را دوست دارند. بنابراین قبل از بوسیدن از همدیگر سؤال کنید.

برخی از مردان پس‌ازاینکه مدت بسیار زیادی با همسرشان زندگی می‌کنند، دیگر همسرشان را نمی‌بوسند. این کار بسیار اشتباه است، زیرا در این صورت همسرتان احساس می‌کند او را به اندازه‌ای که باید دوست ندارید. به طور کلی باید هر چقدر که از ازدواج می‌گذرد، بوسه‌هایتان عمیق‌تر و احساساتی‌تر شود.

 

چرا مرد روی زن میخوابد؟ (رابطه‌ای لذت‌بخش با همسر)

چرا مرد روی زن میخوابد؟

امکان انتقال عفونت از طریق بوسیدن

حال ممکن است این سؤال برای شما ایجاد شود که بوسیدن لب عفونت را منتقل می‌کند یا خیر. در ادامه به بررسی بیماری‌هایی می‌پردازیم که در صورت ابتلا به آنها، از طریق بوسیدن انتقال داده می‌شود.

سرماخوردگی

اگر شما مبتلا به بیماری سرماخوردگی باشید، حتی ممکن است از طریق هوا نیز این ویروس منتقل شود. بنابراین اگر در تماس مستقیم با ترشحات گلو و دهان قرار بگیرید، احتمال واگیر کردن شما بسیار زیاد است.

تبخال‌های دهان

تبخال‌های دهانی نیز باعث انتقال ویروس در هنگام بوسیدن می‌شود. بنابراین اگر تبخال دارید از بوسیدن خودداری کنید.

چقدر این مقاله واستون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رایتون ثبت بشه

میانگین امتیازات 1 / 5. تعداد رای های شمرده شد: 1

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میده!

بهار علیزاده

همیشه بهترینِ خودم، خاص و منحصر به فرد! دیجیتال مارکتینگ و سئو نظرمه. زندگی برای من مسابقه نیست! از مسیر لذت می‌برم... راز خوشحالیِ من: کمک به دیگران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا