اطلاعات عمومیدرس و مدرسه

آموزش پارک دوبل با پراید در ۴ مرحله به سادگی

آموزش پارک دوبل با پراید بسیار راحت

برای قبولی آزمون‌ها در گرفتن گواهینامه یک آزمون کتبی (آیین‌نامه) است و دیگری آزمون عملی آن که احتمالاً روز آزمون هرکس یک پارک دوبل را باید بگذراند و قبل از آزمون حتماً آموزش پارک دوبل با پراید را دیده است. پارک دوبل همان پارک معمولی ۳۰ تا ۵۰ سانت و موازی جدول است با این تفاوت که باید ما بین دو ماشین که آن‌ها هم پارک ۳۰ سانت زده‌اند، پارک کنیم. یعنی وقتی پارک دوبل زدیم، یک ماشین جلوی ما و یک ماشین عقب ما قرار دارد.

پارک دوبل

در همین ابتدا باید بدانید که پارک دوبل هیچ ربطی به مهارت‌های ذاتی ندارد و فقط نیازمند تمرین و تکرار زیاد است. اگر درست تمرین کنید و آموزش ببیند، اعتمادبه‌نفس داشته باشید و بر روی خودتان مسلط باشید می‌توانید یک پارک دوبل عالی را در روز آزمون انجام دهید.

مرحله اول

برای پارک دوبل درست باید کنار ماشین جلویی توقف کنید. فاصله شما از ماشین کناری باید 30 تا 50 سانتی‌متر باشد. شما باید ۳۰ سانتی‌متر از ماشینی که کنارش ایستادید عقب‌تر باشید. یعنی پشت پراید شما باید ۳۰ سانتی‌متر از ماشینی که کنارش ایستادید عقب‌تر باشد.

در نظر داشته باشید فاصله آینه به آینه شما با ماشین جلویی به اندازه گفته شده باشد. حواستان باشد اگر کمتر از اندازه استاندارد باشد، در حین پارک ممکن است به ماشین جلویی برخورد کنید.

مرحله دوم

حواستان به زاویه فرمان و میزان گاز باشد؛ زیرا قرار است دنده‌عقب بگیرید. زاویه فرمان را ۴۵ درجه کنید نه بیشتر. مراقب باشید آرام گاز دهید که کنترل لازم را داشته باشد. در فاصله کم زاویه ۴۵ درجه را فراموش کنید و جلو ماشین را نگاه کنید.

پارک دوبل

مرحله سوم

با همان ۴۵ درجه تا ۳۰ سانتی جدول بروید. اگر درست تنظیم نکردید و به جدول برخورد کردید نترسید. یک لحظه بزنید دنده یک با همان فرمان ۳۰ سانت جلو بروید. الان وقت آن است که فرمان را کامل برگردانید به سمتی که قرار است پارک کنید تا نزدیک جدول عقب بروید.

مرحله چهارم

ماشین شما در این مرحله باید پارک شده باشد و اگر مراحل قبل را درست رفته باشید لازم نیست زیاد ماشین را جابه‌جا کنید.

اگر احساس کردید کمی ماشین کج است یا فاصله شما با ماشین پشتی تنظیم نیست می‌توانید دست‌به‌کار شوید و با کمی عقب و جلو کردن ماشین را صاف کنید.

چقدر این مقاله واستون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رایتون ثبت بشه

میانگین امتیازات 1.7 / 5. تعداد رای های شمرده شد: 3

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میده!

زهرا سامره

من با تجربه‌ام به شرکت‌ها از طریق تولید و توسعه محتوا کمک می‌کنم تا کسب‌و‌کار خود را رشد داده و به اهدافشان برسند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا