بازی (معرفی و آموزش بازی)سرگرمی

بهترین بازی های آنلاین کامپیوتر 2022 (9 بازی برتر)

معرفی بهترین بازی های آنلاین کامپیوتر

بهترین بازی های آنلاین کامپیوتر 2022 کدامند؟ هرسال میلادی که تمام می‌شود، 2 خبر بسیار مهم خواهد بود. اول، لیستی از بهترین بازی‌ها که تاکنون بهترین عملکرد را داشته‌اند و دوم لیست بهترین بازی‌هایی که قرار است در سال بعدی بیاید. ما در مقاله قبلی، به بخش دوم پرداختیم و 9 تا از بهترین بازی های 2023 را معرفی کردیم. حال در این لیست می‌خواهیم برترین بازی‌های آنلاین را در سال‌های گذشته مرور کنیم که می‌تواند به شدت جذاب باشد.

معرفی بازی های آنلاین

قبل از اینکه به سراغ بهترین بازی های آنلاین کامپیوتر 2022 برویم، ابتدا لازم است ژانر بازی‌های آنلاین را به شما معرفی کنیم. بازی‌های آنلاین یا برخط، به هر نوع بازی گفته می‌شود که به صورت جزئی یا کلی از یک شبکه رایانه‌ای یا اینترنت استفاده می‌کند تا اجرا شود. این نوع بازی‌ها می‌توانند در پلفترم‌های مختلف اعم از کنسول‌ها، کامپیوترها، لپ تاپ‌ها، موبایل و مواردی از این قبیل اجرا شوند. یکی از تفاوت‌های این نوع بازی‌ها آن است که نمی‌توانند به صورت دائمی پخش شوند و برای اجرا نیاز به فعال بودن سرورهای آن دارند. به همین خاطر است که بازی‌های آنلاین قدیمی، زمانی که تعداد کاربران آن دیگر زیاد نباشد، در تاریخ‌های معینی شات داون شده و برای همیشه خاموش می‌شوند.

تولید و فروش بازی‌های گیم آنلاین یک بازار به شدت گسترده را به همراه دارد که در سال 2019 حجم درآمدزایی از آن به اندازه 16.9 میلیارد دلار رسید. چین و آمریکا دو سهم اصلی را در این بازارها دارند. مدل‌های درآمد زایی این نوع برنامه‌ها متفاوت هستند. بیشتر آنها به گونه‌ای است که برای دسترسی به نرم افزار یا بازی باید یکبار هزینه کرده و آن را بخرید. بقیه موارد ممکن است اشتراکی باشد و برای هر ماه هزینه‌ای دریافت نماید و یا آنکه در اجرای بازی باید ابتدا کاراکترهای خاصی بخرید. برگزاری جشنواره‌ها و رویدادهای گیمینگ، جذب اسپانسر و تبلیغات از جنبه‌های دیگر درآمدزایی این نوع گیم‌ها است. همچنین جالب است بدانید که بازی‌های آنلاین به طور کلی به دو دسته بازی‌های بر بستر وب و بازی‌های کنسولی تقسیم می‌شوند.

به طور کلی می‌توان بهترین بازی های آنلاین کامپیوتر 2022 را برحسب نوع بازی به 2 بخش تقسیم کرد که به شرح زیر می‌باشند:

  • PVE: بازی‌های هستند که شما در آن به مبارزه با حریفانی که توسط کامپیوتر کنترل می‌شوند می‌پردازید.
  • PVP: این مدل بسیار رایج است و در آن بازیکنان توسط انسان‌های دیگر از سراسر دنیا کنترل شده و به رقابت با هم می‌پردازند.

بیشتر بازی‌های آنلاین جذاب از این دو بخش پشتیبانی می‌کنند.

انواع مختلف بهترین بازی های آنلاین کامپیوتر 2022 چیست؟

همانطور که گفتیم، بازار بازی‌های آنلاین به شدت گسترش یافته و اکنون میزبان بهترین بازی های آنلاین کامپیوتر 2022 در مدل‌های مختلفی هستیم. در مورد انواع بازی‌ها در این سبک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که به شرح زیر می‌باشند:

  • بازی‌های شوتر اول شخص: در این حالت، تجربه بازیکن از گیم از چشم یک قهرمان دیده می‌شود که در این حالت شما می‌توانید حس بهترین نسبت به بازی داشته باشید.
  • بازی‌های کازینویی: در این حالت شما به جای آنکه به صورت سنتی به یک مکان فیزیکی بروید، این نوع بازی‌ها را به صورت آنلاین انجام می‌دهید. دسترسی به این نوع بازی‌ها به راحتی با اینترنت انجام شده و می‌تواند بسیار سرگرم کننده و جذاب باشد.
  • بازی‌های بتل رویال: این مدل بازی‌ها بسیار ترند شده‌اند و هر روز نیز به کاربران آن اضافه‌تر می‌شود. در این مدل بازی‌ها، شما می‌توانید با صد نفر و بیشتر به مسابقه بپردازید که همه آنها در یک زمین بزرگ گرد هم می‌آیند تا بتوانند با مبارزه با هم، حریفان خود را شکست دهند. این مبارزه تا زمانی پیش می‌رود که دیگر 1 بازیکن باقی‌ بماند. بخشی از بهترین بازی های آنلاین کامپیوتر 2022 شامل این ژانر می‌باشند.
  • بازی‌های استراتژیک یا RTS آنلاین: این مدل بازی‌ها نیز بسیار جذاب هستند و می‌بایست برای ساخت یک امپراتوری یا رشد قبیله خود، اقدام کنید. سبک بازی همانند بازی General است که می‌بایست در این مدل بازی‌ها، با جمع آوری منابع، اقدام به ساخت و ساز مناطق خود کرده و در نهایت نیز به دشمنان خود حمله کنید.
معرفی بازی های آنلاین
معرفی بازی های کامپیوتری آنلاین

معرفی 9 تا از بهترین بازی های آنلاین کامپیوتر 2022

حال نوبت آن است تا به معرفی بهترین بازی های آنلاین کامپیوتر 2022 بپردازیم. در این لیست تلاش کردیم بهترین‌ها را برای شما گلچین کنیم که می‌تواند یک لیست جامع را برای کسب بهترین تجربه بازی برخط به شما ارائه کند. همچنین توجه کنید برخی از بازی‌ها ممکن است نیاز به خرید و لایسنس داشته باشند. از آنجایی که بازی‌ها آنلاین هستند، نمی‌توان آن ها را کرک کرده و به همین جهت می‌بایست با پرداخت هزینه دلاری، آنها را در برخی موارد تهیه کنید. در این لیست تمام تمرکز ما به معرفی بهترین‌های آنلاین قرار دارد که عبارتند از:

1- دوتا | DOTA 2

بازی DOTA یکی از محبوبترین عناوین در لیست بهترین بازی های آنلاین کامپیوتر 2022 است که تاکنون پلیرهای بسیاری در آن بازی کرده‌اند و بازی‌ها و رویدادها یا مسابقات در سطح جهانی برای آن درنظر گرفته شده است. این گیم اولین بار در سال 2013 منتشر شده و تاکنون نیز ارتقا یافته است. شرکت توسعه دهنده، ولو نام دارد.

محتوای بازی به این گونه است که شما به صورت یک تیم بازی می‌کنید و از ساختمان‌های باستانی دفاع می‌کنید. در این میان هر تیمی که بتواند این بناها را از تیم مقابل تخریب کند، می‌تواند به عنوان برنده شناخته شود. این بازی در محیط گرافیکی 3 بعدی انجام می‌شود و 2 تیم ریدینت و دایر، هرکدام 5 نفر برای مبارزه وارد میدان می‌شوند. قبل از اینکه بازی اجرا شود، بازیکنان باید یکی از قهرمانان را در بازی انتخاب کنند که هرکدام دارای یک قابلیت و اسکیل خاص است. در بازی شما می‌توانید قهرمانان خود را با کشتن دشمن یا جانورانی که در محیط وجود دارند، از نظر تجربه لول را افزایش داده که در نهایت منجر به ارتقا قدرت آن کاراکتر شده و زمینه دستیابی به مهارت‌های جدید را باز می‌کند.

برای اینکه بتوانید این بازی را اجرا کنید، باید از یک پلتفرم مانند استیم یا یوپلی و غیره استفاده کنید. برای اجرا نیازی به هزینه نخواهید داشت و برای آن نیز به صورت دوره‌ای آپدیت‌هایی ارائه می‌شود.

بازی DOTA 2
معرفی بازی دوتا 2

2- Apex Legends

اگر به دنبال رقابت در میان انبوهی از پلیرها هستید و از طرف دیگر، یک بازی شوتر سرعتی را می‌پسندید، لازم است حتما بازی Apex به عنوان یکی از بهترین بازی های آنلاین کامپیوتر 2022  را امتحان کنید. این گیم درون خود شخصیت‌های مختلفی دارد که البته مانند DOTA 2 قابلیت منحصر به فردی دارند. بلکه این شمایید که باید کاراکتر خود را تا آخر نگهداشته و دیگران را از پای دربیاورید. البته هر شخصیت دارای 3 توانایی است که می‌تواند برای تغییر جزر و مد جنگ به کار برود. ایپکس لجندز یکسری تفاوت‌ها با دیگر بازی‌ها در ژانر خودش دارد. به عنوان مثال در این بازی، حالت تک نفره ندارید و باید در همه حالت‌ها با تیم خود همکاری کنید تا بتوانید دشمن را شکست دهید.

مهم است که شما همانند بازی اورواچ، بر کاراکترها یک تسلط  نسبی داشته باشید و با توانایی‌های آنها آشنا شوید. انتخاب یک کاراکتر به شما اعتماد و پتانسیل خوبی در ساخت بهترین نقش را خواهد داد. مثلا شما می‌توانید با انتخاب کاراکتری به نام Wraith از پتانسیل و قابلیت‌های نینجایی او استفاده کنید. همچنین کاراکترهایی وجود دارند که نقش تانک را ایفا می‌کنند و می‌توانند برای محافظت از کاربران استفاده شوند. همچنین قابلیت Respawn نیز قرار داده شده است تا شما بتوانید از طریق دوستان خود، به بازی برگردید.

3- Rocket League

یک عنوان بسیار جذاب در سطح ورزشی اما به سبکی متفاوت در لیست بهترین بازی های آنلاین کامپیوتر 2022 است که در آن شما می‌توانید در نقش یک ماشین، به مسابقه فوتبال بپردازید. این بازی در پلتفرم موبایل نیز ساخته شده است و می‌توانید از آن برای اجرای بازی‌ در موبایل نیز استفاده کنید. شما می‌توانید به صورت تنها یا گروهی اقدام به بازی کرده و در آن در قالب یک تیم، بازی فوتبال را پیش ببرید.

سبک بازی از همان قوانین فوتبال تبعیت می‌کند که با وارد کردن توپ به داخل درواز امتیاز کسب می‌کنید اما شما باید با حرکات ماشین و پرتاب کردن خود، به توپی که سرگردان است جهت بدهید و این مهم‌ترین چالش در این بازی خواهد بود. البته قابل ذکر است که این بازی اگرچه در سال 2015، زمانی که منتشر شد پولی بود اما از سال 2020 و اکنون برای همه پلتفرم‌ها رایگان شده است و می‌توانید آن را بدون ایرادی نصب و بازی کنید.

rocket league بازی
معرفی بازی فوتبالی آنلاین

4- Minecraft

اگرچه این عنوان به شدت بچه گانه است، اما همچنان طرفداران بسیار زیاد و خاص خود را دارد که همواره آن را در لیست بهترین بازی های آنلاین کامپیوتر 2022 قرار می دهد. اما ماینکرافت که ما بارها اسم آن را شنیدیم چیست؟ به طور کلی، این بازی یک جهان باز است که می‌توانید در آن تغییراتی ایجاد کنید. شما می‌توانید در این جهان اکتشاف کرده و مواد و ابزارهای مختلفی را بدست آورید. این بازی تاکنون انواع مختلفی از جایزه‌ها را کسب کرده است و مالکیت معنوی آن نیز در سال 2014 توسط مایکروسافت به ارزش 2.5 میلیارد دلار خریداری شد.

این بازی می‌تواند به صورت تک نفره و چند نفره اجرا شود. در حالت مولتی پلیر، با پیوستن به یک سرور، می‌توانید این بازی را شروع کنید و دوستان خود را به آن دعوت نمایید. محیط بازی بسیار بزرگ است به حدی که شاید بتوان گفت رسیدن به انتهای آن می‌تواند سال‌ها به طول بیانجامد. این بازی بدون هدف بوده، در آن می‌توانید دنیای خود را کاوش کرده و بسازید و می‌توانید آن را با حالت اول شخص بازی کنید.

5- League Of Legends

لیگ افسانه‌ها یا افسانه کهن یکی از بازی‌های قدیمی و جذاب است که می‌توانید آن را به صورت چند نفره اجرا کنید. در این بازی که سبک آن بیشتر به بازی‌های وارکرافت می‌خورد، شما می‌توانید از قوانین و سبک بازی مشابه آن استفاده کرده و طی تیم‌های 5 نفره ساختمان‌های حریف را تخریب کنید. از ویژگی‌های این بازی می‌توان به سرعت بالای گیم پلی و نیز زمان کمتر آن نسبت به بازی‌های مشابه اشاره کرد. در کل بیش از 150 کاراکتر برای این بازی ساخته شده است که هرکدام از آنها دارای 4 قابلیت می باشند.

شما می‌توانید از گرافیک جذاب این بازی لذت ببرید و صداگذاری خوبی که بر روی آن کار شده است، می‌تواند لذت بازی کردن را چندبرابر کند. برای این بازی گرافیک GeForce 8800 توصیه می‌شود.

بازی ماینکرفت
بهترین بازی کامپیوتر آنلاین

6- Valorant

سبک بازی‌هایی از جمله ولورنت که نمونه‌های مشابه و محبوب بسیاری مانند پالادینز و اور واچ را دارد، یکی دیگر از عناوین در دسته بهترین بازی های آنلاین کامپیوتر 2022  را تشکیل می‌دهد. این بازی از کاراکترهای مختلفی ساخته شده‌اند که می‌توانید به کمک آنها به مقابله با تیم حریف بپردازید. بازی به شدت جذاب طراحی شده است و می‌تواند تمام نیازهای شما از نظر مکانیک را برطرف سازد. همچنین باید بدانید که در آن هر تیم از 5 نفر تشکیل می‌شود که برای 24 راند روبرو هم قرار می‌گیرند. جالب است بدانید که این بازی در سال 2019 ابتدا به نام پراجکت A شناخته شده است.

7- BattleField 2042

 عنوان دیگری که می‌توان آن را به مثابه یک جنگ مدرن تمام عیار دانست که امکانات بسیار جذابی را در اختیار شما قرار می‌دهد، بتلفیلد 2042 نام دارد که به قطع می‌توان آن را جزو بهترین بازی های آنلاین کامپیوتر 2022  عنوان کرد. این گیم اولین بار در نوامبر سال 2021 عرضه شده است و اکنون ارتقاها و آپدیت‌های مختلفی روی آن انجام شده که به پختگی کامل رسیده است.

این بازی به صورت اول شخص و شوتر طراحی شده است که در آن می‌توانید به صورت چند نفره بازی کنید. در این بازی که تاریخ آن نیز در آینده است، شما می‌توانید از تجهیزات جدید و مدرنی استفاده کنید. جذابیت گیم پلی این بازی به عنوان یکی از بهترین بازی های آنلاین کامپیوتر 2022، امکان استفاده از تجهیزات است. بدین معنا شما می‌توانید سوار تانک‌ها و هواپیماها شده و آنها را هدایت کنید. این ویژگی در پلی‌های رویال آن یک جنگ تمام عیار و واقعی را برای شما شبیه سازی می‌کند که همین موضوع باعث شده تا جذابیت بازی به شدت بیشتر شود. حداکثر تعداد نفرات در این بازی 128 بازیکن بوده و بیش از 7 نقشه نیز برای آن ساخته شده است.

بازی Valorant
معرف بازی آنلاین والورانت

8- فورتنایت

فورتنایت یک عنوان فانتزی و جذاب است که می‌توانید آن را به همین خاطر در لیست بهترین بازی های آنلاین کامپیوتر 2022 قرار دهید. این عنوان محیط گرافیکی بسیار زیبایی دارد و دارای آیتم‌های بسیار زیاد از جمله پوسته‌ها، اسلحه‌ها و گلد می‌باشد. مخاطب این بازی همه سنین را شامل شده و سبک‌های مختلفی نیز برای گیم‌های آن تعریف شده است که می‌توانید تا مدت‌ها از آن لذت ببرید.

9- زولا

آخرین عنوان نیز در لیست بهترین بازی های آنلاین کامپیوتر 2022 مربوط به یک بازی جذاب و شوتر اول شخص به نام زولا است که در نسخه فارسی نیز ارائه شده است. این بازی از سال 2016 برای کشورهای مختلف اعم از ترکیه، ایران، برزیل، تایوان، اروپا ساخته شده و ناشر ن سورنا گیمز می‌باشد. در این بازی، شما به صورت کامل در دو تیم گروهی قرار دارید و بازی گروهی بازی کنید. البته مدهای بازی شامل موارد دیگری نیز است که می‌تواند بازی را به صورت فردی نیز بکند. به عنوان مثال می‌توان به حالت نایف کردن اشاره کرد که می‌توند گروهی یا تک نفره انجام شود.

بازی در سال گذشته حالت رویال بتل خود را نیز اضافه کرده است که اکنون می‌توانید در یک محیط با بیش از 50 نفر به رقابت بپردازید. همچنین نسخه موبایل آن نیز در سال 2020 منتشر شده است.

شما کاربران می‌توانید بهترین بازی های ترسناک را نیز در این مقاله مطالعه کنید.

بازی فورتنایت
بهترین بازی فورتنایت

چقدر این مقاله واستون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رایتون ثبت بشه

میانگین امتیازات 4.8 / 5. تعداد رای های شمرده شد: 15

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میده!

سید مطهر اطهری

فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار ♦️ مشغول به کار در زمینه‌های برنامه نویسی، سئو، گرافیک، تدوین، علاقه‌مند به حوزه‌های تکنولوژی، فیلم و سریال، موسیقی ♦️ نوازنده ویولن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا