اطلاعات عمومیدرس و مدرسه

آشنایی با لقب کشور ژاپن در جدول (دلیل نامگذاری آن)

القاب کشور ژاپن در جدول چیست؟ چرا این کشور را به این القاب می‌شناسند

ژاپن کشوری جزیره‌ای در آسیای شرقی واقع در شمال غربی اقیانوس آرام قرار دارد. این کشور یکی از قدرت‌های اصلی اقتصاد جهان است. رشد جمعیت ژاپن منفی است و سال به سال از جمعیت آن کاسته می‌شود.

 

لقب کشور ژاپن در جدول چیست؟

ژاپن کشور کوهستانی است و بیشتر جزایر آن آتشفشانی و زلزله‌خیز است. مردمشان، آن کشور را نیپون کوکو خطاب می‌کنند که به معنای خاستگاه خورشید است.

 

علت نام‌گذاری ژاپن به نیپون Nippon یا منبع خورشید

یا Nihon نیهون به معنای منبع خورشید این است که ژاپن به دلیل موقعیت شرقی آن در آسیا و طلوع زودهنگام خورشید در آن به لقب معروف شده است. در واقع این لقب به شوتوکو نسبت داده شده است. شوتوکو به سوی امپراطور چین پیامی فرستاد با این مضمون که از پسر آسمان جایی که خورشید در آن تولید می‌کند، به پسر آسمان در سرزمینی که خورشید در آن غروب می‌کند…

از آن زمان به بعد این کشور را به خاستگاه یا منبع خورشید لقب دادند. البته علاوه بر سرزمین طلوع خورشید یا منبع خورشید، ژاپن القاب متعدد دیگری دارد که هر کدام نشان دهنده وجهی از هویت و تاریخ این کشور را نشان می‌دهد. برخی از رایج‌ترین القاب این کشور را در ادامه مطرح می‌کنیم.

کشور اژدها

این لقب به امپراطور ژاپن و نقش نمادین اژدها در فرهنگ این کشور اشاره می‌کند.

سرزمین شکوفه‌های گیلاس

از آنجایی که شکوفه‌های گیلاس نماد ملی ژاپن است، این لقب زیبا را برای این کشور در نظر گرفتند.

سرزمین سامورایی‌ها

جالب است بدانید که سامورایی‌ها جنگجویان طبقه‌ای در تاریخ ژاپن بودند و لقب سرزمین سامورایی‌ها به فرهنگ و سنت‌های حماسی این کشور اشاره دارد.

سرزمین جزایر

از آنجایی که ژاپن از هزاران جزیره تشکیل شده است، به همین دلیل «سرزمین جزایر» به طبیعت جغرافیایی آن اشاره دارد. البته اینکه کدام لقب را برای ژاپن انتخاب کنید تا حدی می‌تواند سلیقه‌ای باشد و به زمینه و مخاطب مورد نظر بستگی دارد. علاوه بر این ژاپن لقب‌های دیگری مانند ژاپن نو و غول اقتصادی آسیا نیز دارد. آشنایی با القاب این کشور باعث می‌شود که بتوانید فرهنگ و هویت آن را بهتر درک کنید.

 

با صاف کردن موها به روش ژاپنی در این مطلب آشنا شوید:

صاف کردن موها به روش ژاپنی

آشنایی با کشور ژاپن

هر چند کشور ژاپن وسعت بسیار کوچکی دارد اما از موقعیت استراتژیک و موقعیت مهمی برخوردار است. ژاپن کشوری است که کاملاً در آب محصور شده و از طریق مرز آبی با کشورهای چین، کره جنوبی، کره شمالی و روسیه همسایه است.

 

فرهنگ کشور ژاپن چگونه است؟

فرهنگ کشور ژاپن از دوره جومونگ تا به امروز در حال تکامل است. فرهنگ این کشور از آسیا، اروپا و آمریکای شمالی نیز پذیرفته شده است، اما فرهنگ چینی بسیار پررنگ‌تر است.

در واقع همزمان با قدرت گرفتن کشور چین، فرهنگ و هنر آن در ژاپن رخنه بسیار زیادی پیدا کرد. سپس ژاپن با شتاب پیشرفت کرد، البته درعین‌حال هرج‌ومرج بسیار زیادی نیز ایجاد شد. نابرابری، دزدی و راهزنی نیز افزایش یافت. تا اینکه حکومت امپراتوری جای خود را به حکومت شوگونی داد.

چقدر این مقاله واستون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رایتون ثبت بشه

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد رای های شمرده شد: 1

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میده!

بهار علیزاده

همیشه بهترینِ خودم، خاص و منحصر به فرد! دیجیتال مارکتینگ و سئو نظرمه. زندگی برای من مسابقه نیست! از مسیر لذت می‌برم... راز خوشحالیِ من: کمک به دیگران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا