اطلاعات عمومیدرس و مدرسه

کدام گیاه طلا دارد؟ (نمونه‌برداری از برگ‌های درختان)

در کدام یک از گیاهان طلا یافت می‌شود؟

به نظرتان در کدام یک از گیاهان طلا یافت می‌شود؟ طبق تحقیقات دانشمندان استرالیایی اکالیپتوس می‌تواند طلا را به خود جذب کند. این جستجو نتایجی همچون برگ‌های حاوی طلا، رویکردی مقرون‌به‌صرفه و سازگار با محیط‌زیست برای تعیین دقیق ذخایر طلا در زیر سطح ارائه می‌دهد.

همه ما می‌دانیم مشخص کردن ذخایر سنگ معدنی قابل استخراج و با ارزش از طریق زمین‌های پوشیده شده اغلب پرهزینه و از نظر فناوری فشرده است که این درخت کار را راحت کرده است.

نمونه‌برداری از برگ‌های درختان در منطقه Kalgoorlie

بررسی نمونه‌های درخت اکالیپتوس از منطقه Kalgoorlie در غرب استرالیا با استفاده از آشکارساز Maia برای تصویربرداری عنصری اشعه ایکس در Synchrotron استرالیا، ردپایی از طلا را در برگ‌ها نشان داد.

ریشه‌های اکالیپتوس ده‌ها متر به داخل زمین کشیده شده و مانند یک پمپ هیدرولیک عمل می‌کنند و آب و سایر مواد معدنی از جمله فلزات را از خاک بیرون می‌کشند.

طلا احتمالاً برای گیاه سمی است و بنابراین به برگ‌ها و شاخه‌ها منتقل می‌شود و در آنجا آزاد می‌شود یا به زمین می‌ریزد.

تصویربرداری پیشرفته اشعه ایکس محققان را قادر ساخت تا برگ‌ها را بررسی کنند و تصاویر واضحی از آثار طلا و سایر فلزات را که برای اولین‌بار در ساختار آن‌ها قرار دارند، تهیه کنند.

نتیجه تحقیق استخراج طلا از اکالیپتوس

پس تحقیقات به این نتیجه رسیدند که از درختان می‌توان برای مشخص کردن ذخایر طلا در زیر سطح استفاده کرد.این تکنیک فرصتی طلایی برای اکتشاف مواد معدنی فراهم می‌کند، زیرا برگ‌ها یا خاک زیر درختان می‌تواند نشان‌دهنده ذخایر سنگ طلای مدفون شده تا ده‌ها متر زیر زمین و زیر رسوبات با قدمت ۶۰ میلیون سال باشد.

نمای نزدیک میکروسکوپی از یک برگ صمغ که مناطق قرمز، آبی و سبز را نشان می‌دهد که به ترتیب حضور طلا، مس و استرانسیوم را نشان می‌دهد.

نتیجه تحقیق استخراج طلا بر روی برگ

با نمونه‌برداری و تجزیه‌وتحلیل پوشش گیاهی برای ردیابی مواد معدنی با استفاده از تصویربرداری با اشعه ایکس بسیار پیشرفته، شرکت‌ها ممکن است ایده‌ای از آنچه در زیر سطح اتفاق می‌افتد بدون نیاز به حفاری به دست آورند.

این یک روش هدفمندتر برای جستجوی مواد معدنی است و در ترکیب با ابزارهای دیگر، ممکن است یک روش اکتشافی مقرون‌به‌صرفه و سازگار با محیط‌زیست ارائه دهد. از زمان کشف، نمونه‌برداری از درخت یا برگ با موفقیت توسط شرکت‌های اکتشاف و استخراج طلا در استرالیا استفاده می‌شود.

چقدر این مقاله واستون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رایتون ثبت بشه

میانگین امتیازات 4 / 5. تعداد رای های شمرده شد: 2

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میده!

زهرا سامره

من با تجربه‌ام به شرکت‌ها از طریق تولید و توسعه محتوا کمک می‌کنم تا کسب‌و‌کار خود را رشد دهند و به اهدافشان برسند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا