سینمای ایرانفرهنگ و هنر

لیست بهترین فیلم های کمدی قبل از انقلاب (۱۵ فیلم برتر)

۱۵ فیلم برتر و پرفروش کمدی قبل از انقلاب کدامند؟

معرفی فیلم‌های کمدی ایرانی که قبل از انقلاب ساخته شده اند و متعلق به دوره فیلم‌فارسی هستند. حتما نام فیلم‌فارسی را شنیده اید. فیلم‌فارسی به سبکی از فیلم‌های ایرانی گفته می‌شود که قبل از انقلاب ساخته شده اند. فیلم‌های گیشه پسند با مضامین عاشقانه یا خنده دار که عناصر مشترکی داشتند. این فیلم ها در شرایطی ساخته شدند که امکانات فیلمسازی در ایران در حالت محدودی بود و سازندگان بیشتر به فکر تجارت و فتح گیشه بودند.

دنیای فیلم‌فارسی به جز موارد خاص و فیلم‌های استثنایی، داستان‌های زرد داشت و صحنه های کاباره و رقص به وفور در آن‌ها یافت می‌شد. در دهه پنجاه، فیلمسازان جوان آن روزها مانند مسعود کیمیایی، داریوش مهرجویی، ابراهیم گلستان و… سعی کردند شیوه مرسوم فیلمسازی را تغییر دهند و فیلم‌های جدی تری با موضوعات قابل تامل بسازند. این فیلم‌ها بعدها به «موج نو سینمای ایران» معروف شدند.

اما فیلم‌فارسی فقط به خاطر مضامین عامیانه اش تبدیل به فیلم‌فارسی نشد. در واقع از نظر فنی این فیلم‌ها سبک پردازش خاص خود را دارند و به همین دلیل به آن‌ها «فیلم فارسی» یا «سینمای فارسی» می‌گویند و به عنوان یک سبک سینمایی مورد بررسی قرار می‌گیرند. فیلم‌های فارسی طرفداران خود را دارند و به خصوص فیلم‌های فارسی کمدی هنوز هم دیده می شوند.

بهترین فیلم های کمدی قبل از انقلاب

اگر فیلم‌های کمدی فارسی را تماشا کنید متوجه می‌شوید که بعد از انقلاب سبک فیلم‌فارسی در فیلم‌های گیشه ای سینما به گونه ای دیگر تکرار شده است و به عنوان مثال فیلم «تکخال» که این روزها در حال پخش است یک فیلم‌فارسی به حساب می‌آید. در فیلم‌فارسی اگرچه صحنه‌های کاباره و روابط زن و مرد در فیلم‌های ایرانی پس از انقلاب ادامه پیدا نکرد، اما فیلم فارسی همچنان به حیات خود ادامه داد. در این مقاله به معرفی بهترین فیلم‌های کمدی ایرانی می‌پردازیم.

 

فیلم کمدی آبی و رابی
فیلم کمدی آبی و رابی

1- فیلم کمدی آبی و رابی

سال ساخت: 1309
کارگردان: اوانس اوگانیانس
بازیگران: محمدخان ضرابی / غلامعلی خان سهرابی فرد / محمدعلی قطبی / امیر ارجمند

خلاصه داستان: فیلم سینمایی «آبی و رابی» اولین فیلم کمدی سینمای ایران است. این فیلم توسط ایوانز اوگانیانوس تهیه و ساخته شده است. کارگردانی که از اولین فیلمسازان ایرانی به شمار می‌رود. این فیلم داستان دو مرد بامزه را روایت می‌کند که در موقعیت‌های متفاوت و غیرمنتظره ای قرار می‌گیرند و هر کدام از این موقعیت‌ها یکی از المان‌های طنز فیلم هستند. نکته جالب «‌آبی و رابی» استفاده از جلوه‌های فانتزی و بصری با امکانات محدود فیلمسازی در آن زمان است. صحنه‌هایی مانند پرواز مرغ در رستوران یا گشاد شدن و کوتاه شدن شخصیت‌ها از فانتزی‌های جالب فیلم است.

 

فیلم کمدی حاجی آقا آکتور سینما
فیلم کمدی حاجی آقا آکتور سینما

2- فیلم کمدی حاجی آقا آکتور سینما

سال ساخت: 1312
کارگردان: اوانس اوگانیانس
بازیگران: حبیب اله مراد / آسیا قسطانیان / زما آگانیانس / عباس خان طاهباز

خلاصه داستان: فیلم سینمایی حاجی آقا آکتور سینما، یکی‌دیگر از فیلم‌های اوگانیانس است که در ستایش خود سینما ساخته شده است. داستان این فیلم ارتباط مستقیمی با سینما دارد. بعدها محسن مخملباف کارگردان معروف فیلمی با همین عنوان و باز هم درباره عشق به سینما ساخت به اسم «ناصرالدین شاه بازیگر سینما».

این فیلم درباره کارگردانی است که به دنبال یک موضوع خاص برای ساخت فیلمش است. که از طریق دو جوان علاقه مند به سینما با فردی به نام حاجی آقا آشنا می‌شود. مردی که از مخالفان سرسخت سینما و هنر نمایشی است. کارگردان از او دعوت می‌کند که به مؤسسه فیلم بیاید. حاجی آقا که نگران دزدیده شدن ساعتش است به دلیل آشنایی با محیط سینما دست به کارهای جالبی می‌زند و نظرش را نسبت به هنرهای نمایشی تغییر می‌دهد.

 

فیلم کمدی حاکم يکروزه
فیلم کمدی حاکم يکروزه

3- فیلم کمدی حاکم يکروزه

سال ساخت: 1331
کارگردان: پرویز خطیبی
بازیگران: عبداله محمدی / زری ودادیان / سودابه / محمدعلی سخی / مستانه

خلاصه داستان: «حکیم یک روزه» یک فیلم‌فارسی معمولی درباره مهاجرت از روستا به شهر و با موضوع محکومیت زشتی‌ها و پلیدی‌های شهر است. که روستاییان ساده را در بر می‌گیرد. کارگردان این موضوع مهم شهرنشینی بیش از حد را با داستان یک شاهزاده و یک گدا ترکیب می‌کند. شوخی‌های فیلم برای زمان خود خنده دار بود و مورد توجه قرار گرفت. این فیلم درباره یک روستایی ساده دل است که به شهر می‌آید و مردم آن‌جا به دلیل شباهتش به حاکم شهر او را با حاکم اشتباه می‌گیرند. حاکم شهر در شکار گم می‌شود و این مسئله باعث می‌شود که مرد روستایی امکان حاکم شدن و نشستن کوتاه مدت روی صندلی حاکم را پیدا کند.

 

فیلم کمدی شب نشینی در جهنم
فیلم کمدی شب نشینی در جهنم

4- فیلم کمدی شب نشینی در جهنم

سال ساخت: 1335
کارگردان: موشق سروری / ساموئل خاچیکیان
بازیگران: عزت اله وثوق / ارحام صدر / روفیا / پرخیده / هوشنگ مرادی

خلاصه داستان:  «شبی در جهنم» از آن دسته فیلم‌هایی است که موضوع آن در قالب اصلی فیلم‌فارسی است. این فیلم توسط موشق سروری ساخته شد اما ناتمام ماند و ساموئل خاچیکیان آن را به پایان رساند. فیلمی آموزنده و پند آمیز در مذمت و محکومیت ثروت و طمع!

ثروتمندی که فقط به فکر ثروت بیشتر است، به خانواده اش توجهی ندارد و پسر و دخترش را فدای طمع و جاه طلبی خود می‌کند. پسرش در سراشیبی رو به سقوط است و پدر دختر را مجبور به ازدواج با یک پیرمرد ثروتمند کرده است، در حالی که او عاشق پسر عمویش است. یک شب این مرد خواب عجیبی می‌بیند و در خواب به اعماق جهنم می رود. سرنوشت اعمال خود را می‌بیند و همانطور که می‌توان حدس زد در یک پایان بندی خوب، وقتی از خواب بیدار می‌شود به یک شخص دیگر تبدیل می‌شود. هوشیار می‌شود و دارایی خود را بین اعضای خانواده تقسیم می‌کند و بخشی را نیز به امور خیریه اختصاص می‌دهد.

 

فیلم کمدی گنج قارون
فیلم کمدی گنج قارون

5- فیلم کمدی گنج قارون

سال ساخت: 1344
کارگردان: سیامک یاسمی
بازیگران: محمدعلی فردین / پروین خیربخش / تقی ظهوری / آرمان میناسیان

خلاصه داستان:  «گنج قارون» یکی از پرمخاطب‌ترین فیلم‌های فارسی قبل از انقلاب است. این فیلم اولین فیلم‌فارسی است که مفهوم فتح گیشه را به معنای دقیق کلمه نشان داد. این اولین فیلم کمدی ایرانی است که توانسته فروش میلیونی داشته باشد. دلیل اصلی محبوبیت آن، جوانی فیلم و داستان آن بود. از جذابیت محمدعلی فردین هم نباید گذشت. هم بازی بازیگر و هم کاراکتر فیلمنامه برای مخاطب بسیار جذاب بود. علاوه بر این، ایرج در دوبله فیلم نیز برای فردین دوبله کرد و سه آهنگی که در فیلم خواند بسیار مورد توجه قرار گرفت.

داستان «گنج قارون» درباره مرد ثروتمندی است که از گذشته خود احساس گناه و ناراحتی می‌کند. اتفاقات گذشته باعث شد که او نتواند با خودش کنار بیاید و دست به خودکشی بزند. اما خوشبختانه دو دوست هنگام خودکشی او را می‌بینند و نجاتش می دهند. به این ترتیب مرد ثروتمند با دو جوان دور هم جمع می‌شوند و این اتفاق کل زندگی او را تغییر می‌دهد.

 

فیلم کمدی دزد بانک
فیلم کمدی دزد بانک

6- فیلم کمدی دزد بانک

سال ساخت: 1344
کارگردان: اسماعیل کوشان
بازیگران: بهروز وثوقی / ثریا بکیاسا / تقی ظهوری / فریبا خاتمی / سیمین علی زاده

خلاصه داستان:  «دزد بانک» فیلمی ساخته اسماعیل کوشان است. کوشان را یکی از فیلمسازان مهم قبل از انقلاب می‌دانند. این فیلم یکی از فیلم‌های محبوب کوشان است. یک کمدی پلیسی و تعقیب و گریز که همانطور که از نامش پیداست درباره سرقت بانک است. البته در این میان کلی هم داستان عشق و عاشقی شکل می‌گیرد. نکته فیلم نقش پررنگ زنان در پیشبرد روایت آن است.

زن و شوهری با پول زیادی به شهر خود باز می‌گردند. مردی که شبیه یکی از آشنایانشان است به آن‌ها ملحق می‌شود تا با کمک نامزدش پول را بدزدند، اما موفق نمی‌شوند و این تبدیل به سرقتی بزرگتر در شهر دیگری می‌شود.

 

فیلم کمدی سه کارآگاه خصوصی
فیلم کمدی سه کارآگاه خصوصی

7- فیلم کمدی سه کارآگاه خصوصی

سال ساخت: 1344
کارگردان: محمد متوسلانی
بازیگران: محمد متوسلانی / منصور سپهرنیا / گرشاسب رئوفی / نسرین صفایی

خلاصه داستان:  باز هم یک فیلم کمدی که با عناصر جنایی و تعقیب و گریز ترکیب شده است. کمدی «سه کارآگاه خصوصی» شباهت زیادی به کمدی‌های اسلپ استیک دارد. یعنی پر از فرار و خرابکاری است. داستان فیلم درباره سه جوان است که با دیدن فیلم‌های جنایی به فعالیت های پلیسی علاقه مند می‌شوند. آن‌ها که به تازگی دفتر نگهداری از کودکان و معلولان راه اندازی کرده اند، متوجه اتفاقات عجیبی در خانه دو دختر می‌شوند.

این دو دختر معتقدند در خانه آن‌ها ارواح زندگی می‌کنند. اما کارآگاهان غیر رسمی متوجه می‌شوند که این ارواح در واقع قاچاقچیان مواد مخدر هستند…

 

فیلم کمدی الماس ۳۳
فیلم کمدی الماس ۳۳

8- فیلم کمدی الماس ۳۳

سال ساخت: 1346
کارگردان: داریوش مهرجویی
بازیگران: رضا فاضلی / نانسی کواک / ظهوری / گیزلا ناکس / کنعان کیانی

خلاصه داستان:  «الماس 33» فیلمی کمدی ساخته داریوش مهرجویی کارگردان سرشناس ایرانی است. یک فیلم تعقیب و گریز درباره یک فرمول شیمیایی شگفت انگیز که نفت را به الماس تبدیل می‌کند. استادی در خارج از ایران این فرمول را کشف کرد و به همراه برادرزاده اش به ایران فرستاد. اما از زمان ورود دختر به ایران، مجرمان به دنبال فرمول شیمیایی هستند. راننده جوانی که به دنبال ماشین دزدیده شده اش می‌گردد، در داستان فرمول و جنایتکاران اتفاقی می‌افتد و همراهی او و دختر منجر به دستگیری تبهکاران می‌شود.

 

فیلم کمدی سه دیوانه
فیلم کمدی سه دیوانه

9- فیلم کمدی سه دیوانه

سال ساخت: 1347
کارگردان: جلال مقدم
بازیگران: منصور سپهرنیا / محمد متوسلانی / گرشاسب رئوفی / گوگوش / جهانگیر فروهر

خلاصه داستان:  فیلم سه دیوانه ساخته جلال مقدم یکی از فیلم‌هایی بود که در زمان تولید بسیار محبوب شد. ردپای داستان این فیلم در «هزارپا» ساخته ابوالحسن داودی نیز دیده می‌شود. داستان این فیلم در مورد سه کارمند بیمارستان روانی است که به طور تصادفی به نقشه ای شوم پی می‌برند. مردی می‌خواهد برادرزاده خود را با دیوانه جا زدنش در بیمارستان روانی بستری کند تا قبل از رسیدن به سن قانونی، اموال و ارث او را جمع آوری کند.

سه کارمند سعی می‌کنند بفهمند چه اتفاقی افتاده و وقتی عموی دختر می‌خواهد نقشه اش را اجرا کند، او را فراری می‌دهند تا بفهمند نقشه شوم عمویش چیست. در نهایت موفق می‌شوند.

 

فیلم کمدی حسن کچل
فیلم کمدی حسن کچل

10- فیلم کمدی حسن کچل

سال ساخت: 1349
کارگردان: علی حاتمی
بازیگران: پرویز صیاد / شهپر ابراهیمی / صادق بهرامی / حمیده خیرآبادی

خلاصه داستان:  علی حاتمی فیلمساز بزرگ و سرشناس ایرانی در اولین فیلم خود به سراغ داستان قدیمی حسن کچل رفته است. داستانی کمدی با زوایای اخلاقی جدی. بیشترین اهمیت فیلم «حسن کچل» در این است که آغازی برای حضور علی حاتمی در سینمای ایران بود. «حسن کچل» یک فیلم کمدی موزیکال است که اجرای موزیکال سکانس‌های مختلف آن سر و صدای زیادی در زمان اکران فیلم ایجاد کرد. این فیلم آنقدر محبوب شد که در زمان اکران ۹ میلیون تومان فروخت.

حسن پسری تنبل و خجالتی است که از خانه بیرون نمی‌رود. مادرش با چیدن سیب‌های قرمز تا در، او را با ترفندی از خانه بیرون می‌آورد و در را روی او می‌بندد تا حسن مجبور شود با شهر و مردم روبرو شود. او در میان کودکان و بازار و نقاط مختلف شهر پرسه می‌زند و در این میان صدای زنی را می‌شنود و عاشق او می شود. حمزاد حسن مانند غولی با چراغ جادو به او ظاهر می‌شود تا آرزوهایش را برآورده کند. حسن جز زنی که صدایش را شنیده هیچ آرزویی ندارد، اما متأسفانه آن زنی که چهلگیس نام دارد یکی از زیباترین و نجیب ترین زنان است و رسیدن به او غیر ممکن است. حمزاد راه حل‌هایی به حسن ارائه می‌دهد اما هیچ کدام موفق نمی‌شوند.

حسن تصمیم می گیرد خودش با چهلگیس صحبت کند و متوجه می‌شود که او تحت یک طلسم شیطان است. طلسمی که با شکستن شیشه زندگی دیو به پایان می‌رسد. حسن کچل حالا باید در ازای جانش طلسم را بشکند… البته نگران نباشید به سبک فیلم‌فارسی «حسن کچل» هم پایان خوشی دارد.

 

فیلم کمدی آقای هالو
فیلم کمدی آقای هالو

11- فیلم کمدی آقای هالو

سال ساخت: 1349
کارگردان: داریوش مهرجویی
بازیگران: علی نصیریان / عزت الله انتظامی / فخری اسودی / محمدعلی کشاورز

خلاصه داستان:  «آقای هالو» یکی از بهترین فیلم‌های داریوش مهرجویی است. اگرچه به سختی می‌توان آن را کمدی نامید، اما مملو از صحنه‌های خنده دار است که از قرار گرفتن آقای هالو در موقعیت‌های نامعلوم نشات می‌گیرد. البته مهرجویی این فیلم را بر اساس نمایشنامه ای به نویسندگی علی نصیریان ساخته است.

آقای هالو برای یافتن همسر مناسب به تهران می‌آید. اما شهر گرگ صفت او را درگیر زشتی و پلیدی خود می‌کند. یکی از آشنایان آقای هالو او را قربانی یک معامله بدون نتیجه می‌کند و در این بین هالو عاشق دختری می‌شود. اما دختر فاحشه است. مردی به نام حبیب که عاشق آن دختر است او را مجبور به بردگی جنسی می‌کند. آقای هالو سعی می‌کند دختر را از این وضعیت نجات دهد، اما حبیب رها نمی‌کند و شهر هالو را پس می‌زند تا ناامید و با دل شکسته به شهر خود بازگردد.

 

فیلم کمدی محلل
فیلم کمدی محلل

12- فیلم کمدی محلل

سال ساخت: 1350
کارگردان: نصرت الله کریمی
بازیگران: نصرت الله کریمی / ایرن / دیانا / رضا کرم رضایی / رفیع حالتی / سیما

خلاصه داستان:  فیلم سینمایی «محلل» یک فیلم کمدی عاشقانه برگرفته از داستان «محلل» ساخته صادق هدایت است. پوستر فیلم که نقدی ابتدایی دارد بسیار جالب است و داستان فیلم را روایت می‌کند. این فیلم نگاهی انتقادی هم دارد و همین موضوع آن را به یک کمدی رمانتیک خاص تبدیل می‌کند.

داستان فیلم درباره مردی است که به اشتباه برای بار سوم همسرش را طلاق می‌دهد و دیگر نمی‌تواند با او ازدواج کند. مگر اینکه مردی پیدا شود که با او ازدواج کند و زن بتواند دوباره با شوهر سابقش ازدواج کند. موضوع عجیب و جسورانه ای است، اینطور نیست؟

 

فیلم کمدی درشکه چی
فیلم کمدی درشکه چی

13- فیلم کمدی درشکه چی

سال ساخت: 1350
کارگردان: نصرت الله کریمی
بازیگران: نصرت الله کریمی / شهلا ریاحی / مسعود اسدالهی / ارغوان / دیانا / بنی احمدی

خلاصه داستان:  فیلم «درشکه چی» ساخته نصرت الله کریمی یک کمدی عاشقانه است که برگرفته از گذشت سالها عشق است. دو جوان به نام‌های غلامعلی و زینت در جوانی عاشق یکدیگر هستند اما برادر دختر مانع از ازدواج آن‌ها می‌شود. آن‌ها ازدواج می‌کنند اما این عشق در دل آن‌ها باقی می‌ماند و زمانی که هر دو همسر خود را از دست می‌دهند یک بار دیگر این عشق قدیمی سر باز می‌کند. آن‌ها بار دیگر مصمم به ازدواج با یکدیگر هستند، اما این بار پسر برادر زینت مخالف اصلی این ازدواج است. اما غلامعلی یک برگ برنده دارد، دخترش پوری که پسر دایی عاشق اوست…

 

فیلم کمدی خانه قمر خانم
فیلم کمدی خانه قمر خانم

14- فیلم کمدی خانه قمر خانم

سال ساخت: 1351
کارگردان: بهمن فرمان آرا
بازیگران: پروین حاج عبداله / علی اکبر آقاجانی / اوینی / محمود بهرامی / کریمی زند / زری پورزند / مهری رحمانی / رضا رخشانی

خلاصه داستان:  «خانه قمرخانم» ساخته بهمن فرمان آرا بر اساس یک سریال تلویزیونی ساخته شده است که چند سال پیش از تلویزیون ملی ایران پخش شد. البته ایده اولیه از آن سریال گرفته شده و داستان‌هایی که بیرون می‌آید متفاوت است. داستان سریال درباره صاحبخانه بداخلاقی به نام قمر خانم بود که به مستاجرانش که مجبور به زندگی در آن خانه بودند بسیار سخت می‌گرفت و مدام درگیری ایجاد می‌کرد. فرمان آرا شخصیت قمر خانم و خصلت‌های بد او را برای فیلمش وام گرفته و داستان داماد قمر خانم را به روایت وقایع آن خانه اضافه می‌کند.

 

فیلم کمدی ممل آمریکایی
فیلم کمدی ممل آمریکایی

15- فیلم کمدی ممل آمریکایی

سال ساخت: 1354
کارگردان: شاپور قریب
بازیگران: بهروز وثوقی / گوگوش / آرمان میناسیان / اصغر سمسارزاده / حمیده خیرآبادی / داریوش اسدزاده / رحیم روشنیان / عباس ناظری / نعمت اله گرجی

خلاصه داستان:  «ممل آمزیکایی» یکی از معروف‌ترین فیلم‌های فارسی قبل از انقلاب است. فیلمی که اگر آن را ندیده باشید با سکانس‌های مختلف آن برخورد کرده اید یا حداقل نامش را بارها شنیده اید. در این فیلم دو سوپراستار بزرگ آن سال‌ها گوگوش و بهروز وثوقی به ایفای نقش پرداختند و یکی از دلایل اصلی محبوبیت فیلم حضور این دو نفر بود.

البته این فیلم شاپور قریب را می‌توان در دسته فیلم‌های کمدی قرار داد. چون درام جدی را مبنای داستان خود قرار داده است اما به هر حال در آن سال‌ها هر فیلمی برای فروش بیشتر باید از سکانس‌های کمدی اشباع می‌شد و «ممل آمریکایی» به همین دلیل در این فهرست قرار می‌گیرد.

داستان درباره یک دزد خرده پا و مرد جوانی است که آرزوی رفتن به آمریکا را دارد. او به طور اتفاقی با مریم، دختر زیبایی که در کیفش دعوتنامه ای از آمریکا دارد، آشنا می‌شود. مریم او را به خانه اش می‌برد. مادر مریم که زنی ثروتمند است ضامن ممل می‌شود تا به او ویزای آمریکا بدهند. اما ممل متوجه می‌شود که این زن مادر مریم نیست و با مریم فرار می‌کند. مریم به او می‌گوید که زن دنبال مرد می‌گردد. ممل حالا باید بین مریم و رویای آمریکایی اش یکی را انتخاب کند و وقتی مریم خانه اش را ترک می‌کند تصمیمش را می‌گیرد و به فرودگاه می‌رود تا با آن زن به آمریکا برود اما اتفاقات غیرمنتظره ای رخ می‌دهد.

 

کلام آخر

این مقاله مفصلی در مورد لیست بهترین فیلم های کمدی قبل از انقلاب بود که سعی کردیم فیلم‌های متنوعی را در آن گنجانده باشیم. با توجه به فیلم‌های این مقاله از نظر شما بهترین فیلم های طنز ایرانی قبل انقلاب کدام فیلم‌ها هستند؟ شما می توانید نظرات خود را در انتهای همین صفحه با ما در میان بگذارید.

چقدر این مقاله واستون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رایتون ثبت بشه

میانگین امتیازات 4 / 5. تعداد رای های شمرده شد: 10

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میده!

سید مطهر اطهری

فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار ♦️ مشغول به کار در زمینه‌های برنامه نویسی، سئو، گرافیک، تدوین، علاقه‌مند به حوزه‌های تکنولوژی، فیلم و سریال، موسیقی ♦️ نوازنده ویولن

نوشته های مشابه

‫7 دیدگاه ها

 1. من خودم به شخصه فیلم ممل آمریکایی رو خیلی دوس دارم و بارها دیدمش توصیه میکنم کسایی که ندیدن حتما ببینند.

 2. سلام لطفا این فیلم های مزخرف رو معرفی نکنید این فیلم ها برای قبل از انقلابه و موضوعات خوبی ندارن، بازیگران زن توشون حجاب ندارن و کلی موارد دیگه، لطفا فیلم هایی معرفی کنید که خانواده های مذهبی هم بتونن ببینن با تشکر.

  1. با سلام و عرض ادب
   خانم بخشی با احترام به نظر جنابعالی، مجله جوان ایرانی دارای بنندگان زیاد با سلایق متنوع و گوناگون می‌باشد. در تلاشیم تا برای همه اقشار با سلیقه‌های مختلف محتوای با کیفیت تولید کنیم. اگر قرار بر این باشد که فقط بر روی موضوعات مذهبی تمرکز شود و یا فقط محتواهایی که باب میل افراد مذهبی است تولید شود در این صورت برای مخاطبین سایت خسته کننده خواهد بود.
   ممنون از نظر انتقادی شما

  2. طوبی جون شما اصلا لازم نیس توی نت دنبال فیلم دانلود کردن باشین میتونین بزنین ای فیلم مختارنامه و جومونگو ببینین که اذیتم نشین!

  3. شما مجبوری میای زیر این مقاله که با عقاید شما سازگاری نداره کامنت میزاری؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا