سرگرمیمهارت های زندگی

نیازهای عاطفی مردان در زندگی زناشویی (مهمترین خواسته‌های جنسی)

مردان در زندگی زناشویی چه نیازهایی دارند؟ بررسی نیازهای عاطفی و جنسی

لیست مطالب این مقاله

آیا می‌دانید نیازهای عاطفی مردان در زندگی زناشویی چیست؟ در همین ابتدا بهتر است بدانید استفاده از کلمات محبت‌آمیز در روابط باعث ایجاد شادی در بین زوجین می‌شود. در این مطلب از مجله جوان ایرانی به بررسی این‌گونه نیازها می‌پردازیم.

 

نیازهای عاطفی مردان در زندگی زناشویی

تمامی مردان احساساتی دارند که اگر برآورده شود، باعث رضایت آن‌ها از زندگی مشترک می‌شود. بنابراین ابتدا باید نیازهای عاطفی آن‌ها را شناسایی کرده تا با همدیگر ارتباط بهتری را تجربه کنید.

برخی از نیازهای عاطفی مردان را در ادامه باهم بررسی می‌کنیم.

محبت کردن به همدیگر

یکی از مواردی که مردان بسیار مشتاقانه به آن تمایل دارند، احساس نیاز به محبت است. البته دقت کنید روش‌های مختلفی برای نمایش محبت وجود دارد، مانند صمیمیت جنسی، خریدن هدیه برای همسرتان، لمس فیزیکی، استفاده از کلمات محبت‌آمیز و مواردی از این قبیل برای نشان دادن محبت بسیار ضروری است.

البته برای ارضای نیازهای عاطفی مردان باید بدانید که آن‌ها دقیقاً به کدام‌یک از محبت‌های شما نیاز بیشتری دارند. اگر شوهرتان از اینکه به او محبت نمی‌کنید ناراضی است، بدانید که باید عملکرد خودتان را بررسی کنید تا متوجه عدم محبت و نحوه مراقبت خودتان از او بشوید.

رسیدن به ارگاسم یا ارضای جنسی

یکی دیگر از نیازهای عاطفی مردان احساس نیاز به رضایت جنسی در زندگی است. اگر مردان رابطه جنسی موفقیت‌آمیزی نداشته باشند، احساس می‌کنند که مهر و محبتی از همسرشان دریافت نمی‌کنند. شما عزیزان باید بدانید به طور کلی رابطه جنسی یک نیاز عاطفی کاملاً حیاتی بین زوجین است. برای به دستیابی این‌گونه رابطه لذت‌بخش نیاز است که محبت خودتان را نسبت به شریک زندگی نشان دهید تا تجربه‌های جنسی شما بسیار زیبا شود.

اگر تصور می‌کنید که مردها فقط به رابطه جنسی علاقه دارند، سخت در اشتباه هستید. حقیقت این است که مردان هم دقیقاً مانند زنان به رضایت جنسی نیاز دارند. در واقع آن‌ها از نوازش و لمس فیزیکی لذت بسیار زیادی می‌برند. اکثر مردان تمایل دارند که با شما صمیمی باشند، هنگامی‌که در رختخواب دراز کشیده‌اید و در حال بوسیدن هستید به همدیگر عشق بورزید. به طور کلی به دلیل سطح تستسترون بالا، مردان علاقه و میل جنسی بسیار بیشتری نسبت به زنان دارند. علاوه بر این مردان بیشتر توسط دیدن و از نظر بصری تحریک می‌شوند.

احترام به تفاوت‌های همدیگر

ازجمله نیازهای عاطفی مردان احترام متقابل است. در واقع اگر شما به یک مرد احترام بگذارید، نشان‌دهنده این است که شخصیت او را تحسین کرده و برای دستاوردهای او در زندگی ارزش قائل هستید. مردانی که در زندگی احساس می‌کنند به آن‌ها احترام گذاشته می‌شود، عزت نفس و اعتماد به نفس بالاتری دارند. آن‌ها تصور می‌کنند دوست‌داشتنی هستند، بنابراین می‌توانند ارتباط بهتری با شما برقرار کنند.

مردان نیاز دارند که به تفاوت‌های فردی در زندگی مشترک احترام گذاشته شود. در واقع احترام به تفاوت‌های فرهنگی و نظرات همدیگر باعث می‌شود که ارتباط بین زوجین بهبود بخشیده و به پیشرفت آن‌ها کمک بسیار زیادی می‌شود.

آرامش و استراحت

به طور کلی مردان در طی شبانه‌روز احتیاج دارند که در ساعت‌هایی استراحت کنند تا به آرامش برسند. در واقع زندگی فشرده اجتماعی باعث می‌شود که آن‌ها احساس نیاز به استراحت پیدا کنند.

 

چگونه روابط عاشقانه خوبی داشته باشیم؟ (راهکارهای موثر)

عوامل موثر در بهبود روابط زناشویی

ارتباط سازنده با فرزندان

اگر فرزند داشته باشید، مردها نیاز دارند که در فرایند تربیت و پرورش آن‌ها فعالیت مؤثر داشته باشند.

احترام به فضاهای شخصی

همان‌طور که زنان به فضای شخصی خود احترام بسیار زیادی قائل هستند، مردان نیز نیاز دارند که به حریم شخصی آن‌ها احترام گذاشته شود.

ایجاد آینده مشترک

مردان به طور کلی نیاز دارند که بدانند زندگی زناشویی آن‌ها به سمت یک هدف مشترک در حال پیشرفت است. بنابراین یکی از نیازهای عاطفی آن‌ها این است که اهداف و آینده مشترکی با همسرشان داشته باشند.

تعادل کافی بین کار و زندگی

مردان به شدت نیاز دارند که تعادل مناسبی بین زندگی و کار خود داشته باشند. در واقع از نظر عاطفی آن‌ها نیاز به این دارند که با خانواده وقت بگذرانند. از طرفی نیاز به حضور مؤثر در فعالیت‌های اجتماعی و کاری دارند. بنابراین حفظ تعادل بین زندگی و کار، یکی از نیازهای اساسی مردان است.

شناخت از خود

یکی دیگر از نیازهای مردان این است که از احساسات و آرزوهای خودآگاهی کافی داشته باشند. در واقع شناخت بهتر از خودشان باعث می‌شود که روابط بهتری با همسرشان داشته و درنتیجه به درک بهتری از نیازهای همدیگر برسند.

صداقت و راست‌گویی

یکی دیگر از نیازهای عاطفی مردان این است که شریک زندگی‌اش با او صادق باشد. در این صورت همسر شما احساس امنیت عمیقی را تجربه می‌کند. اگر شما به همسر خود دروغ بگویید، آن‌ها احساس می‌کنند که شما در حال خیانت کردن هستید. حتی ممکن است حقیقت را از جای دیگر شنیده و از دست شما دلخور شوند.

 

چگونه خواسته‌های جنسی را بیان کنیم؟ (ایده‌های جذاب)

نحوه بیان تمایلات جنسی

نیاز به اولویت بودن

اکثر مردم تمایل دارند که همسرشان آن‌ها را در اولویت قرار دهد‌. در واقع آن‌ها باید مطمئن شوند که در زندگی حرف اول را می‌زنند. اگر مردی احساس کند که اولویت شما نیست، در این صورت تصور می‌کند که شما ارزشی برای او قائل نیستید.

نیاز به داشتن امنیت

برخی از افراد تصور می‌کنند که فقط زنان نیاز به امنیت دارند، اما شما عزیزان باید بدانید که اکثر مردان تمایل دارند که در کنار همسرشان احساس امنیت کنند. در واقع مردان نیاز دارند بدانند اگر اوضاع نامطلوب و ناخوشایند باشد، همسرشان آن‌ها را ترک نمی‌کنند.

نیاز به تعهد خانوادگی

یکی از مهم‌ترین نیازهای عاطفی مردان این است که احساس کنند، همسرش نسبت به آن‌ها تعهد دارد. حتی آن‌ها نیاز دارند به اینکه همسرشان برای سفرهای مشترک برنامه‌ریزی داشته باشد. کودکان را به خوبی تربیت کند و در کنار همدیگر زندگی خوب و خوشی را بگذرانند.

اکثر مردان نیاز به وفاداری از سمت همسرشان دارند. البته تصور نکنید که وفاداری فقط به معنای نداشتن ارتباط جنسی با مردان دیگر است، بلکه مفهوم گسترده‌تری دارد. در واقع اگر شما به همسر خود وفادار بمانید، به این معنی است که در شرایط سخت در کنارش باقی‌مانده و او را از حمایت خودتان دریغ نکنید. اگر شوهر شما توان انجام بعضی از کارها را ندارد او را رها نکنید. هنگامی‌که به مهمانی می‌روید در کنار او بنشینید. گاهی اوقات دستش را محکم بگیرید، در جمع و دورهمی‌های خود نقاط ضعف او را برملا نکنید. به این ترتیب به همسر خود نشان می‌دهید که هیچ‌یک از مردان را به او ترجیح نمی‌دهید‌.

نشان دادن استقلال خود

اکثر مردان تمایل دارند که همسرشان تا حدی زیادی مستقل باشد. در واقع هنگامی‌که شما مستقل هستید، فردیت خود را قبول کرده، درنتیجه می‌توانید به تعادل در زندگی کمک بسیار زیادی کنید. همچنین افراد مستقل می‌توانند یک وابستگی عاطفی سالم و قوی را در زندگی مشترک ایجاد کنند.

بنابراین اگر می‌خواهید نیازهای عاطفی مردان برطرف شود، نیاز است که اول خود را مستقل نشان دهید.

جذابیت فیزیکی

یکی دیگر از نیازهای عاطفی مردان این است که از نظر ظاهری بسیار زیبا نشان داده شوند. اساسی‌ترین نیازهای مردان جذابیت فیزیکی است. اکثر مردان درصورتی‌که همسرشان بهداشت را رعایت کند و از نظر فیزیکی جذابیت داشته باشد، بسیار خوشحال می‌شوند. البته اکثر زنان به سمت مردانی جذب می‌شوند که شانه‌های پهن داشته باشند و به طور کلی هیکل آن‌ها ورزشکاری باشد.

مردان از نظر عاطفی دوست دارند همسرشان بسیار جذاب باشند. در واقع به بهداشت خودشان اهمیت دهند، ظاهری آراسته و لباس مناسب بپوشند، همچنین مردان روی وزن و هیکل زنان توجه ویژه‌ای دارند. بنابراین اگر اضافه‌وزن دارید سعی کنید به تناسب‌اندام برسید. به طور کلی اگر قد و وزن شما متناسب نیست و همسرتان مانند گذشته جذب شما نمی‌شود، نباید دلخور و ناراحت شوید. در واقع نباید احساس کنید که او شما را دوست ندارد، بلکه او به طور طبیعی به تغییرات ظاهری شما پاسخ می‌دهد.

نیاز به فاصله از دیگران مقطعی

یکی دیگر از نیازهای عاطفی مردان این است که گاهی اوقات تمایل دارند تنها باشند. در واقع زنان باید این موضوع را بپذیرند که در برخی مواقع از همسرشان فاصله بگیرند تا مردان زمان خودشان را صرف مطالعه، ورزش کرده و هر کاری که دلشان می‌خواهد انجام دهند.

احساس رضایت در خانواده

بسیاری از مردان نیاز دارند که در زندگی احساس رضایت داشته باشند. در این صورت کیفیت روابط عاطفی آن‌ها افزایش می‌یابد. برای اینکه احساس رضایت مردان تقویت شود، نیاز است که با همسری خوش اخلاق و محبوب زندگی کنند. در واقع عشق و محبتی که زنان به مردان انتقال می‌دهند، باعث ایجاد احساس رضایت و خوشبختی در زندگی می‌شود.

دلایل خراب شدن یک رابطه عاطفی چیست؟ (خود خرابکاری در روابط)

خود خرابکاری در روابط چیست؟

احساس نیاز به توجه

بسیاری از مردان نیاز دارند که همسرشان به آن‌ها توجه کنند و در تمامی مشکلات زندگی به آن‌ها کمک کرده و همراهشان باشد. در واقع از اساسی‌ترین شرایط یک رابطه سالم و پایدار این است که در تمامی مراحل زندگی به همدیگر نه‌تنها محبت کنند، بلکه تمامی لحظات کنار هم قرار گیرند.

نیاز به گپ و گفت‌های رمانتیک

از آنجایی که مردان در فعالیت‌های شغلی و اقتصادی غرق هستند و برای کسب درآمد تلاش بسیار زیادی می‌کنند، تمایل دارند هنگامی‌که در کنار زن موردعلاقه‌شان قرار می‌گیرند، گپ و گفت‌های عاشقانه و رمانتیک داشته باشند.

نیاز به درک شدن

همان‌طور که می‌دانید در زندگی دغدغه‌ها و مشغله‌های بسیار زیادی وجود دارد. پس‌ازاینکه در پایان یک روز طولانی همسر شما به منزل می‌آید، پس از کمی استراحت نیاز دارد که از طرف همسرش درک شود. سعی کنید به حرف‌های او به خوبی گوش کنید. در واقع یک گوش شنوا باشید، اگر حرف‌های او را به خوبی بشنوید و احساسات و نگرانی‌های او را درک کنید، در این صورت همسرتان احساس می‌کند که برایش ارزش قائل هستید و احساس ناامیدی و بی‌ارزشی ندارد.

نیاز به پذیرش

اکثر مردان تمایل ندارند که شخصی آن‌ها را تغییر دهد و یا به طور کلی از هرگونه تغییر کردن هراس دارند.‌ بنابراین سعی کنید همسرتان را همان‌گونه که هست با تمامی نقص‌هایش بپذیرید و دست از تغییر دادن او بردارید.

نیاز به هم‌تیمی

به طور کلی اکثر مردان نیاز به هم‌تیمی دارند‌. در واقع آن‌ها دوست دارند که در زندگی، مسئولیت رفع نیازهای زندگی مشترک را با همسرشان شریک شوند. مردان نیاز به یک فرد قابل اعتماد در زندگی دارند. البته برخی از مردان برای هم‌صحبتی با همسرشان هیچ‌گونه ارزشی قائل نیستند و برای حرف‌های او هیچ ارزشی هیچ اهمیتی نمی‌دهند. این‌گونه مردان معمولاً سبک زندگی مردسالار را دوست دارند و با این تفکر زندگی می‌کنند.

 

نحوه پاسخ دادن به نیازهای عاطفی مردان

در این بخش از مجله جوان ایرانی به طور کامل برای شما عزیزان شرح می‌دهیم که چگونه به نیازهای عاطفی مردان پاسخ مناسبی بدهید.

از او تعریف و تمجید کنید

سعی کنید همیشه همسر خود را تشویق کنید. در واقع هنگامی‌که از همسرتان تعریف می‌کنید باعث می‌شود که او احساس خوبی نسبت به خودش داشته و از بودن در کنار شما لذت ببرد.

در آغوش گرفتن همدیگر

از آنجایی که مردان به شدت از لمس شدن و آغوش گرفتن لذت می‌برند، بنابراین سعی کنید ابراز علاقه خود را همراه با آغوش گرفتن همسرتان ابراز کنید. در واقع موهایش را نوازش کنید، دست‌های او را بگیرید و لمس کنید، پس از مدتی مشاهده خواهید کرد که روابط عاطفی شما بسیار تقویت یافته است.

گوش شنوا باشید

سعی کنید هنگامی‌که همسر شما حتی از ناراحتی و مشکلاتش به شما می‌گوید به خوبی گوش دهید و با او برخورد بد نداشته باشید. اگر همسرتان را سرزنش کنید یا اینکه با کنایه صحبت کنید، باعث می‌شود که دیگر او شما را برای گوش دادن به حرف‌هایش انتخاب نکند. در این صورت باعث کاهش مکالمه در بین شما خواهد شد، درنتیجه امکان مکالمه در بین زوجین کاهش می‌یابد.

معاشقه کردن با همدیگر

همیشه سعی کنید هنگامی‌که در کنار همسر خود قرار می‌گیرید با او معاشقه کنید. در واقع عشق و علاقه بین خودتان را زنده نگه‌دارید. در این صورت شما به عنوان فردی جذاب به نظر آمده و همسرتان شما را عاشقانه دوست دارد‌.

علاقه نشان دادن به سرگرمی‌های همسرتان

حتی اگر سرگرمی‌های همسر شما برایتان هیچ جذابیتی ندارد، اما اجازه دهید که او در مورد علایقش صحبت کند. اگر به سرگرمی‌های همسرتان علاقه نشان دهید، راحت‌تر می‌توانید با همدیگر پیوند عاطفی برقرار کنید. در واقع هنگامی‌که همسر شما مشاهده می‌کند که به سرگرمی‌هایش علاقه دارید، خیلی ساده و راحت با شما پیوند عاطفی برقرار می‌کند.

ارزش قائل شدن برای رابطه

اگر به همسرتان علاقه نشان داده و به خواسته‌های او اهمیت دهید، به راحتی می‌توانید با او پیوند عاطفی برقرار کنید. در واقع شما عزیزان می‌توانید گاهی بلیط سینما بگیرید و او را برای دیدن فیلم موردعلاقه‌تان دعوت کنید یا اینکه در صبح یک فنجان قهوه با همدیگر بنوشید‌ و لذت ببرید.

برقراری ارتباط چشمی

یکی دیگر از راهکارهای لازم برای برآورده کردن نیازهای عاطفی همسرتان این است که با او تماس چشمی برقرار کنید و هرازگاهی لبخند بزنید. در طول روز پیام‌های عشوه گرانه به همدیگر بفرستید یا اینکه هنگامی‌که به منزل تشریف می‌آورند، کمی بازیگوشی کنید و با شریک زندگی خود بازی‌های سرگرم‌کننده انجام دهید. سپس بدن او را لمس کنید و برای همدیگر شوخی‌های بامزه تعریف کنید.

اگر می‌خواهید بدانید که نیازهای عاطفی شوهرتان چیست، می‌توانید از آن‌ها به صورت کاملاً شفاف سؤال کنید. در ادامه این مطلب این‌گونه سؤالات را با همدیگر بررسی می‌کنیم.

 

چرا زن و مرد از همدیگر زده می شوند؟ (فرسودگی زناشویی)

فرسودگی زناشویی چیست؟

سؤالات مهم برای آشنایی با نیازهای عاطفی مردان

برای اینکه بتوانید نیازهای همسرتان را به خوبی برآورده کنید، می‌توانید سؤالات زیر را بپرسید تا با نیازهای عاطفی آن‌ها آشنا شوید.

 • به شوهر خود بگویید که چگونه می‌توانم برای شما همسر بهتری باشم؟
 • چه کارهایی باعث می‌شود که زندگی شما ساده‌تر شود؟
 • به طور کلی در زندگی روزمره چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟
 • چه روزهایی از هفته می‌توانیم رابطه جنسی داشته باشیم؟
 • چه نوع تفریحاتی شما را خوشحال می‌کند؟
 • به چه نوع فیلم‌ها یا موزیک‌هایی علاقه دارید؟

 

پیامدهای برآورده نشدن نیازهای عاطفی مردان

به طور کلی اگر نیازهای عاطفی در مردان برآورده نشود، باعث ایجاد مشکلات بسیار زیادی می‌شود‌.

 • اگر آن‌ها از رابطه خود احساس نارضایتی کنند، باعث تنش و عصبانیت در زندگی مشترک خواهد شد.
 • اگر نیازهای عاطفی شوهرتان برآورده نشود، ممکن است احساس کنند که شما برای او هیچ ارزشی قائل نیستید، درنتیجه به عزت نفس مردان آسیب وارد می‌شود.
 • برخی از مردان حتی در ازدواج و رابطه دو نفره نیز احساس تنهایی می‌کنند. درنتیجه ممکن است این روابط باعث ایجاد جدایی عاطفی شود.
 • بنابراین سعی کنید تا حد امکان نیازهای یکدیگر را برآورده کنید.
 • البته زنان نیز نیازهایی دارند که در مقاله جدا در مورد این‌گونه نیازهای خانم‌ها می‌پردازیم، تا بامطالعه این دو مقاله بتوانید به خوبی با  نیازهای همدیگر آشنا شده و آن‌ها را رفع کنید.

 

سخن پایانی

به طور کلی در ازدواج نیاز است که هر دو طرف فداکاری داشته باشند و همدیگر را در زندگی تنها نگذارند.

چقدر این مقاله واستون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رایتون ثبت بشه

میانگین امتیازات 0 / 5. تعداد رای های شمرده شد: 0

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میده!

بهار علیزاده

همیشه بهترینِ خودم، خاص و منحصر به فرد! دیجیتال مارکتینگ و سئو نظرمه. زندگی برای من مسابقه نیست! از مسیر لذت می‌برم... راز خوشحالیِ من: کمک به دیگران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا