اطلاعات عمومیدرس و مدرسه

چند نوع مزه داریم کلاس اول (تحقیق کامل)

چند نوع مزه داریم کلاس اول (بررسی کامل آن)

آنچه ما از آن به‌عنوان طعم یاد می‌کنیم اساساً مجموعه‌ای از احساسات مختلف است. این فقط طعم درک شده توسط زبان نیست. بو، بافت و دمای غذا نیز در این امر نقش دارد.

مزه‌های اولیه

بر اساس اطلاعاتی که از زبان به مغز منتقل می‌شود، تصور می‌شود که حداقل پنج ویژگی اساسی چشایی وجود دارد. بیشتر غذاها با ترکیبی از طعم‌های مختلف درست می‌شوند. برخی از غذاها به‌عنوان‌مثال طعم شیرین و ترش دارند، درحالی‌که برخی دیگر شور هستند. مزه‌های اصلی عبارت‌اند از:

شیرینی

مزه شیرین یکی از مزه‌های اصلی است که خیلی از افراد آن را دوست دارند. وقتی چیزی شیرین می‌شود، معمولاً به دلیل قند و یا مشتقات آن مانند فروکتوز یا لاکتوز است.

ترشی

بیشتر چیزهایی که طعم ترش دارند محلول‌های اسیدی مانند آب‌لیمو یا اسیدهای آلی هستند. این احساس توسط یون‌های هیدروژن ایجاد می‌شود. مواد اسیدی در تماس با آب یون هیدروژن آزاد می‌کنند.

مزه ترشی

شوری

بیشتر غذاهایی که طعم شور دارند نمک دارند. ماده مسئول این طعم، کریستال نمک ساخته شده از سدیم و کلرید است. نمک‌های معدنی مانند نمک‌های حاوی پتاسیم یا منیزیم نیز می‌توانند باعث ایجاد طعم شور شوند.

تلخی

طعم تلخ توسط بسیاری از مواد بسیار متفاوت ایجاد می‌شود. در کل حدود 35 پروتئین مختلف در سلول های حسی وجود دارد که به مواد تلخ واکنش نشان می دهند.

اومامی

مزه اومامی برای توصیف یک مزه دل‌نشین است و با آن 4 مزه طعمی متفاوت دارد. این مزه در واقع مزه غالب آن غذاهایی است که معمولاً توسط اسید گلوتامیک یا اسید آسپارتیک ایجاد می‌شود.

این دو آمینواسید بخشی از پروتئین‌های مختلف موجود در غذاها و همچنین در برخی گیاهان هستند. اسید گلوتامیک زیادی در چیزهایی مانند گوجه‌فرنگی رسیده، گوشت و پنیر وجود دارد.

چقدر این مقاله واستون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رایتون ثبت بشه

میانگین امتیازات 4 / 5. تعداد رای های شمرده شد: 1

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میده!

زهرا سامره

من با تجربه‌ام به شرکت‌ها از طریق تولید و توسعه محتوا کمک می‌کنم تا کسب‌و‌کار خود را رشد دهند و به اهدافشان برسند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا