بهداشت و سلامت

چگونه می توان از مواجهه با شترمرغ جان سالم به در برد؟

چطور از حمله شتر مرغ نجات پیدا کنیم؟

شترمرغ را می توان در طبیعت یا مزارع شترمرغ یافت. اما صرف نظر از اینکه کجا آنها را پیدا کرده اید ، با آنها نهایت احتیاط را داشته باشید. اگرچه آنها شکارچی انسانها نیستند ، اما دیده شده است كه هنگام عصبانیت انسان ها را زخمی كرده و می كشند. با پاهای خود ، می توانند ضربات مهلکی را وارد کنند. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که از آنها دور شوید و فاصله خود را حفظ کنید. بعید است آنها شما را دنبال کنند. اما اگر عصبی شوند شما را ول نخواهند کرد. در صورت حمله شترمرغ پنهان شدن بهترین نتیجه را دارد. به عنوان آخرین چاره ، حتی ممکن است مجبور شوید با آنها مبارزه کنید.

فرار از شترمرغ

فرار کنید و سریعا در یک جای محکم پناه بگیرید. انتظار نداشته باشید سریع تر از شترمرغ ها بدوید. سرعت شترمرغ ها بیش از 43 مایل در ساعت (70 کیلومتر) است. اگر پوشش گیاهی انبوه یا جنگل هایی وجود دارد که به اندازه کافی نزدیک شما هستند تا بتوانید قبل از رسیدن شترمرغ به شما به آن برسید ، سریعا به سمت آن بروید.

از دستیابی به سرعت مطلوب شترمرغ جلوگیری کنید تا شانس کمتری برای پیشی گرفتن از شما داشته باشد.
اگر پوشش مقاوم تری نسبت به پوشش گیاهی وجود دارد (مانند اتومبیل یا سازه ساخته شده توسط انسان) ، به دنبال آن باشید.

یک ضربه فوق العاده از پای شترمرغ می تواند برای کشتن یک انسان کافی باشد. شترمرغ ها بسیار سریع هستند و به محض رسیدن به پشت شما، شروع به لگد زدن می کنند. پس سعی کنید قبل از رسیدن شترمرغ در جایی پناه بگیرید.

پنهان شوید

پنهان شوید و سعی کنید که دیده نشوید. بدانید که یک شترمرغ تحریک شده اساساً انسان را تعقیب می کند زیرا احساس خطر می کند ، نه به این دلیل که می خواهد آنها را بخورد. پس تا زمانی که احساس خطر کند به سمت شما می آید و حمله می کند. به طور کلی شترمرغ ها در زمانی که احساس خطر کنند، به صورت مداوم حمله می کنند تا زمانی که دیگر خطری وجود نداشته باشد. پس برای در امان ماندن از دست شترمرغ باید از دید او دور شوید تا دیگر حس خطری نداشته باشد.

بالای درخت بروید

سعی کنید بالا درخت بروید یا به یک جای بلند بروید که شترمرغ نتواند از آن بالا بیاید.

به یاد داشته باشید که شترمرغ قادر به پرواز نیست. اگر قرار نیست هیچ مخفیگاهی در سطح زمین پیدا شود ، از درخت ، حصار یا سازه دیگر بالا بروید. صبر کنید تا شترمرغ از انجا بروید و زمانی که کاملا دور شد پایین بیایید. سعی کنید مادامی که شترمرغ انتظار می کشد او را تحریک نکنید.


یک شترمرغ بالغ به طور معمول 7 تا 9 فوت قد (2 تا 3 متر) است. اگرچه دندان ندارد ، اما ممکن است با منقار شما را گاز بگیرد و یا به شما نوک بزند و تعادل شما را بر هم بزند. به دنبال یک ارتفاع بالاتر باشید تا شتر مرغ به شما نرسد و نتواند شما را به پایین بندازد.

داخل بوته خار بروید

زخمی شدن با خارها بهتر از کشته شدن است. اگر جایی را برای مخفی شدن پیدا نکردید حتما به داخل یک بوته خار بروید. تا زمانی که از آنجا نرفته بیرون نیایید و سر و صدا نکنید. سر خود را هم بیرون نیاورید. شترمرغ برای محافظت از سر و چشم های بزرگش هرگز به داخل بوته خار نوک نمی زند. پس در آنجا در امان هستید. فقط کمی خارها شما را زخمی خواهند کرد که بهتر از کشته شدن است.

روی زمین دراز بکشید

اگر هیچ کدام از راه های قبلی به کار شما نیامد روی زمین دراز بکشید و خود را مردن بزنید. پشت سر خود را با دستان خود بپوشانید تا از جمجمه محافظت کنید. آرام باشید تا شترمرغ با شما بازی کند و مطمئن شود که مرده اید و دیگر خطری ندارید. منتظر بمانید تا از این کار خسته شود و از آنجا برود ، سپس به سرعت آنجا را ترک کنید. توجه داشته باشید که این روش هنوز ممکن است منجر به آسیب شود اما زنده می مانید.


هنگامی که دراز می کشید خطر آسیب دیدگی ناشی از ضربه شترمرغ به طرز چشمگیری کاهش می یابد. شترمرغ به جلو لگد می زند ، سپس به سمت پایین ، در حالی که بیشتر نیروی خود را در حرکت رو به جلو صرف می کند. برای محافظت بهتر از اندام هایتان روی شکم دراز بکشید ، زیرا شترمرغ ممکن است کمی به شما نوک بزند تا از بی خطر بودن شما مطمئن شود.

روی زمین دراز بکشید

شما هم بجنگید

اگر روش های قبلی جواب نداد مبارزه کنید. یک چوب با میله را بردارید و به عنوان سلاح ازش استفاده کنید. سعی کنید از سلاح بلند استفاده کنید. اگر مجبور شدید از خود در برابر شترمرغ دفاع کنید ، از درگیری نزدیک در محیط اجتناب کنید. تا جایی که می توانید پاهای شترمرغ فاصله بگیرید.


اگر چوب با میله ای را به عنوان سلاح دارید و می خواهید از آن استفاده کنید ، بدن اصلی شترمرغ را هدف قرار دهید تا از اصابت بهتر به هدف اطمینان حاصل کند. اگرچه آنها با پاها و منقار خود حمله خواهند کرد ، اما پاها و گردن آنها بسیار نازک و به سختی می توانید به آن ضربه بزنید. اگر در ضربه زدن دقت دارید سر او را مورد هدف قرار دهید.

شما هم بجنگید

کنار باشید

کنار شترمرغ باشید. وقتی هر دو رو در رو هستید ، خود را در معرض خطر قرار می دهید. به یاد داشته باشید که شترمرغ فقط قادر است با پاهای خود به جلو لگد بزند. تا جایی که ممکن است پشت پرنده یا کنار او بمانید تا قدرتمندترین سلاحش را بی استفاده بماند. به خاطر داشته باشید شترمرغ نمی تواند به اطراف نوک بزند. فقط در صورتی که رو به روی آن باشید به شما ضربه می زند. پس تا جایی که می توانید به طرفین بروید تا نتواند به شما ضربه بزند.

گردن شترمرغ را نشانه بروید

گردن را ضعیف ترین قسمت بدن شترمرغ بدانید. برای شکست سریعتر شترمرغ، به جایی که آسیب پذیرترین و کمترین محافظت را دارد ضربه بزنید. در این صورت می توانید او را زخمی کنید و یا فراری دهید. ولی به خاطر داشته باشید که این حیوان ول کن شما نخواهد بود. پس سعی کنید در حین مبارزه جایی را پیدا کنید و کم کم به سمت آن بروید. اگر تنها نیستید سعی کنید شترمرغ را دوره کنید و چند نفری با او طرف شوید. در این صورت شانس بیشتری دارید تا شترمرغ را فراری دهید.

بال ها را بزنید

به بال های آن آسیب برسانید. اگر شترمرغ علیرغم حمله شما به گردن ، حاضر به تسلیم شدن نبود ، در صورت فرصت ، بالهایش را نشانه بگیرید. بدانید که شترمرغ از بال های خود برای پرواز استفاده نمی کند ، بلکه برای تغییر مسیر روان تر هنگام دویدن استفاده می کند، دقیقاً مانند سکان کشتی. در این صورت اگر مجبور به عقب نشینی شوید ، آسیب رساندن به بال های شترمرغ ممکن است احتمال فرار شما را تقویت کند. چون می توانید به صورت زیگزاگ بدوید و شترمرغ قادر نخواهد بود شما را دنبال کند و به شما ضربه بزند.

چقدر این مقاله واستون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رایتون ثبت بشه

میانگین امتیازات 3.7 / 5. تعداد رای های شمرده شد: 6

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میده!

دانیال طاهری فر

دانیال طاهری فر هستم، علاقه مند به حوزه های سئو، تکنولوژی و موسیقی. .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا