ترفندتکنولوژی

معرفی ۵ مورد از بهترین برنامه های to do list + سوالات متداول

برنامه های to do list چیست؟ معرفی ۵ مورد از بهترین آن برنامه‌ها

بهترین برنامه های to do list چیست؟ برنامه های تو دو لیست، نرم افزارهایی هستند که شما می‌توانید در آن فعالیت‌ها و اهداف روزانه یا حتی ماهانه و هفتگی خود را بنویسید. برای هر روز خود یک Task (وظیفه) تعریف کرده و پس از انجام دادن آنها، تیک آن را بزنید. هر هفته تستک‌های انجام شده و باقی مانده را مشاهده کرده و به مرور کامل آنها بپردازید. در ادامه با ما باشید تا به برترین برنامه‌ها در این زمینه برای سیستم عامل‌های مختلف ویندوز، اندروید، iOS بپردازیم.

برنامه های to do list چیست؟

بهترین برنامه های to do list چیست؟ برنامه ریزی، یکی از ترفندهای موفقیت در زندگی شخصی و کاری است. فرقی نمی‌کند در چه مقطعی از زندگی خود هستید، چه کار می‌کنید، آیا صاحب یک کسب و کار بزرگ هستید و یا به صورت خود اشتغالی فعالیت می‌کنید. در تمامی وضعیت‌ها، برنامه ریزی، کلیدی برای موفقیت شما است و می‌تواند به شما کمک کند تسلط بیشتری بر زندگی و کارهای خود داشته و آن را مدیریت کنید.

اما برای برنامه ریزی به چه چیزی احتیاج دارید؟ برای آنکه بتوانید بازدهی بیشتری از برنامه‌ ریزی‌های خود داشته باشید، لازم است آنها را در ابتدا هر روز یا هر شب ثبت کرده و هر روز ان را ارزیابی کنید. یکی از ابزارهای مهم در این زمینه، اپلیکیشن‌ها و برنامه‌هایی است که قصد داریم در ادامه به معرفی بیشتر آن بپردازیم. بهترین برنامه های to do list، نرم افزارهایی هستند که شما می‌توانید به کمک آن برای ثبت رویدادهایی که می‌بایست انجام دهید، نکات و فعالیت‌ها، Reminderها و غیره اقدام کنید. این نوع برنامه‌ها در واقع پلتفرم‌های هستند که می‌توانند با در اختیار قرار دادن تقویم، دسته بندی‌ها و امکان تعریف تسک‌ها یا فیلد‌های مختلف، امکان ثبت برنامه برای شما را داشته باشند.

برای آنکه بتوانید بازخورد بهتری از این نوع ابزارها داشته باشید، توصیه می‌کنیم از لیستی که در ادامه ذکر می‌شود، بهترین برنامه های to do list را دانلود کنید. به طور معمول این برنامه‌ها برای سیستم عامل‌های مختلف ویندوز، اندروید و نیز iOS نیز منتشر شده‌اند و شما می‌توانید آنها را به راحتی دانلود و نصب کنید. اما برترین نسخه‌های این برنامه شامل چه مواردی است؟ در ادامه با ما باشید تا به بررسی جامع آنها بپردازیم.

بهترین برنامه های to do list
لیستی از 5 تا برنامه مدیریت شخصی

معرفی بهترین برنامه های to do list

حال بدون معطلی می‌خواهیم به معرفی 5 تا از بهترین برنامه های to do list بپردازیم که ابتدا به صورت خلاصه عبارتند از:

 • برنامه Todoist برای تعادل قدرت و سادگی،
 • TickTick به عنوان یک برنامه با تقویم و تایمرهای زمان بندی شده.
 • Microsoft To Do برای کاربران ویندوز،
 • Trello به عنوان یکی از بهترین برنامه‌های مدیریت پروژه،
 • Google App : Google Tasks یک برنامه قدرتمند از گوگل،

حال هرکدام از این موارد را به صورت جداگانه بررسی می‌کنیم که عبارتند از:

1-      برنامه Todolist

بدون شک Todoist قدرتمندترین و جزو بهترین برنامه های to do list برای لیست کردن کارهای موجود است. همچنین محیط کاربری آن ظاهری بسیار آسان و کاربردی و در عین حال ساده دارد. این برنامه قدرت را با سادگی ترکیب کرده و یک نرم افزار شگفت انگیز را برای شما ارائه می‌کند. نکته جذاب دیگری که در این پلتفرم شاهد آن هستیم، وجود سیستم عامل‌های مختلف برای آن است که از اندروید گرفته تا iOS و ویندوز و مک، همه کاربران می‌توانند از آن استفاده کنند. شما این امکان را دارید تا برنامه را بین نرم افزارهای مختلف خود لینک کنید. این کار سبب خواهد شد تا بتوانید تسک‌هایی که تعریف کرده‌اید را از ویندوز، مک یا غیره بر روی گوشی خود نیز داشته باشید و یک سامانه یکپارچه را برای برنامه ریزی کارهای خود حمل کنید.

این برنامه رایگان بوده و این نقطه عطفی برای جذابیت‌های آن است. البته برخی از ویژگی ها، از جمله برچسب‌ها و پیوست‌ها، برای فعال شدن نیاز به اشتراک دارند که هزینه آن از 3 دلار در ماه شروع می‌شود. ویژگی‌های دیگر این برنامه آن است که می‌توانید تسک‌ها را با استفاده از پروژه‌ها، تاریخ‌های سررسید، برچسب‌ها و فیلترها سازمان‌دهی کنید. به این معنی که شما انواع ابزارها را برای سازماندهی وظایف خود دارید و تعریف کردن آنها یا دسته بندی کردن آنها کار طاقت فرسایی نیست.

 • سیستم عامل‌ها: ویندوز، وب، iOS، اندروید و مک و آی‌پد
بهترین برنامه های to do list
معرفی برنامه To Do List

2-    برنامه TickTick

همانند مورد قبلی، این برنامه نیز باید در لیست بهترین برنامه های to do list قرار گیرد. تیک تیک برای غالب سیستم عامل‌های ویندوز، مک و موبایل ساپورت می‌شود. بنابراین دغدغه‌ای از بابت این مشکل نخواهید داشت. از سوی دیگر، شما می‌توانید برنامه TickTick را با ویژگی‌های گسترده‌ای مشاهده و استفاده کنید که ویژگی‌های بسیار زیادی را در پلتفرم‌های خود ارائه می‌کند. وظایف را می‌توان با استفاده از امکانات مختلف آن یعنی لیست‌ها، برچسب‌ها و تاریخ‌های سررسید سازماندهی کرد و همچنین امکان افزودن وظایف فرعی به هر کاری وجود دارد.

یکی از ویژگی‌های جالبی که در این برنامه قرار داده شده است، متمایز بودن نسخه‌های مختلف آن از یکدیگر می‌باشد. مثلا در نسخه ویندوز، با نسخه مک تفاوت‌هایی وجود دارند. شما می‌توانید با تقویم‌های دیگر نیز این برنامه را یکپارچه سازی کنید. همچنین امکان اولویت بندی وظایف نیز وجود دارند. قیمت TickTick برای ویندوز رایگان بوده ولی برنامه ویندوز فقط پس از یک دوره آزمایش 15 روزه به کاربران امکانات Premium را ارائه می‌کند.  کسانی که قصد خرید برنامه تیک تیک از بهترین برنامه های to do list را دارند، می‌بایست اشتراک آن از 2.40 دلار در ماه را پرداخت کنند.

 • سیستم عامل‌ها: ویندوز، وب، iOS، اندروید و مک و آی‌پد
بهترین برنامه های to do list
بهترین برنامه های روزانه مدیریت شخصی Ticktick

3-   برنامه Microsoft To Do

این برنامه به غیر از سیستم عامل مک، بقیه OSها از جمله ویندوز، اندروید، iOS و آیپد را پشتیبانی می‌کند. شکل گیری این برنامه نخستین بار به خرید Wunderlist از طریق مایکروسافت باز می‌گردد. سپس با یک محیط کاربری تمیز و انعطاف پذیری زیادی که در زیرساخت این برنامه‌ها وجود داشت، برنامه to do list مایکروسافت ارائه گشت. این برنامه در لیست بهترین برنامه های to do list، با Outlook هماهنگ است. هر ایمیل یک نقش کاربری دارد.

رابط کاربری ساده است. شما می توانید لیست‌ها را با نمادهای سفارشی ویرایش کنید. می‌توانید تاریخ‌های سررسید کارها را اضافه کرده، سپس تسک‌های آن روز را مشاهده کنید. شما می‌توانید تسک‌ها را با Outlook همگام نمایید که این منجر می‌شود تا یک هماهنگی بین این برنامه با سیستم عامل ویندوز مایکروسافت ایجاد شود. برنامه به صورت کامل برای تمام سیستم عامل‌ها رایگان است و این یک نقطه قوت جذاب برای آن می‌باشد.

 • سیستم عامل‌ها: ویندوز، وب، iOS، اندروید و آی‌پد
بهترین برنامه های to do list
برترین برنامه های برنامه ریزی شخصی

4-    برنامه Trello

برنامه Trello بیشتر به عنوان یکی از بهترین برنامه‌ها برای مدیریت پروژه به حساب می‌آید. اما به لطف امکانات و سابقه خوبی که دارد، می‌توان آن را در لیست بهترین برنامه های to do list دسته بندی کرد. این برنامه یک سیستم مدیریت پروژه را در اختیار شما قرار می‌دهد که در آن طرح گرافیکی بسیار آسان بوده و می‌توانید در یک برد، پروژه‌های خود را تعریف کنید. کارهایی که در این برنامه تعریف می‌شوند، به 3 دسته ToDo، Doing  و نیز Done تقسیم می‌شوند که باعث می‌شود تا نظم خوبی در مورد وضعیت وظایف مشاهده کنید.

شما می‌توانید کارتهایی که در این برد تعریف می‌کنید را با رنگ‌بندی‌های متفاوت و لیبل گوناگون آن طبقه بندی کنید. همچنین امکان فرستادن فایل نیز در این برنامه وجود دارد که باعث می‌شود این فایل در اختیار اعضای پروژه شما قرار گیرند. برای دسترسی به این برنامه، شما قادر هستید از نسخه وب آن در این لینک نیز استفاده کنید.

هزینه دسترسی به این برنامه رایگان بوده ولی اشتراک‌های پولی نیز برای آن وجود دارند که هزینه آن 5 – 10 – 17.5 دلار در ماه است.

 • سیستم عامل‌ها: ویندوز، وب، iOS، اندروید و مک و آی‌پد
بهترین برنامه های to do list
معرفی برنامه مدیریت Trello

5-    برنامه Google Task

در 5 امین مورد از لیست بهترین برنامه های to do list، می‌توان به برنامه‌ای قدرتمند از برند گوگل اشاره کرد. این برنامه می‌تواند با ایمیل و تقویم شما هماهنگ شود. نخستین بار در سال 2008 از آن رونمایی شد و اکنون می‌توانید در آن اقدام به تعریف وظایف، افزودن جزئیات، افزودن جزئیات فرعی، علامت گذاری وظایف به عنوان کامل شده، ایجاد لیست‌های مختلف و غیره بپردازید.

شما می‌توانید برای دسترسی به این برنامه، از قسمت‌های مختلفی اقدام کنید. مثلا جیمیل یا تقویم یا چت یا گوگل درایو. در ایمیل در قسمت چپ روی گزینه Google task با آیکن آبی تیک داخل دایره کلیک کنید. حال می‌توانید اقدام به افزودن تسک و فهرست نمایید.

 • سیستم عامل‌ها: ویندوز، وب، اندروید

در این مقاله راجع به گوگل پلی Instant آشنا شوید.

بهترین برنامه های to do list
معرفی google task

سوالات متداول در مورد بهترین برنامه های to do list

از جمله سوالات پرتکراری که ممکن است کاربران در مورد بهترین برنامه های to do list داشته باشند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهترین برنامه های to do list شامل چه مواردی می‌شوند؟

در پاسخ به این پرسش باید گفت بهترین برنامه‌ها در مقطع کنونی شامل سه برنامه Todolist، Microsoft to do و نیز ticktick یا Trello است.

 • برنامه‌های to do list چیست؟

این نرم افزارها، برنامه‌هایی هستند که می‌توانید از طریق آن برای تعریف تسک‌ها و فعالیت‌های روزانه خود در یک پلتفرم اقدام کنید. همه تسک‌ها را مدیریت کرده و دسته بندی کنید. مجموعه این کارها باعث می‌شوند تا بتوانید نظم شخصی را در زندگی شخصی و کاری خود تقویت کنید.

 • آیا برنامه‌های to do list پولی هستند؟

خیر؛ غالب این برنامه‌ها بیشتر امکانات خود را به صورت رایگان ارائه می‌کنند. با این حال شما می‌توانید برای دریافت امکانات پریمیوم، با پرداخت اشتراک آنها را استفاده کنید.

چقدر این مقاله واستون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رایتون ثبت بشه

میانگین امتیازات 4 / 5. تعداد رای های شمرده شد: 1

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میده!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا