اخبار هنرمندانسینمای جهان

معرفی ۹ بازیگر زیبای زن هندی که حتی بدون آرایش جذاب هستند!

محبوب‌ترین و زیباترین بازیگران زن اهل هند

زیباترین بازیگران زن هندی کدامند؟ هند کشوری است که در اولین فیلم خود در سال 1913، از مردان در نقش زنان استفاده می‌کردهاست. اما اکنون با بهبود فرهنگ اجتماعی این کشورها، زنان هندی با چشمان بزرگ و موهای پرپشت شان، به سینمای هند جلوه‌ای دیگر داده‌اند. در این مقاله می‌خواهیم با 9 تا از برترین بازیگران زن هندی از نظر محبوبیت و زیبایی آشنا شویم و کمی راجع به بیوگرافی هرکدام اطلاعاتی را کسب نماییم.

زیباترین بازیگران زن هندی

زیباترین بازیگران زن هندی کدامند؟ بازیگران زن هندی شامل مجموعه‌ای از هنرمندان توانمندی است که سینمای بالیوود با داشتن آنها، توانسته است هنر داستان‌ها و فیلم‌های خود را در اوجش نگه دارد. چه از داستان‌های رمانتینگ گرفته و یا جنایی و غیره، همواره بازیگران زن در هند جزوی از فیلم‌های برتر آنها بوده‌اند که توانسته‌اند بر جذابیت آنها بیفزایند. سینمای هند در چند دهه اخیر توانسته‌ است پیشرفت بسیار زیادی بنماید و آثار پرجنب و جوش و احساسی خوبی از خود به یادگار بگذارد که زبانزد دنیا است. در این رابطه نیز می‌خواهیم به ایفای نقش زنان در این عرصه بپردازیم.

بازیگران زن هندی از گذشته تاکنون نقش‌های مختلفی را برعهده دارند که غالب آنها در ایفای بازیگری مادری فداکار و یا دختری ضعیف که در پی معشوقه‌اش است می‌باشد. همچنین این سینما شاهد نقش‌هایی از زنان قدرتمند که به دنبال سرنوشت خود هستند نیز می‌باشد. پیشرفت اجتماعی هند در طول زمان سبب شده است تا نقش زنان نیز در ساختارهای اجتماعی و فرهنگی یا سیاسی بیش از پیش گسترش یابد. یکی از دوره‌هایی که به خوبی از زنان برای روایت‌ فیلم‌های این کشور استفاده شد، دوره‌های 50 – 60 میلادی است که در آن مضامینی با محتواهای اجتماعی مانند نابرابری‌ها و غیره، با ایفای نقش خوب زنان در این دوران به ثمر رسید. به عنوان مثال می‌توان به فیلم “مادر هند در سال 1957” اشاره کرد.

اما زیباترین بازیگران زن هندی کدامند؟ در پاسخ به این پرسش می‌توان به چندین مورد مختلف اشاره کرد که در ادامه این مقاله معرفی می‌شوند. شما کاربران می‌توانید با مطالعه ادامه این محتوا، دانش و اطلاعات خود راجع به این هنرمندان را افزایش دهید.

زیباترین بازیگران زن هند
معرفی زیباترین بازیگران زن هند

معرفی 9 تا از بهترین و زیباترین بازیگران زن هندی

برای معرفی زیباترین بازیگران زن هندی تلاش می‌کنیم این هنرمندان را از گذشته تاکنون بررسی کرده و گزینه‌های شایسته‌ای که در محبوبیت و زیبایی رتبه خوبی دارند را برای شما معرفی کنیم. این هنرمندان زن هندی عبارتند از:

1-      مدهوبالا | Madubala

یکی از هنرمندان قدیمی هندوستان که می‌توان رتبه نخست را به عنوان زیباترین بازیگران زن هندی به وی اعطا کرد، مدهوبالا نام دارد. این فرد (با نام اصلی ممتاز جهان دهلوی) از بازیگران دهه 1950 میلادی است که تقریبا در هرژانر از هنر او استفاده می‌شد. یکی از محبوب‌ترین نقش‌هایی که از این بازیگر ایفا شده است، مغول اعظم نام دارد که به عنوان یک رقصنده فعالیت می‌کند. او توانست در این بازی، توانایی‌های خود در هنر رقص و نیز محبوبیت عام پیرامون خود را در هند نشان دهد. نقش مدهوبالا در این فیلم معشوقه پسر پادشاه است. جالب است بدانید این فیلم به پرفروش‌ترین فیلم هندی در تمام ادوار تبدیل شد و توانست تا 15 سال با رکورد فروش گیشه خود، آن را حفظ کند.

در خصوص بیوگرافی این فرد باید گفت مدهوبالا در سال 1933 متولد شد و در سال 1969 (بر اثر بیماری قلبی) نیز از دنیا رفته است. او متولد در یک خانواده مسلمان با 12 فرزند می‌باشد که از موفق‌ترین بازیگر دهه 1950 و اوایل 1960 میلادی بوده است چراکه بسیاری از فیلم‌های کلاسیک او در این زمان مورد تحسین قرار گرفته بودند. گذشته این بازیگر به خصوص در دوران کودکی تجربه خوشایندی نداشته است. از مرگ 4 خواهر و 2 برادرش گرفته تا از دست دادن شغل پدر و مهاجرت به بمبئی. این هنرمند از همان کودکی در سن 9 سالگی توانست اولین فیلم خود را انجام داده و از کودکی به دنبال کار کردن در عرصه هنر بوده است.

با این حال این هنرمند آن چنان که ظاهر زیبا، توانایی در بازیگری و استعداد آن را داشت، از نظر برخی از افراد تقدیر و توجه کافی از وی صورت نگرفته است. برخی از مهم‌ترین فیلم‌هایی که از سوی این هنرمند ارائه شده است شامل عمارت، آنچه حرکت می‌کند یک ماشین است و نیز مغول اعظم نام دارند.

2-    آیشواریا رای | Aishwarya Rai

یکی دیگر از زیباترین بازیگران زن هندی، آیشواریا رای نام دارد که در سال 1973 متولد شده است و به عنوان دختر شایسته در سال 1994 شناخته می‌شود. این هنرمند در زمان کنونی یکی از برجسته‌ترین و با نفوذترین هنرمندان هندی است که مردم در سراسر دنیا نیز با زیبایی وی موافق هستند. از جمله افتخارات بسیار زیادی که او توانسته است کسب کند، می‌توان به کسب نشان هنر و ادب از دولت فرانسه در سال 2012 و نیز نشان پادما شری از دولت هند اشاره نمود.

این هنرمند به عنوان یکی از زیباترین بازیگران زن هندی، در سال 1973 در ماه نوامبر به دنیا آمده است. محل تولد وی در شهر منگلور کارناتاکا بوده و پیشینه مدلینگ را نیز دارد. او در یک مقطع با سلمان خان، یکی از بزرگترین بازیگران بالیوود نامزد بوده است اما به دلیل بی احترامی که بین سلمان خان و پدرش رخ داد، از او جدا شد و اکنون به عنوان همسر آبیشک باچان می‌باشد. جالب است بدانید همسر اول، پسر آمیتاب پاچان، یکی دیگر از سرکرده‌های بالیوود است. برادر او به عنوان یک مهندس در نیروی دریایی بازرگانی فعالیت می‌کند و تنها همان برادر را دارد.

برخی از آثار محبوبی که این هنرمند در آن نقش ایفا کرده است، شامل دیوداس، موج 2، ای دل مشکل، عروس و تعصب، پلنگ صورتی 2 نام دارند. علاوه بر سینمای هند، او در سینمای هالیوود نیز ورود کرده و نقش ایفا نموده است. از دیگر علاقمندی‌های این هنرمند می‌توان به رقص و موسیقی کلاسیک اشاره کرد که در کودکی 5 سال به آن پرداخته است. همچنین او به جانورشناسی و نیز حرفه پزشکی نیز علاقه نشان داده‌ است. او در حوزه آکادمیک، در زمینه معماری پیش رفت اما به دلیل علاقه و فعالیت در حرفه مدلینگ، آن را کنار گذاشته است.

زیباترین بازیگران زن هند
آیشوارا زیباترین بازیگران زن هند

3-   سایرا بانو | Saira Banu

سایرا بانو یکی از زیباترین، با استعدادترین و همه کاره‌ترین بازیگران سینمای هند است که در لیست زیباترین بازیگران زن هندی قرار می‌گیرد. سارا زیبایی خود را از مادرش، بازیگر مشهور دهه 1940، نسیم بانو، به ارث برده است. فردی که سینماگران نمی‌توانستند انتظار زیبایی بیش از حد آن را ببینند. سارا از همان ابتدا مایل به یادگیری بود (او یک مکان استودیویی را در Filmalaya باز نگه می‌داشت تا رقص خود را تمرین کند و به یک هنرمند ماهر کاتاک تبدیل شد). در صنعت فیلم مردسالار آن زمان، سایرا بانو آن هنرپیشه نادری بود که نقش قهرمان را در نقش شمی کاپور در فیلم JUNGLEE سوبود موکرجی بازی کرد و 14 سال بعد، نقش دخترش را در فیلم ZAMEER ساخته بی آر چوپرا نیز ایفا نمود.

سارا بانو تنها زمانی که 16 ساله بود (در سال 1960)، توانست اولین بار فیلم خود را بازی کند. سایرا بانو که در سن 16 سالگی وارد این صنعت شد، زنی بود که از قلب خود پیروی می کرد. در زندگی نامه وی می‌توان به رابطه او با راجندرا کومار در زمانی که نوجوانی بیش نبود، می‌توان اشاره کرد. همچنین زمانی که رابطه آنها تمام شد، او یک بار دیگر با فردی به نام دیلیپ کومار فوق ستاره‌ای که 22 سال از او بزرگتر بود ازدواج کرد و صنعت بازیگران را شوکه نمود. مانند میلیون ها دختر در سراسر کشور، سارا از 12 سالگی به دیلیپ کومار علاقه داشت.

همچنین راجع به بیوگرافی این هنرمند به صورت خلاصه باید گفت او در فاصله زمانی 1961 تا 1986 بازی می‌کرده و اکنون نیز همسر دیلیپ کومار است. این هنرمند اکنون 78 سال سن دارد و از جمله فیلم‌های او می‌توان به دیوانه، کلک، استاد لاف زن، جیب بر، ازدواج و دنیا اشاره نمود.

4-    کارینا کاپور | Kareena Kapoor

کارینا کوپور به عنوان یکی از زیباترین بازیگران زن هندی بالیوود شناخته می‌شود. کارینا که در خانواده‌های کاپور و راندیر و بابیتا به دنیا آمد، پوستی با رنگ شیری شفاف دارد. این هنرمند در 21 سپتامبر 1980 در بمبئی هند در خانواده بابیتای سندی زبان (نی شیوداسانی) و راندیر کاپور پنجابی زبان به دنیا آمد. او یک خواهر بزرگتر به نام کاریسما دارد. او در خانواده‌ای متولد شد که نسل‌ها بازیگر بودند، از جمله پدربزرگ پدری‌اش، پریثویراج کاپور. پدربزرگش، راج کاپور؛ عموهای پدری او، شامی، شاشی، ریشی و راجیو و همچنین عمه، نیتو سینگ، و جنیفر کندال، همسران ریشی و شاشی.

از طرف مادری او، پدربزرگش، هاری شیوداسانی، و خاله، سادانا، نیز در نوع خود بازیگر بوده‌اند. اولین فیلم او در سال 2000 با «پناهنده» همراه با اولین بازی پسر آمیتاب باچان، آبیشک بود. او در 31 فیلم هندی دیگر ظاهر شد و تاکنون چهار جایزه برای بازی در فیلم‌های “پناهنده”، “چاملی”، “دیو” و “امکارا” به دست آورده است. او یکی از پرطرفدارترین بازیگران زن بالیوود است که حتما می‌توان آن را در لیست بهترین و زیباترین بازیگران زن هندی هالیوود قرار داد.

یکی از نکات جالبی که می‌توان راجع به این هنرمند بیان کرد، دستمزد بالای او پس از رانی موکرجی است که می‌تواند بیانگر ضمانت فروش بالای حضور او در فیلم‌های مختلف در گیشه باشد. لقب این هنرمند به Bebo معروف بوده و اکنون نیز همسر سیف علی خان با 2 فرزند پسر به نام‌های تیمور علی خان و جهانگیر علی خان می‌باشد.

زیباترین بازیگران زن هند
سایرا بانو از زیباترین بازیگران زن هند

5-    مادهوری دیکشیت | Madhuri Dixit

از دیگر هنرمندانی که در لیست زیباترین بازیگران زن هندی قرار می‌گیرد، می‌بایست به مادهوری دیکشیت اشاره نمود که در دوره جوانی خود از جمله هنرمندان زیبا و خوش چهره‌ای بوده است. هیچ کس نمی‌تواند این واقعیت را انکار کند که مادوری دیکسیت یکی از زیباترین زنان هندی است و حتی اگر 40 ساله شود بسیار زیبا به نظر می‌رسد.

مدهوری دیکسیت بازیگر هندی است که در فیلم‌های مختلفی بازی کرده است. مادوری دیکسیت در ماه می سال 1967 به دنیا آمده و اکنون 55 سال سن دارد. او اولین بار در فیلم ABODH (1984) ظاهر شد سپس توانست با بازی در فیلم TEZAAB (1988) به چهره محبوبی تبدیل شود.مادوری پس از آن خود را به عنوان یکی از بازیگران زن برجسته سینمای هند تبدیل کرد و به خاطر چندین بازی خود، زیبایی و جسارت‌هایش که انجام نشد قدردانی شد. مشهورترین آثار مدهوری دیکسیت در گیشه در دهه 90، DIL (1990)، SAAJAN (1991)، BETA (1992)، HUM AAPKE HAI KAUN! (1994) و RAJA (1995) نام دارند.

او در زندگی پیش از هنرمندی خود، در رشته میکروبیولوژی در دانشگاه بمبئی تحصیل می‌کرده است. همچنین در کارنامه وی باید به مهارت رقص نیز اشاره کرد که از سن 3 سالگی انجام می‌داده است. هرچند در فیلم abodh پروژه شکست خورد اما نقش او توانست مورد توجه قرار گیرد. او اکنون همسر شریرام مادهو نه نه و دارای 2 پسر به نام‌های آرین و رایان می‌باشد. او همچنین آهنگ‌هایی را نیز خوانده است که محبوب هستند.

6-    شروتی حسن | Shrutti Hassan

Shruti Haasan متولد سال 1986 است و اکنون 36 سال سن دارد. این هنرمند به عنوان یکی از زیباترین بازیگران زن هندی، در نقش‌های هنری مختلفی مانند آهنگسازی، خوانندگی و نیز هنرپیشگی فعالیت می‌کند. او از والدینی هنرمند و بازیگر به دنیا آمده است که کمال حسن و ساریکا نام دارند. او به خاطر آثارش در فیلم های تلوگو، تامیل و هندی شناخته شده است. شروتی هاسن اولین آهنگ خود را در سن شش سالگی با پدرش خواند.

او یکی از زیباترین چهره‌هایی است که بالیوود تا به حال دیده و خواهد دید. شروتی حسن به عنوان زیباترین بازیگران زن هندی را می‌توان نمادی برای جوانان در سینمای هند دید. پس از چندین فیلم موفق مانند BALUPU، YEVADU، RACE GURRAM و SRIMANTHUDHU، او خود را به عنوان یکی از بازیگران برجسته سینمای صنعتی معاصر تایلند معرفی کرد. شروتی هاسن پس از دنبال کردن حرفه‌ی خوانندگی، زمینه دیگری را درحرفه مدلینگ آغاز کرد. او این کار را با شروع مدلینگ در مجله فراپه در اواخر سال 2007 شروع کرد و از آن زمان به بعد در Verve ظاهر شد. در سال 2000، شروتی حسن برای اولین بار در سینما ظاهر گشت که اولین اثر او در فیلم دو زبانه تامیلی و هندی، هی رام، به کارگردانی پدرش است. او در نقش دختر والابهای پاتل در فیلم زندگینامه مهاتما گاندی نیز نقشی را ایفا نموده است.

یکی از بازی‌های جذابی که از این هنرمند دیده شده است، فیلم 3 می‌باشد. همچین دیگر آثار او شامل شانس، دی-دی، جبار برگشته، خوش برگشتید، هی رام، ببر و یا دل هنوز بچه است، می‌باشند.

زیباترین بازیگران زن هند
شروطی حسن از زیباترین بازیگران زن هند

7-    آلیا بات | Alia Bhatt

از هنرمندان به نسبت جوانی که در سال 1993 متولد شده است و اکنون به عنوان یک فرد 29 ساله جزو زیباترین بازیگران زن هندی شناخته می‌شود، می‌توان به آلیا بات اشاره کرد. این هنرمند تابعیت بریتانیا را نیز دارد و تاکنون جوایز مختلفی را در بازی با فیلم‌های هندی کسب کرده است. جالب است بدانید او توانسته است در سال 2017، در لیست 30 شخص زیر 30 سال مجله فوربز آسیا ثبت شود.

این هنرمند در یک خانواده بات به دنیا آمده و در 6 سالگی وارد این حوزه بازیگری شد. او اولین نقش رسمی خود را به عنوان یک دانش آموز در سال 2012 بازی کرده است و پس از آن در سال 2014 در فیلم “جاده‌ای بزرگراه”، توانست جایزه بهترین بازیگر زن را از دید منتقدین دریافت نماید. یکی دیگر از آثار برجسته‌ای که در کارنامه این هنرمند قرار دارد، مربوط به سال 2016 و فیلم “بلوغ زندگی عزیز” می‌گردد. خانواده او یک فامیل هنری است که پدرش ماهش بات به عنوان یک کارگردان فعالیت می‌کند. او از سال 2022 با رانیبر کاپور، دیگر بازیگر مرد هندی ازدواج کرده است.

آلیا یک بازیگر بسیار تحسین شده است که حتما در لیست زیباترین بازیگران زن هندی قرار می‌گیرد. او یکی از موفق ترین بازیگران این صنعت است، حتی در چنین گروه سنی جوانی. او به خاطر استعداد سرکش، قیافه، حس هنری و اجرای انتقادی اش شناخته شده است. برخی دیگر از افتخارات این هنرمند شامل کسب جایزه TIME100 Impact در سال 2022 و شناخته شدن به عنوان یکی از پردرآمدترین بازیگران می‌باشند.

8-    دیپیکا پادوکونه | Deepika Padukone

عنوان دیگری که می‌توان در لیست زیباترین بازیگران زن هندی قرار داد، دیپیکا پادوکونه نام دارد که به عنوان یک مدل و بازیگر بالیوودی شناخته می‌شود و دختر بزرگتر قهرمان مطرح بدمینتون در کشور هند می‌باشد. این فرد در سال 1986 متولد شده است و اکنون 36 سال سن دارد. او در بمبئنی متولد شده و از سال 2018 همسر رانویر سینگ، یک بازیگر هندی است. از جمله افتخاراتی که این هنرمند تاکنون اخذ نموده است، می‌توان به دریافت بهترین بازیگر نقش اول زن در جشنواره آکادمی جهانی فیلم هند، بهترین بازیگر زن در جشنواره استار داست و نیز جشنواره فیلم فیر.

دوران فعالیت‌های او از زمان کالج شروع شده است و او در این زمان، مدلینگ را برای کار خود آغاز کرده است. سپس با کسب عنوان Model of the year، در موزیک ویدیوهایی مانند ” نام هه ترا” حضور یافت و این کارها مقدمه‌ای شد تا در سال 2006 نخستین بازی خود را شروع کند. این هنرمند همچنین در سال 2007 در شاهرخ خان نیز بازی داشته است. یکی از آثار جذاب و تحسین شده از این هنرمند در لیست زیباترین بازیگران زن هندی، می‌توان به فیلم “کوکتل” اشاره نمود که توانست نظرات  مثبتی را دریافت کند. شاید همین عامل بود که باعث شد در سال 2013 یک سال کاری پرمشغله با 4 فیلم را تجربه کند. او در این سال توانست جایزه‌های زیادی را بدست آورد.

در رابطه با ارتباطات شخصی او ابتدا با فردی به نام رانبیر کاپور وارد رابطه شده بود که هردو در فیلم “زیبارویان فرار کنید” نقش ایفا می‌کردند. رانیبر کاپور اکنون همسر آلیا بات است. آنها رابطه شان را در سال 2010 تمام کردند و سپس این هنرمند در سال 2012 با رانویر سینگ وارد بازی شده و سرانجام در سال 2018 با هم ازدواج کردند.

زیباترین بازیگران زن هند
دیپیکا پادوکونه زیباترین بازیگران زن هند

9-    شرادها کاپور | Shraddha Kapoor

از بازیگر سرشناس دیگری که می‌بایست نام او در لیست زیباترین بازیگران زن هندی قرار گیرد، می‌توان به شرادها کاپور 35 ساله اشاره کرد که در رتبه‌بندی های خود در لیست محبوب‌ترین و نیز پردرآمدترین بازیگران زن هندی قرار دارد. این هنرمند در سال 2014 در لیست 100 تا از سلبریتی‌های فوربز هند قرار گرفته است و در سال 2016 نیز در لیست افراد زیر 30 سال از فوربز آسیا قرار دارد. در مجموع باید گفت این هنرمند یکی از بازیگران زیبا است که کار خود را از سال 2010 به بعد شروع کرده است.

این بازیگر دختر هنرمندی به نام شاکتی کاپور است. او بازیگری را در زمانی که نوجوان بود استارت زد و اولین درام را با نقش نوجوانانه خود در سال 2011 ایجاد نمود. این هنرمند همچنین در فیلم حیدر در سال 2014 نیز توانست نقش تحسین کننده‌ای را ایفا کند. کاپور با ایفای نقش در فیلم‌های عاشقانه Ek Villain (2014)، درام رقص ABCD 2 (2015) و فیلم اکشن Baaghi (2016) خود را تثبیت کرد. جدیدترین آثاری که او پس از یکسری فیلم‌های ضعیف در چند سال گذشته کار کرده است، شامل استری (2018)، اکشن هیجان انگیز Saaho (2019) و کمدی-درام Chhichhore (2019) بود. می‌باشند.

کاپور علاوه بر بازی در فیلم، چندین آهنگ سینمایی را نیز خوانده است. او پشتیبان افراد مشهور برای برندها و محصولات مختلف است، در سال 2015 خط تولید لباس خود را راه اندازی کرد.

در این مقاله بهترین بازیگران زن ایرانی را مشاهده کنید.

پرسش های متداول راجع به زیباترین بازیگران زن هندی

در انتهای این مقاله نیز برخی از سوالات متداولی که ممکن است کاربران داشته باشند را بیان می‌کنیم که عبارتند از:

  • بهترین بازیگران زن هندی کدامند؟

برخی از اسامی که می‌توان در پاسخ به این پرسش بیان کرد، شامل: پریانکا چوپرا، آیشواریا رای باچان، دیپیکا پادوکونه، انوشکا شارما، کیارا ادوانی، پریانکا چوپرا جوناس و غیره نام دارند.

  • زیباترین بازیگران زن بالیوود در سال 2022 کدامند؟

در پاسخ به این پرسش باید به افرادی همچون دیپیکا پادوکن، کاترینا کیف، پریانکا چوپرا جوناس، ژاکلین فرناندز، آلیا بات، آنوشکا شارما، سارا علی خان، کریتی سانون و غیره نام برد.

شما کاربران می‌توانید در ادامه این مقاله، سایر بازیگران برجسته هندی را در قسمت کامنت‌ها به ما معرفی کنید.

معرفی زیباترین بازیگران زن هند
معرفی شرادا کاپور

چقدر این مقاله واستون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رایتون ثبت بشه

میانگین امتیازات 4 / 5. تعداد رای های شمرده شد: 43

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میده!

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا